SF tim
* 23.04.2017. 09:52:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 5 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Passengers - Putnici (2016)  (Pročitano 253 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 58
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.02.2017. 21:29:12 »

Passengers - Putnici (2016)

Kaže Vikica da je ovo SF avantura ali pre će biti SF romansa sa primesama svemirske opere. Lagan film, lepo mi je legla priča o dvoje jedinih budnih na brodu pred kim je još 90 godina putovanja.

Radnja je prilično jednostavna. Svemirski brod Avalon nosi posadu i 5000 kolonista na planetu udaljenu 120 godina putovanja. Svi su u hibernaciji a bude se mesec dana pre prispeća na cilj. Ali brodu se isprečio neki asteroidni oblak i u njemu kamenčuga prevelika za avalonov štit pa delovi stene naprave štetu koju autopilot nije u stanju da sanira do kraja. Rezultat je da se jedna kriokomora pokvari i probudi putnika 90 godina pre roka.
Taj putnik, Džim je mašinac, inženjer, pa pokuša da popravi komoru ali shvati da na brodu nije moguće ponovo ući u hibernaciju. Celu godinu provodi što pokušavajući da prodre do posade i probudi nekoga od njih što ludirajući se po brodu koji pruža sav mogući komfor.
A onda... u jednoj od komora ugleda prelepu devojku, pročita njenu biografiju, vidi da je pisac, pročita njene knjige i... šta drugo, zaljubi se. E sad, ako je probudi osudiće je na doživotni "zatvor" jer će ostatak života morati da provede na brodu. Dugo se nećka a na kraju - pa zna se, inače ne bi ni bilo filma - probudi je.
Dalje je malo ljubavni ali kada brod počne da otkazuje malo i svemirska opera jer njih dvoje moraju da pronađu kvar, poprave ga i spasu uspavanu posadu i putnike.

Mislim da je ovo lepa priča o pravoj ljubavi, kojoj je svejedno gde je par i kada je ceo svet voljena osoba. Ima kod Dostojevskog, na samom kraju romana, deo kada zaljubljena devojka ide za voljenim u daleki Sibir jer je on kažnjenik osuđen na caristički gulag ali njoj je svejedno gde je sve dok je uz njega. E, ovde je nešto slično, ljubav ne bira mesto i prilike pa ni vreme a dvoje zaljubljenih, ako pravilno odluče, budu srećni do kraja života. Meni lepa poruka za kraj filma. Uz to obrađena su i neka egzistencijalna pitanja na vrlo pitak način pa eto još jednog plusa.

Produkcija je vrhunska i brod je odličan. Već to mi je dovoljno da uživam u filmu uprkos ipak tanušnoj priči. Ovo bi moglo da se podvede pod tvrdu SF (što vooolem) i ubacivanje romantike je kao neki mali podvig. Matice i šrafovi pa još crculenca. Very Happy
Ima i baš dobrih scena. Recimo, upečatljivo je prikazano kretanje vode u bestežinskom stanju i posledice toga.

Dženifer Lorens je odlična a Kris Plat dobar. Dobro su odradili posao. Majkl Šin kao android barmen solidan. Lorens Fišburn, kratka uloga ali efektna. Endi Garsija je samo u jednom, praktično beznačajnom, kadru, pa je njegovo ime mrvicu prevara.

Kritičari su zamerili slabu priču i dali slabe ocene a publika je potrošila skoro 300 miliona što na budžet od 110 mil. nije loše.

Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +10/-0
Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.02.2017. 10:04:39 »

Slazem se u svemu sa danom i mene je odusevio dizajn broda
apsolutna preporuka za gledanje u popodnevnim satima sa kokicama
ocena dobro
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 40
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.02.2017. 02:14:40 »

i od mene dobro. Lepi glumci, lep brod, lepi efekti Smile
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +53/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.02.2017. 14:11:24 »

pozdrav

Deda i ja se slažemo - film treba odgledati.

PS pogodila sam da glupača bira njega a ne spavanje ...  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +21/-1
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.03.2017. 16:02:08 »

Ocena dobro....
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 25 upita.