SF tim
* 24.10.2019. 01:42:57
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Da se podsetimo....  (Pročitano 16710 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 01.04.2008. 17:36:17 »

Ovu temu posvecujem starim klasicima sf i horor filmovima.

Posto sam je otvorio, red je i da "nacnem" ....Smile

Elem, kad sam bio klinac, od nekih 12 godina, upecatljivo mi je u secanju ostao "Nosferatu", zatim "Dark Star"
i "Andromenda"....kao i onaj sa Jul Brinerom kad glumi kauboja robota, u parku zabave....

Nosferatu je inace hit film horora, klasika...prvi film koji je uneo erotizam u horor....

Da li se neko seca toga? U pitanju je crno beli film, (nisam siguran i da li ima tona).....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.04.2008. 18:15:25 »

Matori filmovi - super tema.
Horor ne gledam - mene je uplašio i "Bal vampira" nije pomoglo ni što je komedija ! A onda me zeznu i na matine odvedu da gledamo "Noć veštica"  ljutko angry3 kriv sam Srećom je film bio toliko strašan da nisu mogli da se smeju kad ja zapušim uši, zažmurim i spustim se među sedišta sa komentarom "Evo ga opet!" svaki put kad se začuje ONA muzika. Najveći horor za mene nisu vampiri i duhovi već obični ljudi kad polude.

"Barbarela" je prvi SF posle onoga sa Marsovcima.

Sećate li se "Godzile" ? Onog crno-belog, Japanci ...?

Muzike iz Flaša Gordona ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.04.2008. 18:54:30 »

Ja se secam "Stvora" brrrr i dan danas se najezim pri pomisli na neku vanzemaljsku tvar koja ce da te pretvori u nesto sto lici na spagete sa mlevenim mesom.... cold
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.04.2008. 19:13:44 »

Heheheh....

Noc vestica je po mom kontu zacetnik horor pravca "hack and slash" ili sto bi mi preveli "seckaj i kolji"

U tom filmu je prvi put stavljen akcenat na sam cin elementarnog horora, tj nasilja protiv tela, a ne psihe...

Barbarela klasik...kontam da je radjen kao sf, a ispao fantasy...i to sa jakim akcentom na samu J.Fondu koja istice erotiku kao glavni pokretac filma...bez veze, al ipak ispao klasik.

Godzila...sta reci? Ulepsao mi mladost i utvrdio uz SW moju ljubav ka SF-u...onda jos nedefinisanu podzanrovski, ali utvrdio.
Gledao sam desetak podvarijanti Godzile....onomad.

Stvor...i to sam gledao, al ne Karpenterovu verziju, koja je ispala extra rimejk...nego onu prvobitnu...crno belu...bas Brrrr.... SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.04.2008. 19:23:27 »

Laughing Godzila protiv megalona  Laughing grrr

Mel Bruks i "Svemirske lopte" , jel se tako zove ona parodija ? Joooj kad mu teleporter okrene pola tela naopako  Laughing Laughing ili kad bukvalno češljaju pustinju  Laughing Laughing Laughing

Obožavam dobre parodije i komedije uopšte. Mogu li ovde da "uguram" Dogmu ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 01.04.2008. 20:10:18 »

Ja mislim da je prvi film koji sam ja uopste svesno gledala bio Flash Gordon (tad sam imala negde 4-5 godina, gledala u bioskopu). I ne da je ostavio utisak, nego evo i 25 godina kasnije citam stripove i sf. Smile

Pa me cale sa nekih 7 navukao da gledam Bliski susret trece vrste, i Odiseju u svemiru 2001 sa 8...pa se onda ljudi pitaju sto sam blesava Confused.

I da, omiljeni film iz mog detinjstva (ne znam da li spada u SF, osim momenta da delfini znaju da pricaju) Dan delfina. Negde do 10-12. godine sam mislila da se svi delfini zovu Alfa ili Beta Laughing.
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.04.2008. 21:01:00 »

Nikako ne mogu da se setim da li je prvo isla serija Zvezdane staze ili Izgubljeni u svemiru ipak mislim ova potonja! Nemoj da mi je neko onda dosao, smetao ili nesto slicno!!! Kada sam 90-tih gledala reprizu te serije mislila sam da nisam normalna,sta je mene toliko privuklo toj seriji!? Cak mi se ni film nijedopao! Mozda zato sto je to bilo nesto novo, kod nas tada nevidjeno!
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.04.2008. 21:34:23 »

Ja mislim da je prvi film koji sam ja uopste svesno gledala bio Flash Gordon (tad sam imala negde 4-5 godina, gledala u bioskopu). I ne da je ostavio utisak, nego evo i 25 godina kasnije citam stripove i sf. Smile

Pa me cale sa nekih 7 navukao da gledam Bliski susret trece vrste, i Odiseju u svemiru 2001 sa 8...pa se onda ljudi pitaju sto sam blesava Confused.

