SF tim
* 15.08.2018. 12:42:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Avengers: Infinity War - Osvetnici: Rat beskraja (2018)  (Pročitano 297 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +79/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 01.08.2018. 00:53:09 »

Avengers: Infinity War - Osvetnici: Rat beskraja (2018)

Dugoočekivano finale marvelovog serijala filmova o superjunacima, jedan od najskupljih (ili baš najskuplji) superspektakl sa superherojima na gomili, "Rat beskraja" ili bolje - film bez kraja!

Nisam brojao (iako sam ih sve odgledao) ali čini mi se da negde na netu nađoh podatak da je ovom "bez-krajnom" prethodilo čak 18 filmova u nepunih 10 godina. Da bi se pohvatalo ko je ko i odakle već beše, trebalo bi sve ih (ponovo) pogledati ili pak imati mnogo dobro pamćenje (što nije moj slučaj). Ko nije uradio "domaći zadatak" nema nikakve šanse da razabere ko i šta su likovi ali radnju može pratiti i čuditi se kojim sve silama vladaju.

Stripove te fele, kao što već znate, ne preferiram tako da nemam predznanje o ovim "nadbićima" iz "literature" i filmove gledam kao manje-više neobavešten gledalac. Tako ih i cenim, samo kao filmove.

Film me nije "uhvatio" tako da sam većinu vremena osećao samo nezainteresovanost za radnju i sudbinu likova dok me kraj bez kraja ostavio baš razočaranim.
Ovo deluje baš čudno jer iako poprilično dug, obiluje akcijom, ličnim dramama, emocijama i povrh toga nema onu, meni najgoru, manu superheroja - apsolutnu nepobedivost junaka a ovde čak ni zloće nad zloćama - Tanosa. Pretpostavljam da sam naprosto prezasićen industrijskim štancanjem ovih filmova marvelove "kuhinje" a ovde su još skoro svi na gomili pa čak ne stižu da dobiju podjednako vreme i neki deluju više kao sporedni likovi ili čak statisti.
Akcije, tabačine, bitaka i sl. ima na svakom koraku i sve su tehnički na najvišem nivou. Normalno bi bilo da uživam u tom obilju ali čak i palačinke svakog dana umeju da se smuče a kamo li dva i po sata istih prizora uništavanja.

O radnji je dovoljno malo reći: Titan Tanos ide kroz svemir i skuplja (čitaj otima ubijajući) kamenčiće koji će mu dati potpunu moć nad svim u univerzumu što planira da iskoristi i pobije polovinu svih živih bića jer tako, po njemu, ostavlja dovoljno prostora preostalima da žive bolje i da se usavršavaju. Superheroji pokušavaju da ga zaustave na nekoliko frontova ali Tanos već ima neke kamenove moći pa to deluje kao nemoguća misija.

Da li je izlišno reći da je i ovo ostvarenje bogato "vrlinama" Marvelovog univerzuma strip-junaka: mešavina akcije, humora i izuzetnih specijalnih efekata? Radnja je ravna linija i površna.
Ipak, neuobičajeno je mnogo emocija jer junaci stradaju ali čak i to je ova industrija zabave uspela da svede na puki kič pa čak i kada su glumci uverljivi deluje samo kao jedna od sličica u nizu bez zalaženja u sam lik. Akcija je ono što je bitno, noseći element proizvoda.

Film je dočekan skoro pa frenetičnim oduševljenjem kako publike tako i kritike. Dobio je visoke ocene od svih a po zaradi od preko dve milijarde dolara postao treći na listi najuspešnijih. Čak ni ogroman budžet od 321 milion zelenih sigurno nije bio prepreka velikoj zaradi.

Pripremajući se za ovo pisanije pročitao sam nekoliko recenzija i manje više svi hvale emotivni naboj likova a naročito Tanosa. Na žalost, moram da budem "naopak čovek" i da se ne složim. Već sam napisao kako mi to deluje. Kada su neki od heroja u pitanju, iako kičasto, dobri glumci uspevaju da prikažu ličnu patnju zbog onoga što rade ili se pak dešava njihovim dragima. Dakle, uverljivi su mi a to što marvelovci emocije tretiraju samo kao jedan od začina svih svojih recepata nije do glumaca.

