SF tim
* 28.05.2017. 14:10:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Защитники - Branioci (2017)  (Pročitano 114 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 58
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.04.2017. 22:00:42 »

Защитники - Branioci (2017) (Zashchitniki; Guardians)

Ehehe, ruski superheroji! Ovo je očito ruski odgovor Marvelu i DC-u koji mlate pare svojim junacima. Mala grupa superheroja protiv jednog ali gadnog superzločinca...

Voleo bih da mogu reći kako je ovo delce sa dobokom ruskom dušom ali teško bi to prošlo. Da je akcija, jes´ akcija kako i dolikuje superherojskim filmovima a tek na kraju malo priče o prijateljstvu. Kroz ceo film patriotizam se podrazumeva i svi se odazivaju pozivu da brane "otečestvo" ali i da se osveta zloći, jer upravo on je naučnik koji ih je napravio takvim kakvi su i dao im supermoći.

Radnja je bolno tanka a likovi nerazrađeni. Humora koji vrca u američkim filmovima ovde ni za lek. Ovo je jedan prilično ozbiljan film pa i glumci tako igraju svoje uloge što u nekim slučajevima ide do smejurije od izgovaranja teksta tako što se zauzme efektna poza pa udri! Very Happy

Elem, u doba hladnog rata Sovjeti su imali program "patiot" (bzvze, mogli su nešto više rusko da smisle) u kome su vršeni genetski eksperimenti (zaboravili su da je tada "zvanični" biolog bio Lisenko koji je svojim naopakim idejama bukvalno pokopao tu granu nauke u SSSRu tako da je su genetski radovi čista fantastika) i stvoreni superheroji. Na žalost, jedan od glavnih naučnika imao je druge planove pa je ukrao sve rezultate, načinio samog sebe najjačim superjunakom, oteo sve što mu je bilo potrebno da pripremi planirano osvajanje sveta.

Projekat je zatvoren a superheroji su svako za sebe našli gde će živeti u miru.

Kada zloća krene da osvaja svet, naravno, počinje od Rusije i Moskve (današnje doba) a vojska je nemoćna da ga zaustavi pa se sete gorepomenutih junaka i okupe grupu koja je voljna da se bori sa zloćom. Em da mu se osvete zbog onoga što im je napravio, em da spasu domovinu i svet.
I tako, krene  borba superlikova... klasika...

Produkcija nije loša, gluma takođe (ako zanemarimo režiserski postupak koji je glumce stavljao u "patos-poze"), borbe su onako, osrednje, ni blizu spektakularne kao u zapadnim pandanima.

Najviše mi smeta loša karakterizacija likova pa nema lične note u njih već se pre svega odlikuju supermoćima, kao da ih one definišu a ništa ne govore ko su, kakvi i o čemu razmišljaju.

Kritika ga je prosto isekla na rezance i bacila u smeće, gledaoci su isprva pohrlili u bionje ali već nedelju po premijeri sale su bile uglavnom prazne pa je finansijski loše prošao.

Što se mene tiče, lako sam ga odgledao (ništa posebno nisam ni očekivao pa da se razočaram, čak je bolji no što sam mislo da će biti). Mislim da je gledljiv kao zanimljivost (ruski superheroji Smile) a ima i šta da se vidi, nije baš da je čista glupost.
Naravno, Ruskinje su baš lepe a ovde su (a kako drugačije) utegnute u "ono plastično odelo-triko, kako god se zove" (našao - spandeks) i deluju baš super, hmmm, ženski! Smile
Ni glumci nisu za baciti a jedan ima "moć" da se pretvori u Mišku (medveda Very Happy) pa eto barem jednog ruskog motiva.

Od mene ocena Osrednje i sasvim blaga preporuka za gledanje.

https://www.kinopoisk.ru/film/841813/
http://www.imdb.com/title/tt4600952/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 25 upita.