SF tim
* 19.12.2018. 10:31:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (33.3%)
Dobro - 4 (66.7%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Deadpool 2 - Dedpul 2 (2018)  (Pročitano 1237 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Leto
stažista

Ugled: +4/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 11.08.2018. 17:02:24 »

Deadpool 2- Dedpul 2 (2018)

U pitanju je drugi deo filma. Žanr je superherojski, što znači da je moguće i ono što nije moguće (kao u crtanom filmu), na primer da superhoriji ne mogu da umru.

Film ima u sebi i čist SF žanr, putovanje kroz vreme. U filmu je sve izmešano: akcija, humor, vulgarnost, ironija, bezvezne stvari i glupe fore... ali nastavak je bolji od prvog dela. Omogućava da se nasmejte i drži vas zainteresovanog šta će biti dalje. Film sebe ne uzima za ozbiljno, pravi šale na sopstveni račun i traži da ste upućeni u tekuću pop kulturu da bi pohvatali fazone.

Radnja je zanimljivija, ima dovoljno akcije ali sa više emocija i traganjem za smislom života. Svojevoljno žrtvovanje glavnog lika zarad spasenja bližnjeg. To je temelj ovoga sveta i hrišćanse vere. Deadpoolu 2 je posegao za time, a ne za spasavanjem celog sveta, što bi se očekivalo od superheroja. Ako se neko pita kako može besmrtni superheroj da žrtvuje svoj život ako je besmrtan, to je ništa lakše za pisce scenarija ovog tipa filmova.

Solidan.

https://www.imdb.com/title/tt5463162/
« Poslednja izmena: 11.08.2018. 18:18:47 od dan555 » Sačuvana
Eldundarin
Registrovani

oficir

Ugled: +6/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.08.2018. 20:34:28 »

Prvi deo se bavio Dedpulovom wacky stranom koju svi znaju, drugi deo se bavi onim sto DP zapravo jeste i grebe po povrsini njegovog lika. FIlm je bolji od prvog dela, nema nepotrebnog naglasenog humora, probijanje cetvrtog zida je ovde uradjeno kako treba. Likovi se razvijaju, radnja tece, sve je na svom mestu.
Sačuvana

Wisdom over Violence
ender33
Registrovani

kopilot

Ugled: +13/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.08.2018. 06:16:26 »

Meni je film izvanredan i sva ta za..bancija sa likom, ali ga treba odgledati vise puta da pohvatas sve reference na starije filmove
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.08.2018. 13:27:15 »

Jedan od najboljih (ako ne i najboji) film o super herojima.

Film je pun zezancije i sigurno je testirao limite za Disney. Krediti imaju takodje nekoliko zanimljivih scena ukljucujuci gdje Raynolds ubija svoj karakter iz ranijeg Wolverine filma (popravlja vremensku liniju), te ubija mladog Reynolda kad ovaj misli da je Green Lantern dobar film.  Mr. Green

Takodje izbrisana scena sa Hitler bebom je takodje smijesna, no sreca pa su je izbrisali iz filma. Very Happy

Daleko bolji od 'dobar'.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Na mreži

« Odgovor #4 poslato: 29.08.2018. 09:26:29 »

mene je film prillicno odusevio i pravo osvezenje u odnosu na do sada vidjene super heroj filomve
puno zajebancije i raznih gluposti
sve u svemu ne moz odlicno ali tu  je
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 02.09.2018. 01:14:17 »

Hm, baš sam naopak čovek, moj utisak je drugačiji. Da probam da objasnim.

Dedpula vidim kao parodiju na šta me navodi sam lik ali i ceo film. Kada se umesto normalnih imena na špici nađu uvredljivi nazivi i zezatorski opisi, pa kada (prvi) film počne "izlaženjem iz flima" DPa (već pomenuti četvrti zid) koji objašnjava publici da je morao nekima u studiju da titra "neke stvari" da bi dobio svoj film i kada se sve nastavi u tom duhu ne mogu drugačije da ga vidim do kao parodiju na superherojske filmove.
Ipak ovo nije klasična parodija u poređenju sa, recimo, "Spaceballs" ili (meni omiljenim) "Galaxy Quest" gde su svi likovi parodični.
Da je samo on neobičan mogao bi da prođe kao (ekstremno i vulgarno) vickast superheroj a film bi bio normalan poput ostalih tog podžanra ali kod DPa parodiraju se i ostali elementi filma tako da ipak ne može proći kao lik od koga treba očekivati isto što i od ostalih superheroja. Jednostavno, ovo je parodija.

