SF tim
* 18.10.2019. 00:13:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Boy 7 - Broj 7  (Pročitano 2523 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.07.2015. 23:37:16 »

Boy 7 - Broj 7 (2015)

Prosečan film zanimljiv samo zbog toga što dolazi iz male kinematografije, Holandske. Radnja je neinventivna priča o borbi pojedninca protiv zle vlasti u antiutopijskoj budućnosti.

Bliska je budućnost, Holandija je postala policijska država kojom vlada premijer koji ima neke skrivene planove, kako to već biva u antiutopiji.
Mladić Som (prevodilac je preveo kao Sem ali jasno se čuje Som Smile) budi se u metrou bez ikakvih sećanja. Kada ga policija pojuri pomogne mu devojka koja je kroz isto to već prošla. U restoranu u koji su se sklonili kelnerica ga prepozna i da mu notes. Ispostavi se da ga je on napisao i u njemu objasnio kako je došao u ovu nezgodnu situaciju.
Priča je stvarno kliše za ovakvu vrstu filmova. Vlast zloupotrebljava moć i kriminalce koristi kao dirigovane ubice pomoću čipova koje im usade u vrat.
Naš junak će celu tu organizaciju srušiti i osloboditi sebe i svoje sapatnike. Nema tu nikakvih iznenađenja ni inovacija u scenariju.
Ipak, nije loše složena radnja, uglavnom je logična, jasna, da se pratiti.

Na žalost, razrešenje filma nikako ne odgovara postavci sa početka jer nije moguće u policijskoj državi već isključivo u demokratiji. Uz to, pozajmljena su i neke stvari iz bajki (ljubav jača od čipa, jec, cvrc!). Takođe, nisu se potrudili da nađu, izmisle neki čip futurističkog izgleda nego su uzeli običan, zastareli sa velikim nožicama i to kao trpaju u glavu!?! Baš me interesuje kako ga povezuju i kako uspeju da ga ture u bazu glave...

U celini film ni malo nije loš. Sve je solidno i u tehničkom smislu deluje znalački odrađeno.
Gluma je solidna ali više od nje bile su mi uočljive oči dvoje glavnih glumaca, iste intenzivne plave boje.

Malo sam guglao o holanskoj kinematografiji jer mi je nepoznata i saznao da je mala, filmovi se rade pre svega za domaću publiku jer nemaju uspeha u inostranstvu. Iz tog ugla gledano ovo je još bolji film. Da neko u nas snimi ovako nešto nahvalio bih ga na angro. Very Happy

Dakle, Osrednje od mene ali odakle je, dobar je a i gledljiv, samo bez iznenađenja u priči. Mislim da mogu da ga preporučim za gledanje, čisto da steknete uvid u holandsku žanrovsku filmsku produkciju.

Uzgred, holandski jezik nikako ne prija mojim ušima pa mi je baš smetao pri gledanju filma, ali to je samo do mene a nikako mana filma.

http://www.imdb.com/title/tt3620418/

« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:09:14 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.08.2015. 23:56:58 »

Ovo mi danima stoji spremno na usb-u. Nema brisanja dok ga ne odgledam  Laughing
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.08.2015. 13:49:04 »

Našla ga baba ...

https://www.youtube.com/watch?v=7fd3svIPYi8

Još kad mu titl sa holandskog automatski prevede na bosanski  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.