SF tim
* 16.09.2019. 06:25:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Paralelni Svet  (Pročitano 26666 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
markoca
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« poslato: 07.04.2007. 12:51:41 »

Zanimljiva knjiga o istinitim (?) neobjasnjivim dogadjajima. Reinkarnacije, spaljivanja, nestajanja, duhovi koji su jos u ovom svetu, iskustva zamrlih, komunikacija sa duhovima, predvidjanja kroz snove.....
Svaka pojava je opisana u po dva ili vise slucajeva koja su se desila tokom XX veka.
Autor je Benedikt Bozidar D.
Citao neko?  Smile
Sačuvana

VAGINA JE LJUBAVNI ORGAN, A NE FABRIKA CUDOVISTA!
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07.04.2007. 14:34:22 »

Markoca, dobrodošao na forum. Very Happy

Nisam čitao ništa od Benedikta, tako da ne znam šta piše. Po tvom opisu, to nije SF roman.
Mi te "pojave" nazivamo teleblahbah. Možda bi trebalo da prebacimo ovu temu u "Nauka i fantastika u SF-u"?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 07.04.2007. 20:50:56 »

Добродошао Маркоца Very Happy
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 07.04.2007. 21:28:23 »

Poz. novom clanu, a ujedno i kritike.

Ukoliko mislis malo ozbiljnije da citas SF, batali Benedikta odmah. Sto se SFa tice to ti je klasicna sund literatura sa primesama komercijale i teleblahblaha (tj. pise nesto samo da bi privukao siroke narodne mase koje nemaju veze o zivotu, pa misle da postoje i duhovi i letece veverice i letece zabe i leteci konji i leteci magarci....)

Ja sam citao nesto od njega (cini mi se Milenijum i jos nesto), koje su pisane na potpuno isti nacin kao ta i sve ostale njegove knjige (ovo znadem jerbo sam citao ono sto pise na zadnjoj strani ili mi neko sa odusevljenjem preprica (tom nekom je i DaVincijev kod hardcore SF))
Tako da ukoliko se interesujes za SF, Benedikta zaobidji u sirokom luku i pocni sa nekim od klasika iz 70-80godina.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
markoca
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.04.2007. 10:14:09 »

Hehe i mislio sam.....koje su dobre? Koje bi mi preporucio?

@Miki i dan
Hvala  Very Happy
Sačuvana

VAGINA JE LJUBAVNI ORGAN, A NE FABRIKA CUDOVISTA!
luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 09.04.2007. 13:35:36 »

citao sam ja nnogo baja fantazira...
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
Кули
Ghostwheel
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 15.04.2007. 00:36:47 »

Meni ne smetaju fantaziranja koliko mi smeta sto za osnovu tih fantaziranja uzima velike gluposti.
Te gluposti su kojekakva prorocanstva 'poznatih' proroka (baba Vanga) koje posle vezuje za kulturu nekog izumrlog naroda ili za religiju ili nesto slicno.
E kad spoji nespojivo (ovo nije pozitivno misljenje) na prilicno glup nacin zakuva radnju koja je slicna klasicnim akciono-spijunskim filmovima za mase.
I svaka knjiga mu je ista.
Cak mi se vise svidjaju i baljezgarije Aleksandra Milinkovica koji pise silne knjige o Tesli, koji je ucestvovao u Filadelfijskom experimentu, cuvenoj 2012. godini i o tome da je Tesla izazvao Tungusku exploziju 1908. godine.
Sačuvana

need a cell phone and
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.04.2007. 11:01:22 »

Uh, al sam bio odsutan. Nisam ni primijetio ovu temu. Dan, kako si dozvolio naseljavanje teleblahbaha u SF umetnost/Književnost. Ovdje je pod hitno potrebno čišćenje a temu gurnuti negdje gdje se oni koji vole SF neće o nju saplitati. Najbolje u trash.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 15.04.2007. 11:05:47 »

Sad kad sam pročitao vidim da sam se neprecizno izrazio. Paralelni svjetovi su regularna SF tema ali je ovdje u tu temu zalutao teleblahbah koji treba pod hitno VEEEEEELIKOM metlom počistiti. Kakav bre Benedikt i Milinković, mi smo ozbiljni ljudi i trebamo moći razlikovati SF od bljuvotina (ili, kako kažu u jednoj vama zapadnijoj a meni i sjevernijoj zemlji - povraćke).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.04.2007. 14:31:44 »

Evo, preselio sam temu iz 'Književnosti' u odgovarajući forum.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.01.2008. 13:17:59 »