Naročito su oduševljeni likom i delom Tanosa proglašavajući ga najzloćom celog marvelovog univerzuma. Može biti, ne sporim i ne znam jer nisam ljubitelj i poznavalac. Naravno, možete mi zameriti što ne vidim veličinu ovog "remek-dela" i reći da je pravljen pre svega za zaljubljenike i zaluđenike ali sa ovolikom zaradom teško da je samo za njih već je pre za ŠNM (široke narodne mase) što i meni daje za pravo da primenim kriterijume mnogo strože od onih usko žanrovskih.

Koliko su mi emocije nekih od likova ubedljive toliko su mi Tanosove totalna suprotnost. Da ne otkrivam radnju reći ću da su još stari Grci u svojim dramama opisali ono što Tanos uradi svojoj deci i ja tu ne vidim ama ni trunku ljubavi i patnje. Što bi rekli stari Rimljani - "Res non verba!". Nije dovoljno reći kako neko pati i voli već se to mora i delima (činjenicama) potvrditi.
Što se mene tiče, Tanos je jednodimenzionalni lik koji je sebi zacrtao cilj i ka njemu ide pravom linijom bez dvoumljenja.

O ostalim elementima filma nema smisla govoriti, ovo je najviši nivo produkcije i sve je izvanredno urađeno i odglumljeno.

Koliko god bio izvikan, meni je ovo samo još jedan u nizu marvelovih superherojskih filmova i ničim nisam oduševljen. Tačno je da ima nekih pozitivnih pomaka koji ga čine zanimljivijim od prethodnih ali nedovoljno da bih ga ocenio sa više od Osrednje. Može biti da previše očekujem od ove vrste filmova ali k'o što rekoh, uz ovoliku zaradu ne mogu mu dati "popust" i spustiti očekivanja na čisto zabavno "štivo".

Pošto je ovo delce bez kraja valja čekati drugi deo (najavljen za maj 2019) u kome će stvari doći na svoje mesto i izginuli oživeti a Tanos biti savladan. Poznato nam je već da strip junaci mogu poginuti gomilu puta i isto toliko puta se vratiti. Pitanje je samo uz koliku gomilu gluposti i nedoslednosti će to biti izvedeno. Uvek je bolji deo onaj kada je zloća nesavladiv a kada dođe vreme da bude pobeđen na redu su stupidarije. No, valjda će i to biti dovoljno zanimljivo i popunjeno standardnim sastojcima da ću ga moći, kao i dosadašnje, odgledati.

https://www.imdb.com/title/tt4154756/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.08.2018. 19:42:24 »

LOL,

poslije ovoga uvoda sam morao napraviti listu (istina koristio web kao osnovu) marvelovih filmova.

• Iron Man
  • Iron Man 2
  • Thor
  • Captain America - First Avenger
  • The Avengers
  • Iron Man 3
  • Thor: The Dark World
  • Guardians of the Galaxy
  • Guardians of the Galaxy 2
  • Captain America - The Winter Soldier
  • Avengers - Age of Ultron
  • Ant-Man
  • Doctor Strange
  • Captain America - Civil War
  • Black Panther
  • Spider-Man - Homecoming
  • Thor Ragnarok
  • Avengers - Infinity War
  • Ant-Man and the Wasp
  • Captain Marvel (2019)

Na nekim listama tu je i Incredible Hulk (odmah iza Iron Man 2), no za mene je to slicno kao u drugi filmovi o SpiderMan-u... nesto sto je najbolje zaboraviti. Smile

Iskreno, slozio bih se da Avengers - Infinity Wars se ne bi trebalo gledati ako nisi pregledao sve ostale filmova. Nisam siguran da je najskulje napravljen film (mislio sam da je to Avatar, gdje sa prmocijom filma je kostao oko 500 miliona dolara) no da je uradjen detaljno i veoma kvalitetno, to bi nam trebalo takodje reci da ne vjerujem da ce biti nesto bez wow efekta.

