SF tim
* 23.10.2020. 23:12:48
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hellboy II: The Golden Army  (Pročitano 4808 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.08.2008. 10:16:24 »

Hellboy II: The Golden Army (2008)

Napokon je stigao R5 i ja ga naravno odmah zgrabim Mr. Green
Nastavak meni mnogo dragog filma.

Kako nastavci znaju poprilicno da me razocharaju, ovog puta sam prijatno iznenadjen Laughing

Film pocinje tako sto na Christmas Eve (badnje veche) klinac po imenu Hellboy trazi prichu za laku noc od svog oca (Professor Bruttenholm (John Hurt))
Profesor prica legendu o ratu izmedju covechanstva i mystical realm rasi.
Kralj Balor  vodja magichne elfin race je kreator zlatne armije (Golden Army).Balor je dobio krunu koja ce njemu ili bilo kom sa kraljevskom krvi omoguciti da upravlja Armijom.
Zlatna Armija napada chovechanstvo bez milosti...
Na kraju ipak dolazi do mira i Kralj Balor kao mirovnu ponudu daje svoju krunu...
Jedan od nekoliko koji nije priznao primirje je i sin kralja Balora, princ Nuada koji bezi u izgnanstvo.

U sadashnje vreme kad je Hellboy izrastao u pravu ljudinu(iz pakla), misteriozni albino bata (princ Nuada) se udruzuje sa Mr. Wink , monstrumom koji slusha njegova naredjenja i pojavljuju se na prestiznoj aukciji gde se nalazi komadici krune.
Nuada uzima komadice i priziva nekoliko misterioznih kreatura...

Jos jednom sam uzivao u sjajnoj ulozi Ron Perlman-a.Doza humora je jos veca nego u prvom delu i stvarno sam se nasmejao nekoliko puta.

Pricha je dosta zanimljiva(mada vec vidjena) i drzi paznju.
Rezija je na samom vrhu.Ipak je to majstor Guillermo del Toro koji iza sebe ima Pan's Labyrinth
Scenografija i vizuelni efekti na najvishem nivou,majstorski odradjeni.
Muzika onako...
Jedina zamerka je da hollywood ne moze ali ne moze bez onih ljigavih scena(ljubav,drugarstvo,poshtenje...).
Mislim u redu je poenta ali MNOGO PATETICNO.

Sve u svemu odlichna vechernja zabava i preporuchujem

http://www.imdb.com/title/tt0411477/
http://www.youtube.com/watch?v=G_O0xYCy1cg

« Poslednja izmena: 07.09.2008. 01:37:21 od dan555 » Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.08.2008. 02:55:47 »

Kad videh da ima R5 potrčah i ja da maznem tog ĐaFolka.
Priča manje-više nije ostavila neki utisak na mene. Ali zato scenografija i kolorit iste ostavlja bez daha. Volim filmove čiji svaki frejm može da predstavlja umetničku fotografiju. Sviđa mi se što se kompijuterska obrada skoro i ne vidi, možda po neki pokret ili brzo odvijanje radnje, izbacivanje one trapavosti koja postoji kada glumac navuče nekoliko desetina kilograma kostima na sebe. Muzika je dobro uklopljena u atmosferu i prati film (nije ta koja vuče radnju filma). Režija dobro odrađena. Akcione scene prijatno dozirane, crta humora i romanse kategorisane po likovima. Ima svega po malo i kako treba. Obzirom da je ovo više fantazi nego superhero movie, nije ni bitno ako se i napravi neka nelogičnost; Kako to da Ejp diše vazduh kad se zaljubi...   ljubav ma ko ga šiša, sad ćemo da tu zakeramo zbog malo vazduha...Film je lep i treba ga odgledati.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.08.2008. 17:26:23 »

I kad “Ameri “ ne stižu da spasu svet  (a uglavnom oni to rade) onda je tu rezervna varijanta “nadri bića”. Stvorenja koja nas jak  vole a mi tako nepravedni prma njima čak i ne trpeljivi. Pitam se šta će biti kad im jednom dosadi da nas trpe ovakve kakvi smo?  Za spasioce Amere znamo jer smo to već preživeli, ali oni nadri mi ostaju nedefinisani. Prica je znaci klise. Ali uradjena je sa puno uklopljenih i dobro uradjenih efekata.
Kraj filma im je prava ideja gde nasi junaci  blago uvređeni zbog  nezahvalnosti sveta, odlaze na skrovito mesto da da se dure i podižu decu. Da, da, dobro ste pročitali. Podižu decu..
Gospodin Hellboy ga je načinio gospođi Liz, i to ne jedno, nego blizance. A gospođa je inače vartrena ženska. Kad se naljuti ondaK seva vatru. (Zašto mi je to nešto poznato. Ko da sam je negde sreo)?
Sam film je iz novije produkcije Universal Studios, tačnije završen 2008 godine, u Julu počeo da se prikazuje u Americi i Kanadi. Koštao je oko 85 mil. dolara a do zadnjeg izveštaja koji su mi poslali, inkasirao skoro 99 mil. Biće tu jos para vidim ja.
Slazem se sa time da je film dobro odradjen. Nije od filmova koji se pamte ali ne zulja tokom gledanja.
Zasto ga ne pogledati. Ko ne ocekuje previse nemoze se ni mnogo razocarati.
« Poslednja izmena: 21.08.2008. 19:43:04 od Sal » Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.08.2008. 00:48:13 »

I stavi deo Nešinog opisa u spojler.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.08.2008. 19:43:58 »

Svoje "opservacije" koje nemaju veze sa temom sam olesio, trajno, a za spoiler, nadam se da je ovako OK.
Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.