Kao što već rekoh, ovo ipak nije samo parodija već uspešan spoj sa akcijom. Kako je samo DP parodičan dok su ostali "ozbljni" likovi to su i tabačine ozbiljne što daje dobar akcioni flim koji je odlično uklopljen u parodiju. Dakle, fore i fazoni za smejanje kroz parodiju i mnogo spec. efekata u atraktivnim borbama kroz akcioni element.

E sad, u ovom drugom delu, tom uspešnom spoju dodata je drama i razvijanje likova, što bih u svakom normalnom filmu pohvalio i naveo kao kvalitet, ovde ocenjujem kao promašaj. Evo zašto:
DP je šaljivdžija koji se sprda sa ostalim junacima i celim podžanrom i od njega očekujem zezanciju. To mu je valjda "posao". Sada, od samog početka filma vidimo da je doživeo ličnu tragediju koja ga je učinila samodestruktivnim i utopljenim u duboku tugu za izgubljenom draganom bez koje ne vidi svrhu da dalje živi, što je teška drama koja naprosto ne ide uz parodiju. Jeste da su i to pokušali da parodiraju jer na razne načine uništavaju DPa a ubiti superheroja koji praktično ne može umreti samo po sebi je fora. Doduše, dok je u prvom filmu to morbidno kasapljenje ljudi uz zavitlavanje bilo namenjeno zloćama, ovde mi je bilo još mučnije jer je sada usmereno na samog DPa umesto na prolazne negativce.

Takođe, razvoj likova i zalaženje u njihovu psihu nešto je što nije uobičajeno za superheroje ali jeste kvalitet za ostale filmove. Osobina superjunaka je u "pouzdanosti" i predvidljivosti njihovog ponašanja jer stalno ostaju isti. DP je i ovo promenio i pokazao kako se kao osoba menja na bolje pod uticajem onoga što mu se desilo. Da ponovim, ovo bi u svakom normalnom filmu okarakterisao kao veliki kvalitet i hvalio na sva usta ali u parodiji deluje kao cokule na piletu. Ne ide naprosto.

Da objasnim "hemijski" Very Happy. Kada sipamo so u vodu, so hemijski reaguje i razbije se na jone stvarajući rastvor koji dobija nove osobine i ne može se fizički razbiti. To je kod DPa spoj parodije i akcije, skladan spoj koji odlično ide skupa i nudi mogućnosti da se dobije i nešto više od obične parodije.
E sad, dodajmo tome ulje i videćemo da se dve tečnosti ne mešaju hemijski već samo možemo fizički da ih snažno izbućkamo i prividno dobijemo na kratko vreme ravnomernu smesu. Ali čim je ostavimo na miru, tečnosti se razdvoje i ulje napravi sloj na površini, jednostavo, ne idu zajedno jer je u pitanju emulzija.
Upravo to je drugi deo DPa, emulzija a ne rastvor. Drama i razvoj likova ne idu uz SF akcionu parodiju.

Zbog toga smatram drugi deo slabijim od prvog. Znam da zvuči čudno da nešto što je zapravo kvalitet tretiram kao manu ali u pitanju je to što se sastojci ne slažu jedni sa drugim. Inače, sva tri sastojka urađeni su odlično. što mi još više otežava da se odredim prema ovom filmu.
To je razlog zašto i pored kritike ovaj nastavak DPa moram da ocenim kao Dobar, jer sve jeste dobro urađeno. Ali ipak slabiji od prvog dela jer je napustio ono što DP jeste - parodiju i pokušao da u nju ugura dramu i razvoj likova.

E sad, vidi se da ja kritikujem upravo ono što drugi hvale. Recimo rečeno je da prvi deo ima previše nepotrebnih naglašenih šala (ako sam dobro shvatio) a meni je nelogično da parodija može imati nepotrebne šale kada je to njena suština.
Rekao bih da je u pitanju različito viđenje prirode lika. Da li je DP parodija na superheroje ili uvrnutovickast superheroj? Za svoje mišljenje pokušao sam da dam razloge a da li sam uspeo ne znam. Voleo bih da malo diskutujemo o ovom pitanju.

Za sam kraj par napomena.
Žao mi je što je Morena Bakarin tako malo pristutna u filmu.
Iako očekivan, izdvojio bih ishod vazdušnog desanta na brzinu okupljenog DPovog tima superheroja kao baš smešan i u duhu parodije. lol
"Utrčavanje" u druge filmove i menjanje sudbine njihovih likova baš je zezancija dostojna dobre parodije.

