SF tim
* 16.09.2019. 06:59:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Izmestanje podforuma Literatura  (Pročitano 7812 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.08.2008. 20:08:17 »

Moj predlog je da se podforum Literatura izmesti sa dna foruma.
Znam pouzdano da clanovi i gosti foruma ne skroluju do dna, zaustave se na trenutno interesantnim temama.

predlazem da se nase price i pricice (moje) Smile smeste negde mnogo iznad gde su sada.
Smatram da je zalosno da se price clanova (necu biti lazno skroman, kontam i na MOJE price) nalaze za stepenik iznad deponije... SadSad

Ja bi ih najradije smestio u podforum gde su i filmovi, knjizevnost i tako...
Sto da ne?

Ako iko navede objektivan razlog zasto ne bi postupili po mojoj molbi/zahtevu, neka i ostane tamo....

Ipak, SF TIm ima i kroz price sta da kaze...otvorio sam novu temu tamo, jako interesantnu i lepu, i necu da mi udise sa dna onu deponiju.

Mr Dan, sta kazes?
« Poslednja izmena: 19.08.2008. 20:25:54 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.08.2008. 20:24:01 »

Iakp je moj doprinos dotičnoj temi ravan nuli, slažem se da bi trebala biti bolje pozicionirana. Posebno zbog nečega o čemu smo ranije govorili, a sada sam se sjetio. Sad ću o tome u Vektor podforumu.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.08.2008. 20:29:09 »

Ja samo zelim da se tim, a i gosti malo vise animiraju za pisanje, i kritikovanje nasih pisanja.

Opet velim, necu da budem lazno skroman, zelim da se moj trud malo bolje vidi.
Mozda i nastavim rad na ep 3...elem, u istom sam zapao u corsokak i nikako sebe da nateram da nastavim..

Ako ikog interesuje, poslacu mu na mail, ili ako kvorum bidne dovoljno "jak", podignem i u literaturi... SmileSmile.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 19.08.2008. 20:39:26 »

Iakp je moj doprinos dotičnoj temi ravan nuli, slažem se da bi trebala biti bolje pozicionirana. Posebno zbog nečega o čemu smo ranije govorili, a sada sam se sjetio. Sad ću o tome u Vektor podforumu.

Mastere, i moj doprinosu Vektoru , mislim rad na oblikovanju i izdavanju je ravan nuli, sto me opet ne sprecava da budem ponosni i ravnopravni clan naseg Tim-a.
Moj doprinos je samo u lupetanju i izrazu , da li u prikazima filmova, viziti vampirima ili vozenju klingonske ratne ptice...jednom sam rekao da ne volim pisati za V ako moram da prevodim i tako...sto ne umanjuje doprinos clanova koji to rade.
A kamoli koji to sklapaju sve u pdf i tako....

Mozete uvek racunati na moj doprinos ako nesto treba izmisljati i "srti"
Svi mi radimo ono sta znamo, a i koliko umemo, za nas SF Tim.
A nadasve ono sto volimo.

Sa zadovoljstvom cekam vreme kada cu moci da podignam moj roman, na kome sada radim. I nikad ga ne bih ni poceo, da mi niste vi Timovci rrekli da znam srti.. SmileSmileSmile

Radim ga kao fantasy delo, ali malo drugacije...ironiji i komediji, koju provlacim kroz svako moje skrabanje, nema ni traga.
Daj boze samo da ga zavrsim ..ikad... SmileSmile
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.08.2008. 20:54:10 »

Svidiće ti se ideja za Vektor 10. Mr. Green
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.08.2008. 20:57:03 »

Joj, ajde.. SmileSmile
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 19.08.2008. 20:59:04 »

Kategorije sam razmestio po logici posetioca (a i kopirao sam sa sajta koji mi je uzor u svakom smislu, mobile9.com) tako da prvo idu pravila i pomoć, pa kategorija o nama, radi upoznavanja, pa o glavnoj temi sajta, SF-u, pa kat. posvećena stvaralaštvu članova foruma.

U kategoriji Kreativci A.D. se retko piše pa nije logično (ja, Vulkanac Mr. Green) da bude iznad kat. u čijim forumima svaki dan pišemo, već joj je mesto baš tu di jeste. Very Happy

Izdvajati jedan forum iz kategorije i smestiti ga negde gde mu nije mesto nije dobra ideja, barem po meni.
Forume sam rasporedio po nekoj logici da svi znaju gde mogu šta očekivati. Ako se to naruši, forum postaje težak za korišćenje.

Mislim da redovnim članovima nije bitno gde je šta smešteno već svi čitamo sve.
Ja nove poruke čitam tako što kliknem na link za nepročitane poruke i dobijem listu svih novih, pa ne moram ni da znam koja je u kojoj kategoriji.

Položaj kategorija nema nikakav uticaj na važnost foruma i tema u njima. Najvažnija kategorija bi trebalo da bude SF umetnost a ona je u sredini i do nje takođe treba skrolovati.
To što je kategorija za naše stvaralaštvo iznad one namenjene portalu ne znači da je manje značajna.

Ako bi ta kategorija bila više u rasporedu stalno bi morali da skrolujemo preko nje, jer vrlo retko ima novih poruka, (što je za očekivati). Mi nismo umetnici pa da svaki dan nešto napravimo i razgovaramo o tome, pogledajte koliko malo poruka ima tamo, koliko malo članova foruma postavlja svoje radove (što mi je veoma žao, cmizdr Crying or Very sad). Viši položaj foruma to, na žalost, neće promeniti.

