SF tim
* 18.12.2018. 16:25:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Occupation - Okupacija (2018)  (Pročitano 108 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.11.2018. 04:39:40 »

Occupation - Okupacija (2018)

Australijski film o invaziji vanzemaljaca na Zemlju koji je uprkos entuzijazmu učesnika ispao katastrofalno loš.

Priča je već klasična kada se radi o ovom, nazovimo ga, podžanru SFa tako da je bukvalno sve već poznato i radnja predvidiva.
Prvi deo filma protiče u prikazu života u malom gradu u australijskoj dubokoj provinciji i upoznavanju glavnih likova, kojih ima poprilično. Ovaj deo deluje normalno, kao da je u pitanju još jedan solidan film nezavisne produkcije. Jedino što traje malo predugo.

A onda počinje napad v-ova isprava iz vazduha a potom sa zemlje (o, da, vanzemaljska pešadija u akciji) i film ode u 03.00 P.M. (mmm, da, ovo nije ni po našem ni po engleskom pravopisu al' s'vatićete šta je pisac 'teo da reče)
Dalje je radnja nezanimljiva jer smo je već gomilu puta gledali. Prvo se likovi malo dilemišu da l' da begaju il' da se tabaju, pa se malo kao glože i na kraju slože. Uzvrate udarac v-ovima i vide da ih je moguće ubijati pa pokrenu pokret otpora koji je sve uspešniji. Kada ih v-ovi pritisnu niotkuda se pojavi australijska vojska i spase ih. I ne samo to, "skupa zajedno" pokvare kvarne planove v-ova i (skoro) spasu čovečanstvo jer, jelte, u duhu patriotizma šačica Ozija uspeva tamo gde je ostatak sveta podbacio. Drugim rečima, jedina tačka otpora na celoj planeti upravo je ova grupa.

Film je rađen kao nezavisan projekt jedne producentske kuće čiji vlasnik je autor i scenarija i režije. U oba slučaja napravio je "brodolom". Scenario je prepun gluposti i neuverljiv je do bola, a režija je udavljena patosom i jeftinom patetikom. O opštim mestima pokradenim iz drugih filmova da i ne govorim.

Glumačka ekipa je na papiru prilično dobra. Neke glumce i glumice prepoznajem i znam da su dobri ali ovaj film kao da je neko pogledao urokljivim očima pa su svi zaboravili ono što znaju i srozali se na nivo amaterskih amatera neznalica.

Budžet je za ovakvu vrstu produkcije više nego dobar, čak 6 miliona dolara (e sad, USD ili AUD ne bih znao ka'sti) ali toliki novac naprosto se ne vidi. Vanzemaljci su u kostimima i pod maskom a svemirskih brodova ima u malo scena i kompjuterski grafičari nisu imali mnogo posla.

Kritike su tanke (po meni čak i 38% na Paradajzima previše je) ali pazite sad - publika je na tom istom sajtu dala filmu čak 94% a na IMDb-u 5,7/10! Ne znam kako je prošao u bioskopima i da li je nešto zaradio pa ne mogu da procenim otkuda ovakva podrška publike. Možda su glasali Australijanci pa, ono - jes' da ne valja al' domaće je...

Film traje preduga dva sata.
Nije mi jasno kako se desilo da se Ozijima omakne ovakav promašaj kada su mnogo puta dokazali da umeju da naprave i dobar film i dobru seriju i da imaju odlične filmske poslenike.

Od mene ocena Negledljivo.

https://www.imdb.com/title/tt6774786/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.