SF tim
* 17.12.2017. 10:46:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Radius - Radijus (2017)  (Pročitano 141 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +79/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.11.2017. 21:34:29 »

Radius - Radijus (2017)

Mali film, (meni) nepoznati glumci, solidno vođena radnja koja, nažalost, ne nudi zadovoljavajuće objašnjenje onoga što se desilo, bez prave poruke na kraju pa se pitam zašto sam ga gledao.

Ovaj kanadski film je od onih koje je prividno lako strpati u naučnu fantastiku ali zbog odsustva (kvazi)naučnog objašnjenja šta se zapravo i kako dešava pre bih ga svrstao u fantazi tako da se ne zamaram tražeći koliko toliko smisleni odgovor na pitanje šta je to u glavnom liku što j... naše koke a nije pevac.

Scenario je solidno napisan, radnja ima smisla, čak su "turili" i (ne)očekivani obrt pri kraju pa nije nezanimljiv ali meni kao okorelom ljubitelju naučne fantastike nedostaje nauka.
Kao fantazi mislim da lepo funkcioniše i da prihvatljivo dobro opisuje psihičko stanje običnih ljudi kojima se desilo nešto strašno i potpuno im promenilo živote.

Malo o radnji:
Čovek se budi bez ikakvog sećanja o prethodnom životu. Odmah shvati da je preživeo saobraćajni udes, sleteo mu auto sa puta i prevrnuo se, pa pokuša da zaustavi prva kola koja su naišla ali i ona slete sa puta a kada im priđe i otvori vrata vidi da je žena vozač mrtva sa čudnim pobelelim očima.
Nastavi pešice do grada i uđe u neki kafić  kad tamo svi mrtvi sa istim očima.
Pošto je pogledao u svoj novčanik video je kako se zove i gde živi pa ode kući i tu posle nekoliko uginulih životinja shvati da je on taj koji ih ubija. Svako ko mu priđe na oko 15 metara (50 stopa) trenutno pada mrtav.
Sakrije se u šupu ne bi li sprečio dalje smrti ali tu noć na vrata mu dođe neka devojka koja ostane živa i pored toga što mu se sasvim približila...

Njih dvoje pokušavaju da otkriju šta im se desilo sve bežaći od policije koja ih juri jer smatra da su neka vrsta terorista. Povremeno im bljesne ponešo iz bliske prošlosti što im malo razjasni šta se desilo i tako tokom filma slažu slagalicu koju završe na kraju filma.

Bilo je već filmova sa ovakvim pristupom postepenog otkrivanja glavnog zapleta tako da Radijus nije nikakvo otkrovenje već tek pristojno odrađen šablonski film.

Glumci nisu loši iako su uglavnom sa (priličnim) iskustvom iz TV serija. Dinamičan je taman toliko da gledalac ostane budan. Režija mi se dopala a i sve ostalo smatram pristojnim.

Iako nemam mnogo zamerki bilo na koji element filma ipak ne mogu reći da je nešto naročito dobar ili zanimljiv. Nedostaje mi jača i jasnija poruka na kraju, smislenost onoga što se desilo glavnim likovima, objašnjenje kako to da su njih dvoje različito prošli u istom događaju. Prosto, pitam se šta je pisac hteo da kaže i čemu ovaj film...

Na IMDb ima osrednjih 6,2; na Paradajzima samo 6 kritika ali sve su pozitivne dok ga je tamo publika mnogo lošije ocenila (54%).

Od mene ocena Osrednje i bez preporuke za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt6097798/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +32/-2
Starost: 49
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.11.2017. 12:18:49 »

Dobar rezime  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 26 upita.