SF tim
* 04.04.2020. 01:59:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: White Noise 2: The Light  (Pročitano 2901 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.11.2008. 19:45:58 »

White Noise 2: The Light (2007)

Ima li ista lepse doci sa posla, podgrejati pasulj i "pristaviti" film da ide, a u koji ste polagali mnogo nada u pogledu kvaliteta?
Jos kad ne izneveri...

Na pocetku filma pise da je prosle godine u americi bilo zabelezeno 774 NDE -Near Death Experience (iskustvo blisko smrti, kada umrli vidi tunel sa belom svetloscu na kraju)

Kao i u prvom delu (koji nema apsolutno nikakve veze sa ovim, sto se radnje tice) i u ovom filmu se radnja zasniva EVP -Electronic Voice Phenomena (fenomen elektricnih glasova, gde mrtvi ili ko vec komuniciraju sa svetom zivih preko elektronskih uredjaja)

Sad vi mislite da je film zasnovan na teleblahbahu, duhovima, religiji, i slicnim stvarima. I u pravu ste.

Elem, sretna porodica odlazi u obliznji restoran na dorucak (ko da mlada ne zna ispeci jaja i sunku, pa zavaljuje coeka da keshira)
U to, dok krpe breakfest. upada baja, vadi utoku i ladno nafiluje nju, pa njihovog sincica olovom.
Onda se obrati coeku i kaze da mu je zao. Zatim sebi prosFira glavu.

Nakon tri meseca, coek ne moze vise da izdrzi i izvrsava ubistvo samog sebe samoubistvom, al ne iz zasede.
Proguta saku pilule za lilule, ko kakva cmizdra.
Spase ga prijatelj. U bolnici, dok ga vracaju, dozivljava spomenuti NDE i stekne sposobnost EVP. 
Ali...
On uz to i "vidi" ko ce uskoro da opandrkne nesrecnim ili nasilnim slucajem, i pocinje da spasava te ljudove.
Izmedju ostalog, i jednu malu slatku plavusicu koja se zatreska u njega do usiju.
Znaci, romantike ima, al ne nadajte se mnogo od iste. Nema "vrucih scena" Smile

I to bi bilo to od radnje, da nema jos jedno "ali".
Ako neko misli da sam spoilerisao film, nek odahne...jer, sve to skapirate u prvih 15 min.
Ostalih 76 min od 99 koliko traje, cete pratiti sa paznjom i velikim interesovanjem.
Ne samo radi daljneg toka radnje, koja ide u pravcu da "smrt" ima nesto protiv toga sto on spasava ljude okolo, nego i radi razloga sto je film jako dobro odradjen.

Uglavnom sam protiv mesanja hriscanske dogme u filmove, ali u ovom delu je ista jako dobro "upasovala".
Od prvog do zadnjeg minuta, radnja tece linearno (predvidljivo, uglavnom) ali vas drzi budnim.

Glumacka ekipa je zasluzna za to ponajvise, al ni rezija nije zakazala.
Cini mi s da su karakteri glumaca bas jako pazljivo birani. Odradili su svoj deo posla dobro.
Scenografija malo bolja od proseka, al i sta ocekivati kada se radnja odigrava u velikom gradu.
Muzika je vrlo dobra, i sa paznjom "uklavirena" u film.
Da, umalo ne zaboravih.
Cak i onaj ludi baja sa utokom na pocetku filma nije toliko lud...i nije ih bez veze pobio.
Samo primer da film ima svoj logicni kontinuitet, i da nije nista prepusteno naklapanju.

I na kraju, zanrovska definicija filma.
IMDb veli Drama/Fantasy/horor/Triler.

izbacio bih fantasy i ubacio mistery.
Ono drama mi je bas bez veze, triler moze proci naravno, a ono horor.
Iako film poseduje par horor elemenata, isti ipak nisu toliko presudni da filmu daju klasifikaciju horor.
A totalno su zaboravili staviti SciFi.
Ipak, u filmu imamo i naucni pristup NDE i EVP fenomena.

Tako da bi moja zanrovska definicija filma glasila SF mistery triler

Apsolutna preporuka za ljubitelje teleblahbah trilera, a za sve ostale preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0496436/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=qchvg2CmLhI
« Poslednja izmena: 25.11.2008. 00:15:09 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.