SF tim
* 01.06.2020. 07:10:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 3 (60%)
Dobro - 1 (20%)
Osrednje - 1 (20%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Iron Man Three - Gvozdeni čovek 3  (Pročitano 2787 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.12.2013. 00:44:44 »

Iron Man Three - Gvozdeni čovek 3 (2013)

Bravo za Marvel! Treći deo Gvozdenog čoveka taman je onakav kakav bi trebalo da bude. Uživao sam gledajući ga, dobio sve što sam očekivao.

Radnja je zaokružena, priča sama za sebe iako se uzgred pominju prethodni filmovi i Osvetnici. Kako je i red, ima glavu, trup i rep.
Iz bezbrižnih dana ludog provoda Toni Stark je ostavio gomilu ljudi prema kojima se poneo loše. Neki od njih postali su mu najgori neprijatelji. Kada su uz to i genijalni naučnici eto ravnopravnih protivnika "Gvozdenu". Mlada naučnica Maja zatražila je Tonijevu pomoć u rešavanju problema u istraživanju koje sprovodi. Tonija je interesovala samo kao lepa ženska i sa njom proveo pijanu noć koje se posle nije ni sećao.
U sadašnjosti, terorista Mandarin napada ciljeve po Americi eksplozivnim napravama koje niko do tada nije video niti im može ući u trag. Napadi su sve ozbiljniji pa američki predsednik šalje pukovnika Džejmsa u starkovom borbenom odelu smešnog naziva. Pukovnik ne uspe da izvrši misiju pa ga čak i zarobe.
Kada prilikom praćenja sumnjivog lica u jednoj od eksplozija bude teško povređen starkov prijatelj i šef bezbednosti firme, Toni javno izazove Mandarina i zapreti mu da će ga pronaći i uništiti. Mandarin odgovori napadom i tako pokrene pravi rat između Gvozdenog čoveka i zločinca koji je ovladao velikom moći i stvorio skoro neuništive borce koje šalje na Starka.
Novi tip Gvozdenovog odela nije sasvim dovršen pa ne samo što mora da se bori protiv nadmoćnog protivnika nego mora da izađe i na kraj sa otkazima svog odela. Nova osobina odela da se delovi kreću samostalno iskorišćena je maksimalno.
U ovom filmu ne bori se samo Gvozdeni čovek već, mnogo više, "samo" čovek Toni Stark što se meni vrlo-veoma dopada. Izboriće se za svoju dragu Biber (Peper Very Happy), prijatelja Džejmsa, državu, predsednika... prevazići svoja ograničenja i postati novi čovek.
Sve u jednom pakovanju! Smile

Marvel je još jednom pokazao da zna šta radi i da odlično ekranizuje svoje stripove. Posle malo slabijeg drugog dela, uglavnom zbog preteranog zloće (za Rurkija baš nešto ne marim) i pomalo smešnih borbi, ovaj ne pati od takvih slabosti. Likovi su dobro postavljeni, borbe baš jake, radnja bogata i smislena. Ima, naravno, opštih mesta i manjkavosti ali ovo je akcioni superherojski film, nije umetnost. Očekuje se pravi odnos poznatog i novog, iznenađujućeg. Deo sa "poznato" ima manu da radnju delom čini predvidljivom ali to mu je što mu je, ne smeta mnogo jer je film "brz".

Glumačka ekipa je izvanredna. Jes' da nema Crne Udovice ali zato ima više Peper (kako se ovo menja po padežI?). Znam da Gvinet nije Skarlet ali nekako je više volim pa mi ne smeta (mada, malo je preterala sa dijetom, mogla bi ponekad i da se ljudski najede). O Dauniju ne treba ništa reći, opšte je mesto da je odličan glumac. I ostali su dobri ali izdvojio bih Kingslija kao Mandarina (jedva ga prepoznah Smile).

Zanatski je na najvišem nivou. Budžet je bio 200 miliona dolara što je danas taman za pravljenje ovakvih hitova.

Nemam šta mnogo da pišem o filmu kojim sam veoma zadovoljan. Odlična i zabavna akcija smislene radnje i dobrih likova.
Kritičari su ga ocenili baš dobro, preko 80% pozitivnih na Paradajzima, gledaoci slično. Zaradio je šest puta više od uloženog i postao film sa najvećom zaradom ove godine i peti u istoriji.
Glumci su sklopili ugovore za tri filma tako da više nemaju obavezu za dalje ali sva je prilika da će Dauni nastaviti da glumi Gvozdenog čoveka.

Od mene ocena Izvanredno i svaka preporuka ljubiteljima SF akcija.

http://www.imdb.com/title/tt1300854/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 20:10:18 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04.12.2013. 18:31:26 »

Gledao sam u bioskopu. Mala, mala, malecna sala, pritom 3D ocajan.
Te "sitnice" upropastise dozivljavanje filma  grrr.

Iako nastavak, sve funkcionise. Ocena - dobro.  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.12.2013. 18:42:03 »

Ne znam kakav si ti 3D vidio, ja sam ga gledao u IMAX-u i bio je dozivljaj za sebe. Drugi put sam ga gledao u normalnom kinu (nije bio 3D) sa malim, i to je bilo odlicno takodje.

Film se odlicno uklapa u marvelov svjet, a o glumi ne treba ni pricati, odlicno uradjen film, jedan od boljih SF filmova u posljednje vrijeme.

Nisam jos pogledao novog Thor-a, no vjerujem da ce me razocarati u poredjenju sa IronMan-om 3.

Svakako ocjena izvanredno i svaka preporuka.
« Poslednja izmena: 04.12.2013. 18:50:29 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.12.2013. 14:38:45 »

Odgledao prije nekoliko dana (YIFI  Twisted Evil). Odličan film. RDJ je definitivno jedan od boljih glumaca današnjice.
Kao što i frog spomenu, očekujem da Thor neće biti ni blizu dobar kao IM3. Ako budem imao vremena, skoknem do kina, prvi na redu je Frozen  Cool
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.