Naravno da je tema paralelnih svetova regularna tema SF.Neki misle da je "Vremeplov"Zila Verna prvi iz ovog zanra:kao, nije se putovalo kroz vreme vec u paralelne svetove - alternativna buducnost i proslost.Serijal "Povratak u buducnost" iskoristava isti stos, bez njega nema promene buducnosti (proslosti).Svojevrstan trik za izbegavanje vremenskog paradoksa.Bas me zanima sta vi o tome mislite.
Najnovije teorije "osnovne cestice" pominju string koji vibrira u (za sad ) nepreciziranom broju dimenzija Exclamation
Ako mi mozemo pojmiti 4 dimenzije, gde vibrira jos - i u kom svemiru  Confused:Paralelnom  Question
Mozda u Benediktovom svetu duhova ? Very Happy

Sačuvana

Bog čuva budale !
Кули
Ghostwheel
predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 16.01.2008. 16:06:48 »

A koje to 4 dimenzije mi mozemo pojmiti? Koliko j znam, 3D je max koliko mozemo realno da razlikujemo.
Istina, postoji mnogo ozbiljnih tvrdnji da postoje 4 dimenzije (kojom se objasnjava sirenje svemira, zahvaljujuci cuvenom balonu) do sada su samo tri shvatljive ljudskom oku i mozgu.
Sačuvana

need a cell phone and
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 16.01.2008. 16:11:52 »

Vreme bi bila četvrta dimenzija, ne misli se samo na prostorne.
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 16.01.2008. 16:18:20 »

Vreme bi bila četvrta dimenzija, ne misli se samo na prostorne.
Dobro, moze i tako da se gleda, ali se onda ide u neku drugu raspravu.
Mada po nekom misljenju trebala bi da postoji i prostorna 4 dimenzija, bez da se putuje kroz vreme.
Postoje teorije multiverzuma i struna koje su prilicno teske za skontati, jer ih najbolje ne kontaju ni oni koji ih objasnjavaju.

Uf, nekada sam na ove teme pisao kao blesav, a kako sam poceo da studiram, nikako da na'vatam vremena da update-ujem znanje niti da obnovim staro.
Sačuvana

need a cell phone and
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 16.01.2008. 18:39:59 »

Kuli me "presece" pa sam brojala na prste:
x; napred-nazad
y; gore - dole
z; prostor
t; vreme
jeste bas ih je 4.
Davno sam ja to ucila al se jos uvek secam - daleko sam od tada proputovala kroz 4. dimenziju: 30 godina od mature i maturskog iz fizike.Cekaj da se prisetim kako sam tada razresila predstavljanje 4. dimenzije u koordinatnom sistemu, ima veze sa integralima, delta t pa spajanje tacaka pa usmerenje...Ma to je 3. razred, u 4. sam strebala Ajnstajna i radila zadatke tipa: koliko energije ima u gram-molu CO2...Pocela sam ko moja baba:" Kad se ono Turci odselise i dodjose Svabe u Bosnu..." Laughing
Matematicari su dokazali (racunom,naravno Very Happy) da postoji jos dimenzija.Videla sam ja to negde ali sam se pogubila vec tamo posle teksta:Matematicki dokaz... grrr Mada sam polozila ispit iz Matematike kod gospodje Bosiljke Canak, nije mi bas najjasnije ... :roll:Uostalom ja volim da nesto sebi predstavim primerom ili poredjenjem (sta ce ti H2O napisano kad si zedan !), ali mi ovo tesko pada na zeludac.
I taj "string" je malo cudan;ima dva kraja, ali mu je sredina pomalo cudnovata - kao da je nema a uvrce se Exclamation; jedva da ga ima u "nase" 4 dimenzije (koliko moze da bude velik kad je najmanja gradivna jedinica -atom mu dodje ko Suncev sistem u odnosu na trun prasine) a vibrira u jos dimenzija :!:ma gde one bile.
Za SF - dusu dalo ! Samo postavis teoriju da se sve zasniva na vibraciji i "odvibriras" u sledecu dimenziju!
Nacitala sam se prica o drugim dimenzijama, u jednoj su bas lepo prikazali odnos "dvodimenzionalnih" i nas, u drugoj - bice iz druge dimenzije dolazi do nas putem muzike  Question, u trecoj tip putuje kroz dimenzije smanjujuci se ...
Imam ja svoju "binarnu teoriju" po kojoj je...Ma dosta bre !!!!Udavih i sebe Mr. Green
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.