SF tim
* 22.12.2014. 19:21:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (50%)
Dobro - 1 (25%)
Osrednje - 1 (25%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Stargate: Continuum  (Pročitano 3838 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 56
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.08.2008. 16:57:03 »

Stargate: Continuum (2008)

Evo nekoliko reci i o ovom filmu iz serije filmova o Zvezdanim vratima (kapija).
Film je nastavak serije Stargate SG1. Snimljen je 2007. a jula 2008. sa pojavio na diskovima. Budzet filma je 7 mil. dolara.

Kratak sadrzaj:
Duz svemira su porazeni Goa’uldi i Sistem lordova. Na ceremoniji Tokra, organizovanoj radi vadjenja Ba’alovog crva odlazi ekipa SG1. Medjutim, poslednji dvojnik Ba’ala vremenskom masinom se vraca u  1939. godinu, gde ubija posadu broda kojom su transportovana Zvezdana vrata, a brod zavrsava u vecnom ledu.
Time se menja tok istorije.
Koristeci vremensku masinu i znanja koja mu pruza poznavanje buducnosti, Ba’al zagospodari  Sistemom lordova i dovede flotu do zemlje gde planira invaziju. 
Bezeci sa ceremonije Mitchell, Danijel i Samantha zavrsavaju takodje u 1939. god. i posle pocetnih peripetija ukljucuju se u odbrenu zemlje. Odlazeci do Ruskih vrata (znaju da lete na F-15 ?) srecu Tealc’a koji je u novoj stvarnosti bio Ba’alov prvi.
“Bio” jer Ba’ala ubija Vala koja mu je  zena i tako preuzima vlast.
Pomocu Ruskih vrata, nasih troje hrabrih zemljana(Amera), sa Tealc’om dolazi do vremenske masine i tokom borbe izmedju njih i Valine vojske ginu svi sem Mitchella koji se vraca na gore pomenut brod neposredno pre dolaska dvojnika ubija  ga i tako ispravlja vremenski paradoks.
Pravda je jos jednom zadovoljena.
Orginalnom Ba’alu vade Goaulda iz glavcudze i sa gnusanjem ga bacaju na zemlju. No izdise pomerajuci zadnji put svoj repic.
I eto to je sustina filma.

Sam film je na nivou serije i predhodnih filmova. Glumacka ekipa je prekaljena, u mnostvu nastavaka tako da se moze reci da posao odradjuje na nacin koji se ocekuje od njih. Film se odgleda u dahu i bar meni ne izaziva grizu savesti gde procerdah vreme. Nisam siguran da ce biti apsolutno jasan onima koji nisu odgledali seriju, jer nekeko radnja ili bolje reci ideja proistice iz serije. Mada posle kraceg uvoda film vodi svoju ideju koja je povezana.
Scenografija je karakteristicna za sve predhodne sa ovom naslovom tako da su tu scene i svemira i broda i zemlje. Niceg previse a ni premalo. Scene su pitke i kvalitetno uradjene.
Naravno treba ga pogledati. Nije antologija zanra ali je dobar pogotovo za one koji vole ovakve filmove kao i ja.
Muzika i zvuk su jako dobri (bar kopije koju ja imam).  Vidi se da nisu stedeli. 

Glumacka ekipa je standardna:
Ben Browder                   Col.. Cameron Mitchell
Michael Shanks               Dr. Daniel Jackson
Amanda Tapping             Col. Samantha Carter
Christopher Judge           Teal'c
Claudia Black                  Vala Mal Doran/Qetesh
Richard Dean Anderson    Gen. Jonathan "Jack" O'Neill
Beau Bridges                  Major General Henry "Hank" Landry
Cliff Simon                     Ba'al

http://www.imdb.com/title/tt0929629/

http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate:_Continuum
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 00:18:53 od dan555 » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +75/-9
Starost: 56
Slike: moj album
Na mreži

« Odgovor #1 poslato: 04.11.2008. 19:40:36 »

Danas sam odgledao film i sasvim se slažem sa Nešinom ocenom.
Gledljiv film, čak i meni koji ne pratim seriju.
Zaplet je malo tanak, ali ako uzmemo u obzir da se film naslanja na seriju, to je sasvim očekivano i nije neki veliki minus.
Za ovaj budžet, dovoljno dobar film.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +31/-5
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.11.2008. 21:50:51 »

Svaka priča, roman, serija, film etc, koji uključuju putovanje u prošlost sa uticanjem na događaje u toj prošlosti, obavezno sadrži i neki vremenski paradoks. Ni ovaj film nije izuzetak. Razmislite o ovome: kada je Ba'al promijenio sve, tada je ukinuo i postojanje projekta 'Zvjezdana kapija' - na ovom elementu se zasniva radnja filma. Ako je tako, kako to da je Mičel nastavio postojati kao oficir u tom projektu? Pokušali su dati neko smušeno objašnjenje (znači da su bili svjesni da postoji paradoks), ali to objašnjenje nije ništa objasnilo.

Uprkos ovome, film nije loš. Sasvim prijatno provedenih sat i 48 minuta. Ocjena: dobro
Sačuvana

nul effort n'est perdue
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 24
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.06.2011. 16:09:33 »

Ovaj film je fakticki zadnje epke SG-1 i konacna pobeda na Goa'uldima film je odlican i gledlljiv i za one koje nisu gledali ceo SG-1 jer je radnja smestena nakon 4. sezone SGA posto Sam dobije sut kartu iz Atlantisa i svih naravno 10 sezona SG-1
tako da prema godini ovo je hmmmm 12 sezona
Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2014. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 25 upita.