I na samom kraju da napomenem da filmove o superherojima prave različiti studiji (pitanje autorskih prava) pa zato DP ne može da se druži bilo sa kim već samo sa likovima iz "portfelja" "Twentieth Century Foxa" (uz "Marvel Entertainment") pa otuda Iks ljudi kao pratnja i Kabl kao dodatak.
« Poslednja izmena: 02.09.2018. 01:18:43 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 03.09.2018. 23:19:19 »

DP je šaljivdžija koji se sprda sa ostalim junacima i celim podžanrom i od njega očekujem zezanciju. To mu je valjda "posao". Sada, od samog početka filma vidimo da je doživeo ličnu tragediju koja ga je učinila samodestruktivnim i utopljenim u duboku tugu za izgubljenom draganom bez koje ne vidi svrhu da dalje živi, što je teška drama koja naprosto ne ide uz parodiju.

Najiskreniji prijateljski savet nemoj da pridjes nekom ljubitelju DP-a i da ovo izgovoris naglas. DP je jedan od likova koji ima neverovatno kompleksnu pricu i koji je mnogo vise od onoga sto se predstavlja sto je u filmu na izvestan nacin dobro odradjeno. Ovo

https://comicnewbies.com/2016/02/09/deadpool-being-an-awesome-father-figure/

je samo jedan od primera gde se vidi kakav je DP kao lik zapravo i da je mnogo vise od happy go lucky. Cisto da objasnim ovo je mali Apocalypse i svi iz X-men odreda su za da ga ubiju dok je DP jedini koji ga brani i govori da je to suludo i u jednom trenutku ga Vulverin izbacuje napolje uz opasku da on nece da ubiju klinca dok za njegovu glavu ne bude ponudjena cena. Logan kasnije doznaje da DP nikada nije unovcio ni jedan jedini cek koji je "zaradio". Dalje imas citav jedan broj gde DP pomaze devojci koja pokusava da izvrsi samoubistvi tj odgovori je od istog, covek koji stalno donira svoje organe onima kojima je to potrebno itd itd itd da ne nabrajam sve sada. Razvoj DP-a kao lika u njegovim filmovima je vise nego obavezan i to je veoma falilo u prvom delu. Zalosno je sto ga svi znaju samo kao "merc with a mouth" jer je on kao lik mnogo vise od toga. More comics less tv.
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 04.09.2018. 01:39:08 »

Jednom davno, davno, još pre formiranja "Lazara Komarčića" održavani su sastanci i predavanja u NUBSu (stariji znaju šta i gde je to bilo a mlađima ništa ne znači jer više ne postoji). Jednom, gost je bio neki stranac (ne mogu da se setim ko) i jedno od pitanja iz publike bilo je o uspešnosti ekranizacije neke knjige. Dr Živković koji je vodio razgovor to veče nije dopustio da gost odgovori nego je rekao "književnost i film su različiti mediji i ne treba ih porediti" (tako nešto).

@Eldundarin, ti o stripu ja o filmu. To su dva različita medija. Kada govorimo o filmovima (a ovo je mesto za filmove, imamo i mesto za stripove) nebitno je kakav je DP u stripovima. Šta će od lika, radnje, atmosfere... iz stripa filmadžije upotrebiti njima je na volju. Ljubitelji stripa mogu se žaliti na lošu ekranizaciju i govoriti da je strip bolji (što većina nas obično radi kada su knjige u pitanju) ali to ništa ne govori o samom filmu.

Dakle, kakav je lik DP u stripovima ne znam, nisam čitao niti ću (nisam superherojfil) i samim tim ne komentarišem ih.

Sa druge strane, filmove jesam gledao i komentarišem ono što sam video a to je parodija. Naveo sam i razloge za takvo mišljenje (zasad niko ih nije pomenuo niti pobio).

Zaključak bi bio da ne bi trebalo mešati medije i ono što je u stripovima sa onim što je u filmovima.

Strip na linku ništa mi ne znači jer nema veze sa filmom.
Na žalost moj engleski je toliko slab da ga ne mogu čitati bez velike muke.

Citat
More comics less tv.
Lol, hvala na savetu ali stripove čitam, hmmm... barem 45 godina. Malo je hmmm... smešno meni to reći. Mr. Green
Ali da uzvratim savetom (kao matoriji i ne nužno mudriji):
"Više kvalitetnih umetničkih stripova, manje industrije Marvela, DCa, Bonelija..."  Very Happy
(shvati ovo kao šalu pa da nastavimo diskusiju o filmu) pozdrav

ps, E da, kako su rešili pitanje bolesti kod doniranja organa? Mislim, DP je hodajući rak i njegovi organi su nepodesni za doniranje jer će se iz njih u organizam primaoca raširiti bolest i ubiti ga u roku odmah.
« Poslednja izmena: 04.09.2018. 01:42:14 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 05.09.2018. 15:04:28 »

Par zanimljivosti u vezi ovog filma...

