SF tim
* 10.04.2020. 20:16:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Click - Klik za bolji život  (Pročitano 5675 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.10.2007. 23:19:03 »

Click (2006)

Komedija, drama, SF
Adam Sandler, Kate Beckinsale, Christopher Walken, David Hasselhoff, Henry Winkler, Julie Kavner, Sean Astin

Ovo je komedija koja u drugom delu prelazi u dramu iako i tada ima "štosova"

Klik iz naslova odnosi se na kliktanje na daljinskom upravljaču.
Glavni lik je mlad i uspešan arhitekta, koji od posla nema vremena za svoju ženu i sitnu dečicu. Prava priča u stvari počinje kada jedne noći, iznerviran što nikako ne može iz prve da "ubode" pravi daljinski od mnogih koje ima na stolu, ode u prvu otvorenu prodavnicu i dobije univerzalni daljinac. Dobije ga na poklon, zato što je toliko nov, da nije još ušao u prodaju pa nigde nije zaveden, ali uz uslov da ne može da ga vrati, što njemu nije problem, jer "zašto bi vraćao nešto što je besplatno" (naravno, prešao se, kasnije neće moći da ga se otarasi).

Vrativši se kući, sav je zadovoljan što najzad može da sam menja TV kanale, ali ubrzo shvati da taj daljinac kontroliše i stvarni svet. Može da utiša neugodne zvuke a da pojača ono što inače ne bi čuo i to koristi za posao.
Može da "zamrzne" i svoju ženu, taman kada se spremila za verbalni duel ili da joj isključi ton dok mu zvoca, i da za to vreme gleda utakmicu (slika u slici).
Premotavanje u nazad omogućuje mu da ponovo prisustvuje, samo kao posmatrač, bilo kom trenutku svog dotadašnjeg života.

Dugme koje je najbitnije i koje će mu zadati najviše glavobolje je premotavanje unapred. Ono ga vodi pravo u neki određeni trenutak u budućnosti, ali stvarno, ne samo kao posmatrača, zaista preskoči neko vreme i nastavi da živi u budućnosti. Problem je što ovo nije vremeplov pa da može da odredi koliko vremena želi da preskoči, već može da bira samo poglavlje u koje želi da ode, bez da zna koliko su trajala prethodna.

Tako završi mnogo dalje u budućnosti nego što se nadao uz neke neželjene posledice.
Radnja tada postaje drama a prizori imaju i SF elemente u vidu nekog jajolikog automobila, super opremljene kancelarije i bolnice.

Kraj je klasičan "deux ex machina", nema nikakve logične veze sa dotadašnjom radnjom i obezbeđuje očekivani holivudski  bljutavo sapunasto loše odigrani hepiend.

Glavnu ulogu ima Sendler, komičar koji meni nije smešan. Zbog njega je ceo film osrednji. Mislim da bi Tom Henks od ovoga napravio nešto vredno gledanja, leže mu ovakve uloge, ovako, može da posluži samo za ubijanje vremena.

Lepa Kata, zbog koje sam i gledao film (interesovalo me kako se snašla u komediji), nije imala prilike ni da pokaže nešto više od glume. Svi likovi su podređeni Sendleru i ona praktično ni ne učestvuje u gegovima.
Ovde je na nivou celog filma, daleko ispod uloge Ave Gardner u "Avijatičaru", gde mi se baš svidela.
Naravno, savršeno je lepa, naročito dok se švrćka po kući u pripijenim majičicama i šorcu.

Kristofer Voken je proćerdan jer, iako se pojavljuje tokom celog filma u epizodnoj ulozi, ni njemu nije dato da se "razmahne". Šteta što tako dobar glumac nije bolje iskorišćen.

Za mene je prijatno iznenađenje Dejvid Hazelmrrrfffrrrr..., ma čuvar plaže Very Happy, u simpatičnoj ulozi gazde bonvivana i plejboja, koji više voli da uživa u životu i lepim ženama (dve seksi sekretarice Very Happy), nego da i dalje zgrće lovu.

Ako vam se dopada glumačka podela i dovoljno vam je da se par puta nasmejete, malo rastužite i na kraju vidite kako "dobrim ljudima treba pomoći", možete i da pogledate ovaj film.
Ako ga preskočite, ništa nećete propustiti (osim LK, što bi, ipak, bila šteta Very Happy), sve u ovom filmu je osrednje.

Na žalost, snimak koji sam skinuo, iako piše da je DVDrip, jako je loš, razmrljan, pa ne bi bilo loše sačekati bolji.

Na kraju jedno upozorenje: U filmu ima eksplicitnih scena seksa! U pitanju je velika plišana igračka-patka, kojoj ni jedan kucov u kući ne može da odoli.Very Happy Ako budete gledali film sa malom decom, moraćete da im objasnite šta to kuca radi igrački-patki, zašto mama Kata često mora da je pere i krpi rupicu na njenoj guzi. Very Happy Very Happy

http://www.imdb.com/title/tt0389860/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 18:05:29 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
lin
Pretty Woman

član posade

Ugled: +1/-0
Starost: 37
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 31.10.2007. 00:00:28 »

gledala ja, jos pre nekoliko meseci.. bas osrednji film, mada se ja i ne secam koji me je film sa adamom sendlerom odusevio... slobodno ga mozete preskociti , ili pogledajte ukoliko bas nemate nista drugo..
Sačuvana

ma ko izmisli ove potpise...
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.10.2007. 14:27:20 »

Ko voli klasicne komedije svidece mu se, a ko od komedije trazi nesto vise, taj ce se razocarati. Ona fora kad zaspi na pocetku je toliko providna, da sam se jedva uzdrzao da ostanem da odgledam film.

Ono sto je najvaznije film nije dosadan i moze da se odleda bez zevanja po okolini, ali nije ni narocito kvalitetan, tako da pretpostavljam da ce se najvise svideti mladjoj populaciji, a da ce mu stariji davati manje ocene.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 26 upita.