I da, omiljeni film iz mog detinjstva (ne znam da li spada u SF, osim momenta da delfini znaju da pricaju) Dan delfina. Negde do 10-12. godine sam mislila da se svi delfini zovu Alfa ili Beta Laughing.

Flash Gordon......SmileSmile

Iako je onomad bio naj hit SF-a, i dalje ga smatram fantasy filmom....

Zato sto sam imao priliku da na njemackoj televiziji (i svabe su onomad imale tri kanala) gledam Flash Gordon serije...snimane boga pitaj kada u crno belij tehnici.
Ziva istina....epizode trajale po 20 min (ako se dobro secam?) svakog petka na ZDF-u.....

Vrhunac Flasha mi je bio film, celi film..kog na cd u imam dan danas, sve sa queen mjuzom....ma cisti fantasy, al ipak za nas klince onda uvod u zanr.

I hvala Lukasu, Flashu sve sa Mingom i ST-enterspajzu, onim crnobelim....Bez tih serija i likova, Mr Sal bi sada surfovao po "nekim" sajtovima, a ne SFovskim....Koliko vam se god cinio kicerajem te serije, iapk su formirale nesto...da ne spomenem Blekovu sedmorku... SmileSmileSmile
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 01.04.2008. 22:30:01 »

Nije prvi koji sam gledao, ali je na mene ostavio strahovit utisak. Nije ni čudo - junaci su tada bili moji vršnjaci. Radi se o filmu "Paklena pomorandža" (Clockwork Orange) Stenlija Kjubrika. Film je u ex Yu prikazan samo na jednoj projekciji 1972, na Festu, i tad ga je vidjelo nas oko 400 sretnika. Sam Kjubrik zabranio je distribuciju filma u zemlje istočnog bloka (a Yu su tamo svrstavali) a embargo je skinut nekih 15 godina kasnije.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 01.04.2008. 23:07:07 »

Master, jedan si od malobrojnih sretnika onomad .....

Paklenu sam gledao mnoooogo godina posle....i ne da sam uzivao, nego se grozio....sto znaci ostavila mi narandza traga, itekako....
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 01.04.2008. 23:35:54 »

FEST je sedamdesetih bio na mom rasporedu. Komplet karata kupljen iskamčenim novcem, smještaj kako se snađem, ali sam tih dana obavezno morao biti u Bg (i odgledati barem 2, 3 filma svaki dan).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 01.04.2008. 23:50:13 »

Eh, dobri stari fest...

Moje prvo gledanje necega sa festa bio onomad "the day after".....ono kad nakon atomskog udara ona familija u podrumu prezivi...ehhh.....
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 02.04.2008. 09:35:21 »

prva knjiga Galaktika,prva serija Galaktika,naravno posle toga svemirski brodovi i ostala fantastika
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 02.04.2008. 10:07:03 »

Film je u ex Yu prikazan samo na jednoj projekciji 1972, na Festu, i tad ga je vidjelo nas oko 400 sretnika.
 Zamisli,sreli smo  se tamo i ne znajuci da cemo nakon 36g. pricati o tome! Stvarno je svet mali ili je postao globalno selo!
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 02.04.2008. 17:09:48 »

Doživio sam već takve susrete na netu.
Recimo, prije 30 godina živio sam tri godine u sasvim drugom gradu, na drugom kraju tadašnje nam države. Prošle jeseni upoznao sam na netu ženu koja je tada, kao djevojčica, živila samo nekoliko kuća dalje. Ni ona danas ne živi tamo, tako da je potrajalo mjesecima dok nismo došli do saznanja da smo se sigurno sretali u to vrijeme. Samo, baš sam ja, student, obraćao pažnju na neke klinke koje na ulici preskaču gumu, a i ja sam za nju vjerovatno bio 'samo još jedan dosadni odrasli'
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 24 upita.