Negativca u filmu orginalno je trebao da igra Bred Pit, ali zbog nekih drugih obaveza ovaj je odustao i pristao da se samo pojavi u kameo ulozi. (kad ga vjetar nanese na dalekovod Smile)

Za neke sale potrebno je znati trentuno stanje u USA... na primjer kad Negasonic Teenage Warhead ga nazove netolerantnim sranjem (kad ona predstavi svoju djevojku), on joj kaze 'Zaustavi mrznju Fox i Friends (kana koji velica predsjednika trumpa i za koji je sve sto se ne uklapa u njima prikladno mrznja protiv bjelaca i predsjednika)

Ne znam kakav je prevod u Srbiji, evo orginalne quote u engleskom kad on zove Kolosusa da  se bori...
Citat
[Colossus is reading a book when he hears music outside. He sees Deadpool playing Peter Gabriel's "In Your Eyes" on his smartphone before covering his ears]

Deadpool : I made mistakes! I wanna take them back! You trusted me. I took that trust... and turned it into a glory hole in an airport bathroom. The one in Minneapolis. You know the one.

[Colossus walks out of his room and looks at Deadpool]

Deadpool : But even you know I'm not a complete piece of shit! I was once an X-Man!

Negasonic Teenage Warhead : Trainee!

[Negasonic Teenage Warhead throws a food container at Deadpool, knocking the smartphone off his hand. Deadpool turns around and picks up the container]

Deadpool : You're still using my Velcro labels. Aw.

Negasonic Teenage Warhead : They do stick better than tape.

Yukio : [waving at Deadpool]  Hi Wade!

Negasonic Teenage Warhead : Please don't.

Colossus : Say whatever it is you're here to say. Make it quick.

Deadpool : Right. Quick. It's the kid. Just like you, I let him down. And just like me, he's never had anyone sacrifice anything for him because the whole world wrote him off as a piece of shit a long time ago. Look, he's teamed up with the Juggernaut!

[gasps]

Deadpool : The Juggernaut! Who's, like, my favorite Marvel character ever-

[looks at Yukio]

Deadpool : And hi Yukio! That was really nice of you to say hi, so I'm gonna say hi back. You guys make a super cute couple. Yeah. Where was I?

[looks back at Colossus]

Deadpool : Oh, yeah. You should never meet your heroes because, honestly, he's a bit of a dick! And like most dicks, he's hard as a rock and causes nothing but problems! Look, you can stop the Juggernaut. I know you can!

Colossus : Do you know what would happen to me if I helped you? I would be disgraced. You are a criminal, a fugitive. But worst of all, you broke my heart, Wade.

Deadpool : Then, you know what? Your heart's in the wrong place, big guy. Doing the right thing is sometimes messy and fucked up, and not particularly convenient! So stay here in Chateau de Virgin while we go get our fuck on!
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 05.09.2018. 19:40:30 »

To bi govorilo u prilog tome da je film snimljen da namlati pare u ovom trenutku i nije ga briga da li će kroz 10 biti aktuelan. Industrija izbacuje proizvode koji se trenutno prodaju za razliku od umetnosti koja traje i traje (postajem dosadan, znam).
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 07.09.2018. 22:46:55 »

E da, kako su rešili pitanje bolesti kod doniranja organa? Mislim, DP je hodajući rak i njegovi organi su nepodesni za doniranje jer će se iz njih u organizam primaoca raširiti bolest i ubiti ga u roku odmah.

Shocked Shocked Shocked bogamupoljubim rodoljube...

p.s. nista ja ne primam k srcu imamo normalnu raspravu, samo u film od 1:50 tesko je skrcati sve ono sto je poterbno da bi se potpuno primila slika likova a nazalost kod stripskih ostvarenja danas je to obavezno (i slazem se da ne treba mesati medije ali ti imas i gomilu tie-in stripova koji su povezani sa origalnim u neku ruku blablabla da te ne davim sade"

pps
Više kvalitetnih umetničkih stripova, manje industrije Marvela, DCa, Bonelija...
Ovo ni ja ne bi bolje rekao..ali se ipak moram svrstati u red marvelOVCA  Mr. Green

Sačuvana

Wisdom over Violence
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 08.09.2018. 21:11:45 »

Koliko rasprave oko maltene ničega  Twisted Evil

Stripovi o superherojima su budalaština (blago rečeno ) a praviti film po njima  grrr grrr grrr

Jedino što ih opravdava je humor  Wink

Zato : ja sam za još Dedpulovih šala  Wink
Sačuvana

Bog čuva budale !
Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 09.09.2018. 01:36:06 »

Stripovi o superherojima su budalaština (blago rečeno ) a praviti film po njima  grrr grrr grrr

Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 26 upita.