Sama pomisao da su stavili toliki broj kvalitetnih glimaca zajedno i da kao sto i sam Dan primjecuje niko nije 'glavni', te da pokusavaju da shvate kako da savladaju Tanosa... naravno da za mene kao ljubitelja SF-a ovaj film je odlican i naravno jos jedan BR koji cu kupiti. (vjerovatno i digitalnu kopiju)

Zaboravih dodati na listu da ona ne ukljucuje X-Men filmova, koji su takodje dio MU. Takodje da ne zaboravimo i sve serije, koje za razliku od onih u Justice League, dopunjuju i potpomazu jedna drugu, kao i filmove. Smile
« Poslednja izmena: 01.08.2018. 19:53:54 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.08.2018. 20:35:34 »

Ako nekoga baš interesuje, neko se potrudio da poređa po redu (ne prikazivanja već po događajima) sve filmove i serije koje prethode ovom "beskrajnom".
https://svijetfilma.eu/marvel-filmski-svijet-kronoloski/

Ili skraćena verzija, samo ključni (po sastavljaču liste) filmovi:
https://svijetfilma.eu/kljucni-marvel-filmovi-za-pogledati-prije-infinity-war/

Uzgred, ne beše li Crna Udovica (Skarlet Johanson) u prethodnim filmovima crnka ili kestenjaste boje kose a ne kao ovde plavuša?
(Hm, guglah slike i biće da je bila kestenjasta. Ova plava verzija mi se ne dopada!)
« Poslednja izmena: 01.08.2018. 20:45:22 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.08.2018. 20:49:03 »

Bas super, sad vidim da sam propustio neke epizode / serije.  Mr. Green

Ovo ce ovakvim (a mozda i brzim) tempom ilzaziti sve dok ima publike da kupi karte. Skicno je i sa Star Wars.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Leto
kadet

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.08.2018. 21:25:30 »

Hvala na prikazu, da ne mora da ga gledam.
Tu nema ljudi, nego nadljudi se uvek bore protiv naizgled nepobedivog, isto nadljudskog, protivnika.
U 70-tim godinama čitao u Stripoteci Marvelove stripove, i retke originale, i maštao kako bi bilo dobro da se snimaju filmovi po njima.
Kako to biva, kada se snovi ostvare, to nije to ili nas je prošla želja. Tako da mi teško pada da ih gledam.

Mislim da ovaj naslov Infinity War označava nemanje vizije ekipa koja pravi te filmove.
Podseća me na knjigu Fukajame: Kraj istorije i poslednji čovek (geopolitika iz 1992), da padom Berlinskog zida i SSSR-a više neće biti ratova (US će zavladati svetom), a istorija je provenstveno ratovi. Nije prošlo ni tri decenije, Rusija je vaskrsnula, Kina je od 15 puta manje ekonomske moći od US postala sila sa samo 1,5 puta manjom ekonomskom moći. Ovih dana je Kisindžer ukazao da ako nešto ne učine, US će postati ostrvo između dva okena koje će imati beznačajnu moć i uticaj. Pokazalo se da su ideje sa bombastičnim naslovima utopija ili promašaji. Isto tako i tvorci Infinity Wara misle da su se doklopali zlatne koke, samo treba da štancaju filmove i rešili su sve probleme. Naravno da neće biti tako, i pored velikih zarada danas, doći će do zasićenja publike.