A sad, setite se kako sam bio zamislio forum na samom početku. Odmah sam stavio veliku kategoriju za naše radove i želeo sam da na forumu, pored nas, bude i ex-Yu društvo sa mobile9 (ima nekoliko SF fanova tamo) i da imamo jaku kreativnu postavu članova. To mi nije uspelo, došla je samo Sedma, a i ona je već odavno prestala da dolazi. Crying or Very sad

Alzo, dakle, ja od samog početka želim da što više članova foruma budu kreativci ali ipak raspored kategorija mora da bude što praktičniji i korisniji, a ne da slabo aktivne guramo u vrh. Time nećemo naterati ljude da više stvaraju a ni da više čitaju ono što bismo mi želeli.

Nikako se ne slažem da se menja raspored kategorija i foruma. Ja sam vrlo veoma protiv promene šeme foruma.
To je moje mišljenje (za koje ću se boriti svim raspoloživim demokratskim sretstvima Razz macevi Mr. Green), a većina neka odluči.

ps, nisi morao da otvaraš novu temu, moglo je i u postojećoj za predloge.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 19.08.2008. 21:23:36 »

OK, nadam se da ces vremenom promeniti misljenje...
Jer, svi istinski fanovi SCI Fi-a imaju nesto svoje, da kazu, da preprave i da se izraze, al ne kroz komentare ili sl.
Nego kroz svoj izraz.
I samim tim, forsiram vas da malo ucestvujete u onoj mojoj novoj temi, a ne da zamre kao sve ostale.
Tema je da se malo vezba mozak, ne kroz ukrstenice ili kviz.
Tema je takva da nesto vi napisete (par redova), ostali ospore (al samo cinjenicama), vi opet negirate (izrzavanjem i stilom pisanja, vadeci se na fantasy) i sve tako...

Posebnu temu sam naceo, jer mi je to nesto bilo (i sad je) vazno za razvoj sajta i stalo mi je da se clanovi izjasne.

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.08.2008. 21:46:34 »

Evo, uradio sam koliko sam mogao, podigao sam Literaturu do Vektora.

Sal, zar nisi do sada shvatio da nije moguće naterati ljude da pišu ono što drugi žele.
Ja se "ubih" da animiram članove da bilo šta svoje stave u Kreativci A.D. pa ništa. Neko prikači nešto, malo prokomentarišemo pa onda opet duuuga tišina.

Ti voliš da pišeš i zato bi voleo da i drugi to rade, ali, očito, niko od nas 'drugih' se ne bavi pisanjem.
Ja sam voleo da pravim teme za mobilni, pokušao sam da o tome razgovaramo, ali se ta ideja nije 'primila' i ja sam to prihvatio.
Potrudio sam se i napisao onu izmišljenu istinu (sic! Laughing) upravo da bih podstakao članstvo na kreativnost, ali si samo ti uzvratio svojom 'istinom'. I šta sad, da vučemo za rukav ostale članove da sednu i pišu? Ne ide to pa ne ide.

Stvar je u tome da svako treba da radi ono što mu prija, ako to nije pisanje, džabe premeštanje foruma, otvaranje novih tema i sl.

Prihvatimo stvari onakvim kakve jesu, nema svrhe forsirati (nekome može biti i nelagodno zbog forsiranja).
Vremenom će možda doći još neko ko piše, ili će neko od već prisutnih početi. Evo i za Vektor mnogi pišu, iako niko od nas pre nije to radio.

ps, tek sam sada zapazio. Zbunjujete me pogrešnim nazivima delova foruma. Da utvrdimo gradivo.

Glavni forum (board) ima kategorije, u kojima su forumi, koji mogu imati podforume, a i ti podforumi mogu imati svoje podforume (na našem sajtu to je samo podforum za priloge Vektora vidljiv samo SF timu). Teme su u forumima i podforumima a u temama se pišu poruke.

Na primeru ove teme. Elem, ova poruka (post) je u temi (topic, thred) Izmestanje podforuma Literatura, tema je u forumu Obaveštenja, pitanja, predlozi, pravila, uputstva, a taj forum je u kategoriji  Dobrodošli.
Forum Obaveštenja, pitanja, predlozi, pravila, uputstva ima svoj podforum Servis, podrška u kome su takođe teme sa porukama.
« Poslednja izmena: 19.08.2008. 21:54:50 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 20.08.2008. 09:21:30 »

He, he, he...
Znam da je to ispravna terminologija, ali nekako je svima lakše da ono što je ustvari Board nazivaju forum, a sve ispod toga podforumima. Jeste da nastaje zbrka, posebno kad postoji više 'stepeni' podforuma, ali... ma snaći ćeš se ti već s našom terminologijom  Mr. Green
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 22.08.2008. 19:02:28 »

Zahvaljujem na izmestanju teme "kreativci"
Elem, ne zelim ikog da vucem za rukav, niti ista da forsiram...ali meni ne ide u glavu da ljudovi, koji su procitali mnogo dela nemajiu zelje da i svoje napisu...
Mislim da niko, ali bas niko ko je procitao mnogo sf dela nije nikad dosao u iskusenje da napise svoje.

Ako ne zna sta i kako, ako se boji ili stidi...e bas zato sam otvorio temu.
Svoj rad se ne pise za sat dva...pise se danima, mesecima ili godinama...to je nebitno..bitno je zapoceti.

Opet kazem, ja ga nikad ne bih zapoceo da Mr Dan nije poceo prvi.. SmileSmileSmile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 23 upita.