SF tim
* 21.05.2019. 21:29:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 5 (83.3%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jupiter Ascending - Jupiter u usponu  (Pročitano 3335 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.07.2015. 20:47:07 »

Jupiter Ascending - Jupiter u usponu (2015)

Interesantna limunada od svemirske opere koja se zaboravi odmah po gledanju. Savremeni holivudski superspektakl koji zabavu nudi u gomili spektakularnih specijalnih efekata i čistoj akciji.

Mila Kunis jeste atraktivna ali nije Mila Jovović (makar kao akciona heroina) a ovo je daleko ispod "Petog elementa". Uprkos masi specijalnih efekata nema ničeg što bi film učinilo posebnim, dalo mu "ono nešto" po čemu bismo ga pamtili.

Jupiter Džons je obična devojka koja sa porodicom zarađuje za život čisteći tuđe stanove. Sve se menja kada jedni vanzemaljci pokušaju da je ubiju a drugi je spase i odvede u "veliki svet" u svemiru. Ljudi ne žive samo na Zemlji već na mnogo svetova i po razno-raznim svemirskim objektima.
Zemljani su u svemu tome bukvalno na dnu hijerarhije i nikakvih prava nemaju, naprotiv, čeka ih zlehuda sudbina.
Jupiter im je jedina nada jer je mnogo više od obične devojke i pripada najvišem sloju svemiraca. Upravo to ometa planove moćne porodice čiji članovi imaju različite planove sa njom.
Uz pomoć vernog čoveka-psa Kejna, vrsnog borca i dragana joj, bori se za svoj život ali i sudbinu cele Zemlje.

Priča je prava svemirska akciona opera i Vačovskisi su je ispoštovali u potpunosti. Ubacili su kao osnovu brdo (ma, planinčinu Smile) veoma atraktivnih specijalnih efekata, dodali gomilu jurnjave, tabačine, borbe, smućkali malu ljubavnu priču među glavnim likovima, spletke vladarske porodice i sve ostalo što se očekuje od ovog podžanra. Jedini problem je što ovog puta nisu imali dovoljno mašte da smisle nešto novo ili barem neobično, samosvojno već su isprepisivali sve i sva iz sličnih dela. Rezultat je mlitav utisak tokom gledanja jer, čak i ovako vizuelno fenomenalno, ne ide dalje od fascinacije tehnologijom majstora spec. efekata i računarske grafike.

Glumačka ekipa je holivudska prva A-liga ali kao da ni oni sami nisu verovali svojim likovima. Ovo se pre svega odnosi na Milu Kunis. Dokazala je već mnogo puta da je najblaže rečeno dobra glumica a ovde kao da stalno zabušava. Sličan utisak imao sam i kod drugih - Šona Bina baš volim da gledam ali ovde mu je lik slab. Ni ostali se nisu nešto naročito istakli. Da li su to od njih tražili režiseri ili su samo odradili posao za masne pare bez preteranog truda, ne bih znao kasti.

Likovi su šareni ali, za moj ukus, loše napisani. Prosto čovek da ne poveruje da su isti autori stvorili onako zanimljive "Matriksovce" a ovde sve neki "papirni" "kao" likovi.

Akcioni deo izgleda grandiozno ali i tu imam zamerku zbog previše predvidivih ishoda borbi.

Kritika ga je "sahranila", gledaoci ga baš nešto i ne ljube pa je jedva uzeo koji milion zarade više od uloženog.

Meni se kao čista jednokratna akciona zabava dopao ali kao film u celini ne baš.
Ocena Osrednje i preporuka za gledanje jer ipak je ovo prava svemirska opera sa svim potrebnim elementima.

http://www.imdb.com/title/tt1617661/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:11:04 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 29.07.2015. 16:17:17 »

E i ovde si potpuno u pravu.yes Space Opera,gomilica svemirskih super heroja... Brzo prođe,ćak štaviše- dobra kopija,3d naočale,malo sira piva...
« Poslednja izmena: 29.07.2015. 17:33:50 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.07.2015. 10:52:58 »

Odgledala .... da mi se o glavi radi ne bih se setila radnje. Zaboravi se odmah posle gledanja  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 15.09.2015. 16:50:57 »

Slazem se sa Glorijom...osrednje i za mene, blago razocaranje...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 16.09.2015. 09:26:48 »

meni nekako bez ideje
cini mi se da je moglo mnogo vise da se izvuce iz ove price
ja puko osrednje
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Na mreži

« Odgovor #5 poslato: 09.12.2016. 15:17:30 »

Svemirska opera sa akcionim scenama popracenim odlicnom muzikom, odlicnin glumcima, velikim budjetom, skoro tesko pomisliti da je moguce omasiti... no sa ovim filmom se i to dogodilo...

Radnja i ima nesto smisla, ide veoma dobro sa raznim teorijama zavjere, no jednostavno filmu nesto nedostaje.

Ipak zbog dobro odradjenih detalja, film zasluzujue ocjenu izmedju dobro i lose. Ovisno o raspolozenju u kojem se gleda... Smile
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 09.12.2016. 15:43:52 »

grrr grrr grrr

HBO ga neprestano reprizira ... zamziću ga !

Saznala sam o čemu se radi  Wink Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 27 upita.