SF tim
* 21.11.2018. 05:36:40
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Predator - Predator (2018)  (Pročitano 233 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +14/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.10.2018. 07:43:17 »

The Predator - Predator (2018)

Beše nekad ,na izgrebanom Vhs-u, Švarcijev film koji me je hipnotisao kao klinca i koji mi to isto radi i dan danas. Nažalost to nije ovaj film, iako se isto zovu...

Radnja filma počinje kada se tokom misije spašavanja talaca u Meksiku grupa američkih marinaca nađe licem u lice sa palim Nlo-om. Bliski kontakt se završava time što samo vođa misije Kviin (Boyd Holbrook) izvuče živu glavu dok su ostali uredno iskasapljeni od strane vlasnika palog objekta. Tom prilikom Kvin pokupi i nekoliko stvarčica sa broda(maska, narukvica i kuglica) kao dokaz o susretu. Te iste stvari bivaju poslate na njegovu kućnu adresu gde ih pronalazi Rori (Jacob Tremblay) njegov autistični sin... U sve to se umeša zgođušna doktorka biologije (Olivia Munn), supertajna vladina služba, autobus pun marinaca sa PTS sindromom, nekolko svemirskih džukaca i tako...

Film je nabijen akcijom, krvlju i pucačinom. Specijalni efekti su sjajni, kamera i muzika takođe. Ima i dobrih glumaca... Pa i opet pored svega rezultat je loš.

Priča ima dobar početak, lošu sredinu i otaljan kraj. Režija (Shane Black - glumio u originalu) deluje kao da je od sredine preuzeo neko drugi,koji nema pojma sa istom. Glavni karakteri su smušeni i već viđeni. Najgore od svega, kada se poredi sa originalom deluje kao loša kopija.

Film je naišao na loš prijem kod kritike (33% na paradajzima) i publike - zaradio je 123 miliona dolara naspram budžeta od 208.

Moj zaključak je da ako volite original ili imate više od petnaest godina - ovaj film gledate samo u slučaju teške dokolice.

Ocena - loše.

https://www.imdb.com/title/tt3829266/
« Poslednja izmena: 14.10.2018. 18:05:32 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 16.10.2018. 13:12:26 »

Slicno, cuo da film ne vrijedi cijene ulaznice. Ceakt cu da bude na Netflix-u ili pak na TV-u. (Ne dam ni $1.50 za redbox. Smile)
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« Odgovor #2 poslato: 15.11.2018. 23:21:45 »

Odgledao uprkos upozoruenju. Mr. Green
Što Ka reče, prva polovina još nekako ali završetak nikako. Ipak, ako se isključi mozak, može da se gleda. Ocenio sam ga sa Osrednje mada nesuvisla priča kvari utisak.
A i sam kraj samo najavljuje nastavak (čak se pominje i trilogija) što nikako ne ide u prilog samog filma. Ipak ovo nije serija pa da kraj toliko otvara priču umesto da je zaključi.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.