SF tim
* 16.10.2019. 12:08:15
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rodžer Zelazni (Roger Zelazny)  (Pročitano 15239 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 26.07.2008. 13:15:18 »

Ajd neka se Master izjasni. Smile
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 26.07.2008. 16:53:52 »

Aj' onda da se izjasnim (i objasnim)

Moj kont (što rekao Sal) polazi od toga kako svi (pa i mi) postupaju kad dođu na neki forum. Ako neka tema ima više strana, veoma je malo onih koji je čitavu čitaju. Neki pogledaju prvu stranu (i to obično samo prvih nekoliko poruka) i odmah skoče na poslednju, dok većina kreće od poslednje i nikada ne pročita ono ispred. Pritom mislim na nove korisnike (ili na nas kad dođemo na neki novi forum).
Pošto ovaj dio foruma nije namijenjen samo onima koji su stalno ili od početka tu nego svima (zamišljen je da bude enciklopedijskog tipa) loše je ako tema ima više strana, a posebno je loše ako neke važne stvari ostanu negdje na nekoj n-toj strani. To je osnovni razlog zašto mi se ne sviđa diskusija u ovom dijelu. Na kraju krajeva, i wiki ima diskusione strane uz svaku temu, strane koje većina nikad ne pogleda.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 26.07.2008. 18:35:32 »

Moglo bi kao kompromisno rešenje da se uradi i sledeće: da se otvori posebna tema za diskusiju o svakom piscu, a da ovde budu zaključane teme sa biografijama i linkom na tu diskusiju (a na temi za diskusiju da se u prvi post stavi link na biografiju). Jeste da bi to opet bilo dupliranje tema, ali možda bi izgledalo lepše (u smislu atmosfere biblioteke koju je mislim pominjao Master).

Mislim da je nepotrebno. Evo, upravo sada tvrdo spamujemo ovo. Takodje mislim da je red i da smo u moznosti da ne spamujemo makar ovde. Kad sam ja obecao svako moze. Laughing
A moze da se otvori i pool... Kako se dogovorimo. Very Happy

A dan bi mogao lepo vec sada gumicu u ruke... Very Happy
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
svetlost lutalica
Moderator

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 26.07.2008. 18:48:32 »

Znaš kako, možemo mi da obećavamo do besvesti, ali mislim da će neko nekad ipak da krene u chat. (ne nužno nas dvoje). A pošto će Dan onda to morati redovno da briše, mislim da je red da on lepo presudi.
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 26.07.2008. 19:40:20 »

Sada nastavljam, pošto sam u međuvremenu obradio interapt visokog prioriteta.
Moj prijedlog povezan je s time da li dan ima volje i vremena da odradi posao (ili da to pripremi neko drugi, a dan samo da postavi na mjesto).
DakleM, predlažem da se biografije presele na portal a da ovdje ostane diskusija (sa što manje spama, naravno), stim što bi u prvoj poruci teme bio link prema odgovarajućoj stranici.

Dodatni prijedlog: Prilozi o pojedinim autorima objavljeni u ranijim brojevima Vektora takođe bi mogli dobiti mjesto u biografijama. Mogla bi se napraviti i posebna grupa s temama o grafičkim umjetnicima i u nju postaviti prilozi o ilustratorima i strip crtačima, takođe preuzeti iz starih Vektora.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
svetlost lutalica
Moderator

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 26.07.2008. 21:31:51 »

Ako neka tema ima više strana, veoma je malo onih koji je čitavu čitaju. Neki pogledaju prvu stranu (i to obično samo prvih nekoliko poruka) i odmah skoče na poslednju, dok većina kreće od poslednje i nikada ne pročita ono ispred. Pritom mislim na nove korisnike (ili na nas kad dođemo na neki novi forum).

E da... moj je problem u tome što uglavnom čitam sve. grrr
Pa mi ovaj pravac razmišljanja uopšte nije pao na pamet.

A inače mi ovi predlozi deluju ok, samo opet, to je posao za Dana (koji očigledno treba da odluči šta ga manje mrzi da radi, pošto mu ne gine da nešto radi Very Happy).
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 27.07.2008. 15:16:04 »

Je l' čekate na mene? Razz Laughing

O tome gde stavljati neke stvari, na portal ili u forum sam dosta razmišljaV'o. Ne sećam se da li sam već o tome pisao, ako jesam da ponovim.

Portal ima modul "Recenzije" (barem sam ga ja tako preveo, možda je zgodnije "Tekstovi") koji je baš za ovakve stvari. Ima i mogućnost komentara.
Nezgodno je što je ograničen brojem karaktera koji php prima u polja za upis teksta (nešto preko 32.000). Čak i da je prilog dug 20.000 taj članak bi se otegao po strani k'o gladna godina, a deoba na više stranica nije izvodljiva, svaki tekst je zaseban.

E sad, imajući u vidu da smo mi (još uvek) mali forum sa malo tema (praktično svi formi imaju samo jednu stranu, osim prikaza filmova i vesti za portal), sve teme su vidljive na prvi pogled, ne mora da se kopa po više strana na prikazu foruma.

Zbog toga sam došao do zaključka da je bolje puniti forum sadržajem a ne portal. Zato sam i isključio modul "Prikazi" na portalu.

Još jedan razlog je taj što se na portal stavljaju stvari na koje se ne očekuju komentari, a ja sam mislio da bi bilo dobro da se ove biografije komentarišu i podstakne razgovor.
Ni ja nisam razmišljao u pravcu kao Master (eto koristi od više mišljenja Smile). Nisam znao da on želi da ovo bude nešto kao enciklopedijski deo.

Predlažem da ovaj podform ostane, da ne prebacujemo biografije na portal, ali da se teme zaključaju i stavi link za teme za duskusiju o tom autoru u Književnosti.
U Notesu foruma (to je onaj tekst iznad prikaza svih tema u jednom forumu, ima ga u Prikazima filmova) mogu da napišem da je ovaj p-forum samo za biografije a da su diskusije u roditelj-forumu.

Osim toga, pošto Ender ne dolazi u opšte, mislim da bi bilo dobro kada bi neko drugi bio urednik Književnosti, neko ko planira da piše biografije, prikaze dela i ko je aktivan u Književnosti. Ima vas dosta koji pišete ovde, pa se dogovorite ko će.

Što se biografija iz Vektora tiče, to smo se već dogovorili, samo ja nikako da stignem.
Sada me čeka sređivanje skena Sirijusa 2, a to može da potraje jer još nisam našao zadovoljavajući način. Pomogli su mi savetima na Dizajn zoni, ali to još nije to.
Posle treba da prebacim na php one spiskove priča (lutalica je sredila još jedan spisak pa i njega treba da dodam).
Pa treba da opise starih filmova prepravim da koriste bazu podataka a ne fajlove kao sada, pa treba da dodam funkcije za administriranje, dizajn...
Moja lista "Uraditi na forumu" nikako da se smanji... grrr
(malo se pravdam, u stvari, samo sam lenj i neorganizovan. Embarassed)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 25 upita.