Sačuvana
Eldundarin
kadet

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 02.08.2018. 00:42:53 »

Kao veliki stripadzija i ultimativni marvel fanboj moram da kazem nekoliko reci o filmu koji iza sebe ima OSAMNAEST filmova (AIW je devetnaesti) ne racunajuci serije i tie-in stripove a nemati elementarno poznavanje originalnog materijala je presmesno. Kada su pre deset godina poceli da grade MCU sa prvim Iron Man filmom oni su vec tada imali ideju da rade Infinity War (kao i Civil War) tako da je put do ovde savrseno isplaniran i iako Marvel filmovi nisu podjednako dobri niti kvalitetni (gledam u tebe Tore i Iron Man 3) svaki na izvestan nacin doprinosi ovoj kulminaciji koja ce se zavrsiti naredne godine. Nego da se vratim na sam film (koji sam u bioskopu gledao osam puta a u kucnoj verziji cetiri Very Happy ) ovo je verovatno najbolji superhero team up film koji je snimljen i definitivno film koji je postavio nove standarde sto se ovoga tice. Zasto to kazem? Zato sto i pored toliko likova koji se pojavljuju i dobrih i losih svi imaju svoju pricu ispricanu i uklapaju se u sam tok radnje (najduzi screen time ima Gamora sa 19 minuta i 30 sekundi, a iza nje je Toni Stark sa 18 dok smo najvise imali prilike da vidimo Tanosa koji se pojavljuje celih 29 minuta). Svi koji citaju i prate stripove znaju sta je Infinity War i koliko je on sam bio bitan i veoma dobar event onda kada se pojavio. Gledati ga danas na platnu ja sam imao isti onaj osecaj kao kada sam ga citao. Ovaj film ispunjava sva ocekivanja prosecnog ljubitelja stripskih filmova jer ko je citao iste videce da su svi likovi verno preneseni (pa cak i Tanos na kog dan ima zamerku, pobogu on je titan sa preko 1000 godina iza sebe koji je rodjen deformisan i morao je sebe da poboljsava svim i svacim da bi mogao uopste da funkcionise i tako je i postao najjaci od svih titana i veci deo zivota je posvecen ratovanju (o cemu dovoljno svedoci prica o Gamori i Nebuli tj njihovom odrastanju) tako da mislim da za jednog takvog lika on pokazuje dovoljno emocija, ne mora svaki 1000+godisnjak da se ponasa kao Doktor). Na ovaj film se ne moze ici bez makar prethodnog dobrog poznavanja MCU filmova a da ne pominjem ostalo. Ovaj film nudi sve ono sto pravi ljubitelji i oni koji su upuceni u pricu traze. Ovaj film ima kvalitet, ima pricu i popunjava rupe koje su napravili usput (ONAJ LIK ja sam upao u stolicu prvi put kad sam gledao), ima emociju i cak i romansu (vanda-vision i onaj pogled izmedju nat i brusa pametnome dosta) i jos nekoliko drugih zanrova u sebi. Ovaj film je remek delo. I treba ga gledati i voleti. Braci Ruso i Fajgiju svaka cast, Favru hvala sto nas je poveo na jedno ovakvo putovanje.

P.S. Ne slusajte Leta i gledajte Incredible Hulk-a film je bolji nego sto ljudi pricaju i sto zele da ga se secaju. I ima jednu od ubedljivo najboljih scena sopanja u celom MCU-u. I da pogledajte alternativni pocetak na koji imamo referencu u prvim Avengers-ima. Mark Rafalo>Edvard Norton (gramziva gnjidica). Over and out.

If we can't protect the Earth be damn well sure we will avenge it!
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 02.08.2018. 01:34:19 »

Odlično što si kao ljubitelj i poznavalac superheroja napisao svoje mišljenje. Bez toga ova tema bila bi promašena. pozdrav

Imamo mi negde na forumu temu o razlici između umetničkih i industrijskih stripova i tu sam napisao šta sam pa ne bih ovde da idem van teme. Dovoljno je da kažem da nikako ne bih izjednačio "stripoljublje" sa čitanjem Marvela, DCja, Bonelija, mangi i sl. proizvoda štancanih u "fabrikama" stripova.
Volim i čitam stripove od osnovne škole, što će reći oko pola veka i nikada se nisam upecao na superheroje. Za mene je umetnički strip ono pravo. Na primer francusko-belgijska škola mi je najbliža i najdraža.

