SF tim
* 16.10.2019. 11:23:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (66.7%)
Loše - 1 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Aquaman - Akvamen (2018)  (Pročitano 1165 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.04.2019. 20:08:44 »

Aquaman - Akvamen (2018)

Da li su Atlantiđani videli od Crnogoraca ili je bilo obratno ne bih znao kas'ti tek glavna tema ovde je čuvanje čojstva prvopomenutih. Naravno, na glavnom liku je da se izbori za to, kroz gomilu spektakularnih avantura.

Nekada davno bejaše jedna "vrlo veoma" napredna civilizacija koja zbog svoje gordosti propade i potonu na dno okenasko. Tu se podeli na nekoliko vrsta koje osnovaše svoja kraljevstva. Nauka i tehnologija njihova osta vekovima ispred naše ali nikada je ne iskoristiše da bi pokorili "suvozemce" i ovladali celom planetom. Sve dok se ne pojavi ambiciozni kralj kome čojstvo bejaše slabije od ambicija da postane vladar sveta.

Jedne olujne noći na obali kraj svetionika čuvar nađe prelepu onesvešćenu devojku. Ona ispade kraljica Atlantide, pobegulja od neželjenog braka. Tu, na svetioniku pronađe svoju ljubav i sreću, dobi sina ali posle nekoliko godina mladoženja je pronađe i ona morade da se vrati u okean. Osta čuvar sa sinom sam...

Sinčić odraste i postane svestan svog porekla i moći koje imaju Atlantiđani. Kako tehničke tako i telesne jer mogu svašta nešto raditi pod vodom i sa vodom a da ne pominjem da njihovu kožu ne probija ni granata iz ručnog bacača.
I živi on tako svoj život, bez ikakvih ambicija, kad eto ti prelepe vatrene crvenokose da ga ubeđuje da mora da ode u Atlantidu i spreči rat sa suvozemcima.
I tako dalje, red bitaka, tabačine, red ljubakanja, malo patetike i sl i itd...

DC ide mnogo sporijim tempom sa snimanjem filmova svog filmskog univerzuma od Marvela. Ovo je tek šesti film za isto toliko godina ali finansijski efekat je čak i bolji od velikog konkurenta, što će reći da i DC-ovci umeju da (u saradnji sa Braćom Vorner) ekranizuju svoje stripovske likove.

Iako po nazivu superherojski ovo je po svemu mnogo više akciona bajka nego žanrovski film. Priča je sasvim bajkolika, podvodne scene takođe a tu su i čarobni mač, ovaj, trozubac, princ koji ne želi da bude kralj i ne snalazi se najbolje u tome, itd. Ne manjka ni teme ljubavi, kako kraljice-majke tako i Akvamena. Pa dobar i loš brat... Ćudesna podvodna bića samo iskaču iz kadrova...

U prilog ovoj mojoj tezi uračunao bih i nestvarno lepu Nikol Kidmen koja uprkos moćima kraljice deluje taaako ranjivo a Amber Herd sa vatreno crvenom perikom pljunuta je Mala Sirena iz Diznijevog crtaća.

Džejson Momoa svojom pojavom nikako ne liči na prefinjenog plemenitog kralja podmorja ali odličan je kao polutan koji živeći na kopnu nema nikakvih posebnih ambicija u životu. Više bi mi odgovarao neki drugi glumac u ovoj ulozi ali očito da ženski deo publike misli veoma drugačije tako da, šta ja znam, producenti su očito bili u pravu kada su njega izabrali.

Osim vizuelnih i specijalnih efekata (sad se pravim pametan, kao znam razliku, ccc) kojima je film prosto zatrpan i sasvim tanke priče uz rutinsku glumu film nema šta više da ponudi. Na paklici diskova trebalo bi da piše - odgledati i baciti. Ničim ne utiče na vaše male sive ćelije. Mogu mirno da spavaju tokom filma.

Kritika je film ocenila osrednje, što mi je čudno jer gospoda sa one strane okeana skoro uvek u nebesa dižu proizvode Marvela i DC-a. Gledaoci malo bolje, kao vrlo dobrog što su potvrdili i odlaskom u bioskope pa je na uloženih 160 M zaradio čak 1,15 milijardu dolara. Alal mu ćufte kad nešto ovako prazno sadržajem napuni kasu ovolikim parama.

Na mene Akvamen nije ostavio povoljan utisak. Jeste da je Nikol lepa, pa i Amber a Momoa simpatičan ali to jednostavno nije dovoljno. Na spec. efekte ostao sam ravnodušan. Više cenim ono što je prikazano u davnom Ambisu nego ovaj spektakl od podvodnog vatrometa.

Ocena od mene Loše ali i preporuka da ga odgledate. Makar sa ekrana sve šljašti ako ništa drugo.

Uzgred, u više navrata pomislio sam kako je ovo podvodna verzija Zvezdanih ratova u smislu spoja visoke tehnologije i zaprežnih životinja, a i letelice, odnosno, plovilice, ipak ne - ronilice (lol) mnogo me asociraju na ZR.

https://www.imdb.com/title/tt1477834/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.