SF tim
* 22.11.2017. 06:14:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Deadpool - Dedpul (2016)  (Pročitano 739 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.04.2017. 17:49:39 »

Deadpool - Dedpul (2016)

Prvo u stripovima a evo sada i na filmu Marvel pokazuje da ume da se sprda sam sa sobom i to mu odlično polazi za rukom. Praksu imaju, većina superherojskih stripova i filmova začinjeni su specifičnim humorom a ovde je upotrebljen u velikim količinama i tako je nastala parodija na prethodne (ozbiljne) filmove.

Vejd Vilson je bivši specijalac koji sada kao plaćenik (ko da više) mlati ljude za pare ali ipak nije izgubio makar delić morala pa nije postao psihopata koji uživa u tome već ima meru. Mnogo priča, smešan je i nabijen humorom. Potpuno je politički nekorektan pa psuje sve što stigne, ponaša se sasvim nekonvencijalno, govori što mu padne na pamet ne obazirući se na posledice ali prihvata zezanciju i na svoj račun.

Kada upozna prostitutku Vanesu padne ljubav koja samo što ne pređe u brak kad mu dijagnostifikuju gomilu rakova. Pošto će umreti, napušta svoju voljenu i prihvata poziv "agenta Smita" koji mu obeća izlečenje ali i supermoći. Problem je što se taj proces odbija kroz grozomornu torturu koju sadistički sprovodi super-anti-heroj Ajaks. Kada završi i najzad bude izlečen pošto je uspeo da mutira, telo i lice mu je postalo toliko krcato ožiljcima da liči na monstruma.

Želi da se osveti Ajaksu i natera ga da mu vrati stari izgled i tu počinje akcija i, zapravo, prava radnja filma. Ide iz borbe u borbu tražeći glavnog, mora da se izbori i sa dvoje super-junaka iz Ksavijarove škole koji pokušavaju da ga privole da se pridruži Iks-ljudima i pređe na stranu prava i zakona.

Da nije humora koji Dedpul prosipa svaki čas, kao i smešnih akcionih i inih scena bio bi ovo samo još jedan superherojski film ali srećom nije, već uspešna i smešna parodija.

Humor je vulgaran, brutalan, nekorektan u svakom pogledu. Ima i odvratnog kasapljenja ljudi ali na uvrnut način i to mi je delovalo smešno (zabrinut sam za sebe i svoj osećaj morala zbog toga).

Kako mi strip nije poznat obratio sam se seka Vikici i video da je i sama priča o ovom liku zanimljiva. Gostovao je u gomili stripova drugih super junaka, dobijao svoje koje su brzo gasili da bi kasnije osvanuo u nekom drugom ali sa drugačijim moćima. Autori su, zbog velike zezancije Dedpula, stalno mislili da će im strip biti ugašen već sledećeg broja pa nisu imali autocenzuru nego su pisali opušteno što je doprinelo tome da Dedpul bude "do daske" slobodan da mu scenaristi stave u usta (oblačić Smile) šta im padne na pamet. Tako je postao prilično različit od ostalih superheroja i skoro pa kultni lik.

Sve ovo pretočeno je u film i to uspešno.

E sad, ni film nije imao manje zanimljiv put. Kao ideja začet još 2004. promenio je producentsku kuću i još što šta, da bi zeleno svetlo dobio tek kada je publika odlično reagovala na test-scene kompjuterske grafike koje su "kao procurele" pa je Foks najzad odobrio snimanje sredinom 2014.

Uz neobično mali budžet za Marvelovce od 58 mil. produkcija je odlična. Nemam zamerki ni na borbe ni na računarski generisanu grafiku.
Kostimi, rekvizita, scenografija... sve je kako bi trebalo da bude.

Izbor glumaca je podjednako uspešan.
Rajan Rejnolds je već bio Dedpul u filmu "X-Men Origins: Wolverine " ali ovo mu je prvi "samo njegov" film (kako lik na početku filma kaže, morao je da titra nečija jaj.ca pa je još nešto dodao, haha). Mislim da mu je odlično legao lik Dedpula, pravi glumac za pravi lik.
Morena Bakarin... aaaahhhhh... dobro nam poznata iz raznih SF ostvarenja, počev od nesrećnog "Svica (Firefly)" pa preko "V 2009" itd. Lepotica, pa još dobra glumica pa se još i skida (onako, malo, pristojno).
Ni ostatak ekipe nije za baciti, dobri su.

Kritičari su uglavnom veoma dobro ocenili film iako su mu zamerili to što je priča malo više šablonska. Ne razumem šta su pa očekivali? Em je ovo Marvel (industija stripa i sad filmova i serija a ne umetnička radionica) em se radi o superherojima. Ako film (strip, serija) treba da bude u "glavnom toku" ovog podžanra nema mnogo prostora za varijacije. Mora da "radi" šema. Meni ovo nije mana, barem ne u ovom slučaju jer parodija i mora da prati ustaljeni šablon kako bi mogla da se zavitlava sa njom.

Ako bih imao neku zamerku bilo bi to zbog brutalnosti i vulgarnosti, možda ipak malo preteranih. Suptilniji pristup često daje bolje rezultate ali za to su potrebni, verovatno, bolji scenaristi od Marvelovih (industrija a ne umetnička radionica).

Publika je bila izdašna pa je film zgrnuo blizu 800 mil. i bio među najuspešnijim po zaradi te godina a uz to probio neke rekorde kada je lova u pitanju.
Dobio je čak i neke nagrade.
Najavljen je nastavak za negde tokom 2018.

Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje ako niste mnogo gadljivi na (često) brutalan humor i scene ubijanja zloća.

http://www.imdb.com/title/tt1431045/
« Poslednja izmena: 23.04.2017. 21:07:50 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +54/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.04.2017. 11:57:09 »

HBO ga često prikazuje ovih dana pa je bilo nemoguće izbeći gledanje  Rolling Eyes

Meni je bitno da je duhovit, a baš i jeste - ismejava sam sebe i kompletne serijale takvih filmova ...

Vredi pogledati iako znamo radnju ...  Rolling Eyes grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.04.2017. 16:42:40 »

Да турим вишак у кваришу?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +54/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.04.2017. 16:04:57 »

????
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 15.04.2017. 00:06:06 »

Shocked
Gde ima tu i pretice. Ne kvari bre nije to zdravo.
Skinuo ga pa cu da ga bacim na gledanje ovih dana.
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 06.07.2017. 20:16:12 »

Meni sama ideja anti-heroja, sa dobrom dozom humora i zezancije ne samo na Marvel, vec sve super heroje... izvanredno. Film me je opustio i da se gledati i vise od jednom.
U doba izlaska Logan, napravili su odlicnu zezanciju sa trailerom za Deadpool 2...

Morena Bakarin je bila i u Stargate SG-1 koliko se sjecam.

https://www.youtube.com/watch?v=Tpo9WYxLdLY

« Poslednja izmena: 06.07.2017. 20:17:51 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 26 upita.