SF tim
* 21.09.2017. 03:30:07
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (14.3%)
Dobro - 6 (85.7%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 7

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Passengers - Putnici (2016)  (Pročitano 853 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.02.2017. 21:29:12 »

Passengers - Putnici (2016)

Kaže Vikica da je ovo SF avantura ali pre će biti SF romansa sa primesama svemirske opere. Lagan film, lepo mi je legla priča o dvoje jedinih budnih na brodu pred kim je još 90 godina putovanja.

Radnja je prilično jednostavna. Svemirski brod Avalon nosi posadu i 5000 kolonista na planetu udaljenu 120 godina putovanja. Svi su u hibernaciji a bude se mesec dana pre prispeća na cilj. Ali brodu se isprečio neki asteroidni oblak i u njemu kamenčuga prevelika za avalonov štit pa delovi stene naprave štetu koju autopilot nije u stanju da sanira do kraja. Rezultat je da se jedna kriokomora pokvari i probudi putnika 90 godina pre roka.
Taj putnik, Džim je mašinac, inženjer, pa pokuša da popravi komoru ali shvati da na brodu nije moguće ponovo ući u hibernaciju. Celu godinu provodi što pokušavajući da prodre do posade i probudi nekoga od njih što ludirajući se po brodu koji pruža sav mogući komfor.
A onda... u jednoj od komora ugleda prelepu devojku, pročita njenu biografiju, vidi da je pisac, pročita njene knjige i... šta drugo, zaljubi se. E sad, ako je probudi osudiće je na doživotni "zatvor" jer će ostatak života morati da provede na brodu. Dugo se nećka a na kraju - pa zna se, inače ne bi ni bilo filma - probudi je.
Dalje je malo ljubavni ali kada brod počne da otkazuje malo i svemirska opera jer njih dvoje moraju da pronađu kvar, poprave ga i spasu uspavanu posadu i putnike.

Mislim da je ovo lepa priča o pravoj ljubavi, kojoj je svejedno gde je par i kada je ceo svet voljena osoba. Ima kod Dostojevskog, na samom kraju romana, deo kada zaljubljena devojka ide za voljenim u daleki Sibir jer je on kažnjenik osuđen na caristički gulag ali njoj je svejedno gde je sve dok je uz njega. E, ovde je nešto slično, ljubav ne bira mesto i prilike pa ni vreme a dvoje zaljubljenih, ako pravilno odluče, budu srećni do kraja života. Meni lepa poruka za kraj filma. Uz to obrađena su i neka egzistencijalna pitanja na vrlo pitak način pa eto još jednog plusa.

Produkcija je vrhunska i brod je odličan. Već to mi je dovoljno da uživam u filmu uprkos ipak tanušnoj priči. Ovo bi moglo da se podvede pod tvrdu SF (što vooolem) i ubacivanje romantike je kao neki mali podvig. Matice i šrafovi pa još crculenca. Very Happy
Ima i baš dobrih scena. Recimo, upečatljivo je prikazano kretanje vode u bestežinskom stanju i posledice toga.

Dženifer Lorens je odlična a Kris Plat dobar. Dobro su odradili posao. Majkl Šin kao android barmen solidan. Lorens Fišburn, kratka uloga ali efektna. Endi Garsija je samo u jednom, praktično beznačajnom, kadru, pa je njegovo ime mrvicu prevara.

Kritičari su zamerili slabu priču i dali slabe ocene a publika je potrošila skoro 300 miliona što na budžet od 110 mil. nije loše.

Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

« Poslednja izmena: 23.04.2017. 22:15:44 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +10/-0
Starost: 40
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.02.2017. 10:04:39 »

Slazem se u svemu sa danom i mene je odusevio dizajn broda
apsolutna preporuka za gledanje u popodnevnim satima sa kokicama
ocena dobro
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 40
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.02.2017. 02:14:40 »

i od mene dobro. Lepi glumci, lep brod, lepi efekti Smile
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +54/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.02.2017. 14:11:24 »

pozdrav

Deda i ja se slažemo - film treba odgledati.

PS pogodila sam da glupača bira njega a ne spavanje ...  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +21/-1
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.03.2017. 16:02:08 »

Ocena dobro....
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.07.2017. 15:52:51 »

Oh, jesam li ja jedini koji misli da je ovaj film bolji od 'dobar'??

Odlican opis dan, i da samo dodam da je mene ovaj film odusevio sa detaljima vezanim za svemirski brod, radnja sa prvom trecinom filma u Robinzon Kruso stilu, ljubavnom dramom u drugoj trecini i akciom u zadnjem djelu. Odlican izbor glumaca i slazem se ponovo sa Dan-om - kako je Andy Garcia zasluzio da mu se ime spominje u filmu sa samo jednom malom scenom?!

