SF tim
* 18.12.2018. 16:03:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zapadni svet (Westworld) (2016)  (Pročitano 218 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.10.2018. 14:47:45 »

Zapadni svet (Westworld) (2016)

Inspirisana filmom iz 1973 (a po scenariju i režiji Majkla Krajtona) ova HBO-ova serija opisuje zabavni park u koji najbogatiji odlaze ne bi li ispunili svoje fantazije - seksualne ili nasilne ili oboje.

Tema parka je Divlji Zapad,i što se mušterija tiče,kada iskorače iz voza (početak putovanja) oni ukorače u svet iz pretpošlog veka. U njemu sreću tzv "domaćine" - savršene kiborge, koji su napravljeni da udovolje svim njihovim željama (to kill or fuck or both).
Oni se prave i popravljaju u tajnim laboratorijama/fabrikama raspoređenim po parku, dok njihovo programiranje i "narative" nadgleda Bernard Lov (Jeffrey Wright)
Kiborzi prate ove komplikovane narative u neprekidnom krugu iz dana u dan (nešto kao dan mrmota,s' tim što nisu svesni toga).
Radnja serije počinje kada se dešava "kvar" u jednom od kiborga i on postaje svestan. Fasciniran ovim tvorac čitavog parka Dr Robert Ford (Entoni Hopkins) započinje istragu koja će ga dovesti do Dolores (Evan Rejčel Vud) Kiborga koji ima snove i sećanja.

Od gostiju se najviše izdvaja "Čovek u crnom" (Ed Haris) lik koji je "obrnuo" igricu i koji sada traži dublje značenje u njoj...

Kao lajtmotiv serije su prisutni ispitivanje svesti i razuma,njihove prirode i nastanka - ali naravno pošto je HBO u pitanju tu su prisutne velike doze golotinje krvi i nasilja...
Kroz seriju takođe provejavaju razne asocijacije na pop -kulturu: pomalo Frankeštajna, mnogo više Blejd Ranera, nagoveštaji Matriksa i puuuno Šekspirove "Bure".
Posebno je interesantno kako Soundgarden ili Radiohead zvuče na mehaničkom pijanu (inventaru svakog saluna na divljem zapadu  Very Happy )

"Svet zapada" fukcioniše na više nivoa - od egzistencijalne kontemplacije do količine ispaljene municije i prolivene krvi na kojoj bi im i sam Pekinpo pozavideo. Međutim kao i kod Pekinpoa nasilje je samo alat kojim se opet priča vraća na egzistenciju i svest o svetu kojim su kiborzi/ljudi okruženi.

Seriju je kreirao bračni par Džonatan Nolan(Mračni vitez) i Lisa Džoj, a kao jedan od producenata se pojavljuje i JJ Abrams. Sa obzirom na veličinu produkcije pretpostavlja da će ova serija biti novi "flagship" (uskoro gotove) GOT.

Od mene preporuka za gledanje ali laganim tempom pošto svaka epizoda traje između sat i sat i po, a prepune su citata, omaža i još koječega što nisam bio u stanju da pohvatam.

https://www.imdb.com/title/tt0475784/
« Poslednja izmena: 28.10.2018. 20:27:54 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.12.2018. 13:20:16 »

Jedna od boljih serija sto sam gledao u posljednjoj godini, medjutim nikako da pocnem sa drugom sezonom, jer pomalo imam osjecaj da ce unistiti sve dobro do sad u seriji.

Veoma dobro uradjeno, Anthony Hopkins kao i uvijek genijalan glumac, a kao sto Kaa rece, serija je veoma detaljna. Mislim da sve epizode su 60 minuta.

Pricajuci o Soundgardenu i Radiohead na klaviru, ne znam slusate li vkgoeswild (Vika Goes Wild)

https://www.youtube.com/channel/UCbKM5fcSsaEFZRP-bjH8Y9w

Od sound gardena, guns and roses, preko nirvane i queen-a pa do system of a down. Sve na klaviru, a nerijetko se pronadje i pokoji dio klasike. (npr. dio iz Limitless-a)

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Leto
stažista

Ugled: +4/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.12.2018. 22:18:32 »

Jedna od boljih serija sto sam gledao u posljednjoj godini, medjutim nikako da pocnem sa drugom sezonom, jer pomalo imam osjecaj da ce unistiti sve dobro do sad u seriji.

Sve tačno. Prva sezona dobra. Odgledao jednu ipo epizodu iz druge sezone i odustao.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.