SF tim
* 18.12.2018. 16:08:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: When We First Met - Kada smo se upoznali  (Pročitano 109 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.11.2018. 03:12:04 »

When We First Met - Kada smo se upoznali (2018)

Brzi, kratki (poput blickriga na F a ne na SSSR Very Happy) osvrt na ljubić u kome momak pokušava da vraćanjem kroz vreme pridobije devojku u koju je zaljubljen (nesrećno, cmizdrrrr).

Da se prvo opravdam zašto gledam ovakve filmove, namenjene nežnim ženskim srcima - juče smo dobili osvrt na tematski sličan Time Freak ali pošto titla za njega jok a pomenut je ovaj za koji je neko već bio vredan pa postavio prevod reših da ga pogledam.

Elem, sve je ovde standardno što se priče tiče i od nas se očekuje da se zavalimo i gledamo samo sa emocijama uključenim.

Tip (da, moja generacija govori "tip" a ne "lik") se na veridbi (za drugog tipa) devojke koju voli priseća večeri od pre tri godine kada su se upoznali i kada je sve išlo lepo pa je pomislio da je devojka njegova ali ona ga vidi samo kao prijatelja. Kada ga starinska foto-kabina vrati u to veče pokušava drugačijim pristupom da je navede da ga zavoli. Iz više pokušaja uspeva da postigne razne nivoe bliskosti pa čak stigne i do veridbe ali...

Netfliks se "otvorio" za ovaj film i potrošio čak 10 miliona što je oho-ho za ono što se da videti. Drugim rečima, previše je potrošeno za ovakav rezultat.
Film je čista šećerna vodica sa mrvicama limuna.
Ima nekih pametnih saveta i zaključak filma je sasvim na mestu pa neko od mlađih gledalaca može čak ponešto i da nauči ali to bi bilo sve što se pluseva tiče.

Kao komedija zakazuje jer fora i fazona praktično nema. Glavni glumac pokušava da bude smešan ali to se uglavnom svodi na "kao smešnu facu".
Gluma nije loša, barem mi niko nije skakao po nervima (osim što je glavni potpuno pogrešan izbor za ulogu) i to je dovoljno za ovako skroman film. Glumice su lepe, glumci su lepi, ma svi su lepi (što bi Radovan III rekao: lepiii uuu p.m.).

Foto-kabina kao fantastični element je bez ikakvog objašnjenja. Barem da su natuknuli zašto samo glavnog vraća kroz vreme a ne i druge ali to ovde nije bitno. Put unazad kroz vreme jeste neophodan za radnju ali ipak je ovo samo ljubić i SF ljubitelji mogu slobodno da me pCuju zbog toga što ga turam među čistokrvne žanrovske filmove o kojima ovde pišemo.

Kritika ga je slabo primila - 38%, publika 58%, a ja bih se složio sa tim. Osrednji film koji vrši posao za koji je snimljen pa u pravom raspoloženju čak može i da se gleda... dok se ne setimo genijalnog "Dana mrmota" i shvatimo koliko se isti motiv može bolje, da, genijalno! iskoristiti.

Od mene ocena Osrednje (idemo na Loše) a gledati se može samo ako su vam emocije naštelovane na limunaCije.

https://www.imdb.com/title/tt5783956/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.