A sad da spomenem zasto me se film posebno dojmio i zasto mislim da zasluzuje vise od 'dobar' - ne sjecam se kad sam gledao zadnji naucno fantasticni film a da nije imao vanzemaljce koji nas pokusavaju da uniste ili pak super heroje i ljude sa nadprirodnim mocima. Ovaj film je nesto sto je nazalost postalo veoma rijetko - dobro smisljen i napravljen naucno fantasticni film sa nezaboravnim brodom... tko ne bi pozelio provesti vrijeme na takvom brodu?!

Dodaj na to samo fizolofsko pitanje - sta nas cini sretnim i je li zivot proveden u dvoje na takvom brodu - dobro proveden zivot?
« Poslednja izmena: 18.07.2017. 14:04:29 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 18.07.2017. 11:28:46 »

Oh, jesam li ja jedini koji misli da je ovaj film bolji od 'dobar'??

Dobar jeste ali ... SF je ovde samo "ram" ... Tema nije SF, čak ni F ili H. Nije čak ni nova ... Rolling Eyes

SF upotrebljen za kompliciranje ljubavne priče ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 18.07.2017. 14:19:58 »

Pa cek malo... u jednom postu sama sebe kontradiktiras...

Film ili jeste ili nije naucna fantastika... ja mislim da jeste

Smjesten na brodu, u buducnosti. Sva moralna pitanja ili pak ljubavna prica ne ponistavaju naucnu fantastiku, koje ima kroz cjeli film.

Sigurno ovo nije nesto novo, no ipak je rijetko... kao sto vec rekoh, jer nedostaju vanzemaljci i super heroji... i za to sam veoma zahvalan, jer sam umoran od njih.  Mr. Green
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.07.2017. 10:53:03 »

Poenta je u ljubavnoj priči ... SF je samo okvir (dobar okvir, doduše ).

Nije morao da bude svemirski brod, moglo je da bude, recimo, pusto ostrvo na koje ljudi dolaze svakih 100 godina ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 19.07.2017. 16:25:35 »

Sigurno.... ni Odiseja u Svemiru nije imala potrebe za dio u svemiru / van zemlje, ovelisk je vec postojao na zemlji...  Rolling Eyes Svemir je samo okvir u tom filmu...

Mislim da je film u rangu klasika kao sto je Odiseja u Svemiru, a to sto ima dio sa ljubavnom pricom nimalo ne umanjuje to sto je naucna fantastika, cak sta vise... mislim da je pojacava. Obadva filma odlikuju detalji.

Scena kad prvi put gleda u zvijezde, sa osjecajom manjine, sicusnosti, te razmisljanje o samoubistvu poslije toga... veoma dobro uradjena.

Da se vratim na tvoj prvi komentar - cuj, nimalo nije cudno da je izabrala da ne ide nazad u dugi san?! Ono sto je cudno je da je on probudio samo jednu djevoku.  Mr. Green Twisted Evil
« Poslednja izmena: 19.07.2017. 16:27:30 od SuperFrog » Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 19.07.2017. 18:02:55 »

Da se vratim na tvoj prvi komentar - cuj, nimalo nije cudno da je izabrala da ne ide nazad u dugi san?! Ono sto je cudno je da je on probudio samo jednu djevoku.  Mr. Green Twisted Evil

Dakle: ona je tipična žeMska a on netipičan muški !  Twisted Evil

"Pravo muško" bi probudilo sve zgodne žene i ...

Pametna žena bi lepo zaspala - jedno muško nije vredno sveta ! (verovatniji ishod: pobili bi se makar iz dosade  Twisted Evil )

Koliko se sećam, oboje su neprilagođeni tipovi, nesrećni u svetu kakav je pa nije ni čudo da su uživali u samoći.

Ne nema tu SF... U Odiseji je rešenje u svemiru a ovde je svemir samo mesto radnje.
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 19.07.2017. 19:56:27 »

Samo malo, kako je to samoca, kad imaju jedno drugo?? Smile

Ja sam mislio da je rjesenje 42.  grrr  Shocked

Ono sto ne znamo na kraju, je li bilo djece... da nisu poradili kao Noah poslije potopa... (ne znam zasto mi prvo Jim Jeffries padne na pamet kad o tome i razmisljam, je li njega iko gleda na balkanu? Amerikanizirani Australianac - komicar Very Happy)

Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 25 upita.