SF tim
* 20.10.2019. 15:58:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pixels - Pikseli  (Pročitano 3379 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 01.10.2015. 01:45:44 »

Pixels - Pikseli (2015)

Prilično blesava ideja - Zemlju napadaju likovi iz arkadnih igrica osamdesetih. Poznati glumci trebalo bi da nam daju razlog da pogledamo ovu komediju. Više od toga skoro da ni ne nudi.

Radnja predstavlja varijaciju na temu: vanzemOljci našli našu poruku negde u svemiru, pogrešno je shvatili i...
U ovom slučaju poruka je snimak prvog svetskog prvenstva u video (arkadnim) igricama u kojima su učestvovali i naši junaci, Sem, Vil, Ladlov i, kao neprijatelj, Edi koji u finalu pobedi Sema.
Sem, jadnik, ni kao odrastao, u današnje vreme, ne može da se oporavi od tog poraza pa radi kao "momak za priključivanje TVa, igrica, plejera i sl." po kućama. Iza sebe ima propali brak ali i sačuvano prijateljstvo sa Vilom koji je daleko dogurao u politici.
Na jednom od poslova upozna sveže razvedenu mamu-lepoticu Violetu i njenog sina, kome povezuje elektronske uređaje. To bi bili svi glavni likovi.

Upravo dok završava posao kod Violete oboje dobijaju poziv na koji moraju odmah da se odazovu. Jednu amerikansku vojnu bazu sravnili su "do piksela" čudni objekti. Posle svakakvih predloga nadležnih u Beloj kući koji nikako nisu uspeli da odgonetnu ko ih napada, Sem prepozna da su to trodimenzionalni likovi iz starih igrica u kojima se takmičio, sastavljeni od stvarnih piksela koji uništavaju naše gradove. Poruka v-ova to potvrdi i objasni da su snimak igrica shvatili kao izazov, objavu rata, i da predstoji turnir od nekoliko igara. Pobednik će uništiti planetu poraženog.

Ispostavi se da se naši junaci jedini mogu suprotstaviti napadima, odnosno odigrati stare arkadne igre u stvarnosti. I tako Sem od anonimusa koji ništa u životu nije postigao, sa društvom, postane spasilac sveta.
He, poznato, zar ne?

Kritičari su pokopali film. Na Paradajzima ima retko slabu ocenu, samo 17% pozitivnih. Svašta mu zameraju ali ponajviše to što nije zanimljiv i što liči na najgoru igru iz perioda koji obrađuje.
Ovog puta ne mogu da se složim. Radnja filma veze sa mozgom nema i ne vidim šta su pa očekivali, neku logiku, poruku, mudroliju... šta li? Ovde ne treba tražiti nikakvu logiku jer nema je ni trunke. Naprosto, ovo je blesava komeNdija sa blesavom idejom i tokom gledanja mozak treba poslati negde drugde.

Od SFa nema ni "S" i jedino što ga ugurava u žanr su vanzemaljci ali čak ni oni se ne pojavljuju već samo njihovi borci u obliku likova iz igrica.

Priča ipak ima neki tok, odnosi među likovima se razvijaju, ima početak, sredinu i kraj. Na žalost toliko loše i šablonski odrađeno da se pitam jesu li scenaristi uopšte koristili svoje male sive ćelije. Pre će biti da su staroj priči samo dodali Piksele i tako napravili film.

Ako nešto mogu zameriti ovakvom filmu onda je to grozo-užasno loša animacija. Jesu ovo likovi iz igrica za Spektrum, Debeljka i Atarija (čija reklama se vidi svuda u snimcima iz 1982.) ali naprosto morali su više da se potrude oko izgleda napadača pa i pikselizacije pogođenih objekata i ljudi. U ovome su najviše omanuli.

Kada je priča bljak glumci ostaju kao poslednja šansa da ipak bude gledljivo.
Sendler je, pa, Sendler... kome ne ide na nerve neće mu smetati ali ništa ovde nije uradio da bi se reklo kako je izneo film na svojim plećima.
Kevin Džejms je pravi za lik neobrazovanog predsednika (da ne kažem glupavog Smile) ali ni on nije nešto naročito smešan.
Džoš Gad (kako li se izgovara ovaj gad?) na nivou ostalih, osrednje.
Patuljak Piter Dinklejdž (Peter Dinklage, ni za ovog ne znam kako se transkribuje) solidan ali smešno je njega gurati kao zloću.

E sad, tu je i Mišel Monahan (Michelle Monaghan) koja bi mogla da nabaci malo mesa na svoje kosti ali ovde, po mom skromnom mišljenju, prosto sija od lepote. Uz to, dobra je glumica i veeeliki plus Pikselima.

Fore i fazoni, što bi trebalo da je osnov komedije, ovde nisu nešto posebno. Uglavnom su to potpuno predvidivi klinački štosovi između likova. Nešto kao komedija situacije jer likovi su pretanki da bi nosili bilo kakav ozbiljniji humor poput satire ili sl.

Uloženo je 88 miliona dolara pa mi nije baš jasno zašto je računarska grafika tako slaba. Za razliku od kritike, gledaoci imaju bolje mišljenje pa je zaradio skoro tri puta više, 234.5 mil.

Što se mene tiče, ništa nisam očekivao pa kad sam to i dobio nisam se razočarao. Naprotiv, gledao sam ga kao (pre)laganu zabavu i usput uživao u lepoj Mišel. Zbog toga biću velikodušan i oceniću ga sa Osrednje ali preporuku za gledanje ne mogu da dam (da me ne psujete posle Smile).

http://www.imdb.com/title/tt2120120/

I kao dodatak lepa Mišel i ova "Barbika", Ešli Benson, kao oživljeni lik Lejdi Liza iz igrice "Dojo Quest".

« Poslednja izmena: 02.12.2015. 03:42:14 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.10.2015. 04:22:36 »

Odgledao sam Pixels... mnogo dobra radnja I odlicno zamisljen film ali po meni lose realizovan... lose uklopljena rezija sa lose razradjenim scenarijom. Sve u svemu film je gledljiv ali steta sto nije bolje razradjen...
Sačuvana
BokassaTzar

kadet

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.09.2017. 20:10:05 »

Ја нисам мазохиста.
Овај, да кажем филм, ме је уверио у то.
Пекле су ме очи и болео ме је мозак.  grrr

Обуставио сам гледање и стекао искрено уважавање за ``фарму`` ``луду кућу`` и сл. домаће ријалити помије, које изгедају као да и их је писао Достојевски спрам овога.

Помије су ипак класа изнад него оваква америчка внаго.
Sačuvana

Миш уз пушку, миш низ пушку
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 27 upita.