Činjenica da jedan film zahteva poznavanje gomile junaka upravo je dokaz da je njegova jedina svrha zgrtanje novca a ne iskazivanje nekih umetničkih poriva. Jer, da bi neko znao sve te likove mora pročitati sve te stripove (uključujući i one koji mu se ne dopadaju) i odgledati sve filmove iz serijala (opet, uključujući i one koji mu se ne dopadaju) a sve to mora se platiti pa se te parice slivaju u džepiće vlasnika gorepomenutih firmi.
Ne volim takav tretman čitalaca/gledalaca i imam valjda dovoljno samopoštovanja da ne pristanem na to.

Naravno da ljubitelji imaju razloga za to što predano čitaju i gledaju ove proizvode. Ne bi oni bili toliko popularni da nemaju šta da ponude. Na sreću, ljudi su različiti, mnogih ukusa i očekivanja pa za sve ima mesta.

Što se Tanosa tiče, napisah gore da ne čitam te stripove pa o filmu stičem utisak samo na osnovu onoga što je u njemu prikazano. Ako film ne nosi dovoljno informacija o svojim likovima onda tu nešto nije u redu. Onima koji prate tu vrstu stripova sve je jasno ali film nije pravljen samo za fanove već za ŠNM, inače ne bi zaradio onoliko brdo para. Zato mu to računam u minuse.

Gle, slagao sam, nisam odgledao baš sve filmove, Hulk mi je promakao jer mi je taj lik totalno nezanimljiv. Da l' ga gledati ili jok, pitanje je sad. Razz

I da, samo ona jedna scena sa Peper bila bi mi dovoljan razlog za gledanje. Mr. Green A Udovice ima premalo i jedna je od zapostavljenih likova. Evil or Very Mad
« Poslednja izmena: 02.08.2018. 18:03:03 od dan555 » Sačuvana

Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 02.08.2018. 14:25:02 »

..ovo je verovatno najbolji superhero team up film koji je snimljen i definitivno film koji je postavio nove standarde sto se ovoga tice...

Ако је тако, погледаћу га, па ћу пробати да напишем како сам га видео (Неће бити ускоро јер за неколико дана се враћам у средњи век у трајању од две недеље).
Sačuvana
Eldundarin
kadet

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 02.08.2018. 17:36:21 »

Pazi ovo nisu filmovi za svakoga, isto vazi i za DC filmove (koji su pure crap by the way) jer ti traze makar neko elementarno znanje (koje mozes da pokupis u filmovima ali ako zaista uklapas detalje). I naravno da se citanje stripova (koji danas isto idu ko na traci da se razumemo) nije isto ko i gledanje filmova, ali opet i za citanje pojedinih naslova ti je potrebno da znas istoriju likova, dogadjaj, odnosa itd. Sto se Peper tice slazem se a glede Crne Udove, pricekaj ce i ona da dobije svoje filmce Very Happy (u kom ce valjda biti nesto vise o prokletoj Budimpesti)
Sačuvana
Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 02.08.2018. 18:51:46 »

Pazi ovo nisu filmovi za svakoga...

Nisam alergiačan na MC filmove. Npr pretposlednji koji sam gledao, Thor Ragnarok, mi je odličan. Imao je radnju, držao mi je pažnju i nije preterivao sa makljažama. Ali poslednji Black Panther mi je baš slab. Ali to je stvar ličnih predistorija i shvatanja. Thor stripove sam čitao, Black Pantera nisam. Hulka sam gledao, ali ne mogu da se setim ničega iz filma, osim da nije bio loš.
« Poslednja izmena: 02.08.2018. 18:53:24 od Leto » Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +10/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 03.08.2018. 09:28:05 »

kako bre ne volite hulka
ja sve te filmove i gledao zbog hulka
a kada sam u filmu video starog hulka iz 80 kao portira ja se odusevio
i da dane ako nema crne udovice bah
Sačuvana
Eldundarin
kadet

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 03.08.2018. 13:43:30 »

A sto se tice Crne Udove, ono sto je zanimljivo je da su je u ovom filmu modelovali po drugoj Crnoj Udovici tj Jeleni Belovoj
« Poslednja izmena: 03.08.2018. 13:45:03 od Eldundarin » Sačuvana
Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 04.08.2018. 20:47:22 »

Osrednje. Film pokušav da bude i parodija i tragedija. Pardoija uspeva da bude ali nekako na silu, nema onu duhovitost recimo Čuvara galaksije. Tragedija ne uspeva da bude nego je izrugivanje pravim tragedijama. Poruka koju šalje je naročito loša. Eliminacija pola živih bića, zarada očuvanja životnog prostora. Pri tome je poruka je i nelogična jer će se stanovništvo ponovo brzo udvostručiti. Šta tada? Ponovo eliminicaja? Za zlatnu milijardu ste sigurno čuli, ko nije radi se o tome da postoji određena propaganda da broj stavnika na Zemlji treba svesti na milijardu (bilo milom, silom, hemijom, bolestima, ratovima...). U nekoj bližoj budućnosti biće nas 10 milijardi na Zemlji, tako da će milijarda, tj. 1/10 biti sve aktuelnija. Ali u filmu nisu mogli ići tako drastično, jer bi bilo slično sa zlatnom milijardom, a i bilo bi eliminisano previše junaka za dalje filske nastavake. Ostao bi svaki deseti.

Ne znam dokle je otišao strip iz koga ovo proizilazi, ako proizilazi. Uočljivo je da kako broj i moć osvetnika raste, potreba za što nepobedivijim protivnicima je sve veća. U ovom filmu kulminiralo je Thanosom (kulminacija zloča smo se nagledali). Thanosom sa svojom svemoći mogao je da spreći dalja začeća, ili smanji stopu, dok broj stanovnika prirodno ne opadne na pola (Artur Klar u Kraju detinjstva), što bi ostavilo u postojanju sve junake a borbe za kristale ne bi nedostajalo (možda su se i proizvođaći ovih filmova zasitili brojnim junacima iz određenog razloga (profit), pa daj smanjuj).

Kao i svaki iz Marvelovog serijala, možda će vam se svideti, a možda i ne.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 04.08.2018. 20:58:59 »

Eh, to što su u prvom delu potepali pola junaka ne znači da će ostati mrtvi. Kao što već napisah, uobičajeno je u stripu da likovi zaginu pa ožive. Tako će biti i ovde, u drugom delu filma. Svi će oživeti garant.

Nekada davno, između dva svetska rata u SAD su snimani serijali filmova o super-herojima, nešto kao današnje TV serije samo u obliku bioskopskih filmova. Redovna pojava bili su krajevi u kojima je junak bio u potpuno bezizlaznom položaju i praktično mUrtav a već u sledećem nastavku bio bi živ i zdrav k'o da ranije ništa nije bilo. Navikli su Ameri na ovakve zaplete, i to generacijski, ušlo im u gene pa nasleđuju... slon smeh
« Poslednja izmena: 04.08.2018. 21:03:50 od dan555 » Sačuvana

Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 04.08.2018. 22:28:16 »

Da, pročitao sam šta si pisao, hteo sam da napišem, da i mene ne bi začudilo da se osvetnici, npr. nekako dokopaju kristala i da promene stvarnost na onu pre pogibije i da u drugom pokušaju doskoče Thanosu. To je problem sa ovim filmoviam. Sve može. To je kao kada bi imali idealno gumeni metar. Sa njim bi mogli da dokažemo da je svaka stvar velika tačno koliko nama treba. To se zove nekozistenost (nepostojanost), a konzistentnost je temelj nauke. Tako da ovo nisu ni SF nego samo F filmovi.
« Poslednja izmena: 04.08.2018. 23:53:48 od Leto » Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.