SF tim
* 23.10.2020. 23:43:48
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 3 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: G.I. Joe: Retaliation - G.I. Joe: Odmazda  (Pročitano 4474 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.07.2013. 01:07:42 »

G.I. Joe: Retaliation - G.I. Joe: Odmazda (2013)

Nastavak "Uspona Kobre" ali prilično slabiji. Pokušaj da se priča rađena po likovima istoimenih igračaka i stripa pretvori u filmski serijal. Radnja se delimično nastavlja na prethodnu.

Cela jedinica Dži Aj Džojeva poslata je da pokupi pakistanske nuklearne glave koje su posle ubistva tamošnjeg predsednika pale u ruke pobunjenika. Zadatak lako izvrše bez gubitaka ali helikopteri koji bi trebalo da ih izvuku iz Pakistana krenu da pucaju i istrebe ih ko Pera Ždera pljeskavice. Samo troje uspeju da izbegnu, vrate se u Ameriku i krenu da traže krivca za pokolj. Kada uspeju da prokljuve ko je od njihovih nadređenih izdao naređenje i optužio ih za ubistvo Paki-preCednika pokušaće da ga raskrinkaju i spasu voljenu državu-imperiju-svetskog-pandura-i-tako-to ali i ostatak sveta od paklenog plana svojih arhi-super-neprijatelja - Kobri.
Ostatak radnje je uglavnom akcija, tabačina, pucnjava i nešto malo mozganja kako da pronađu krivca uz pokoje iznenađenje oko nekih likova. Ništa posebno, standardna šema loših akcionih filmova.

Ne mogu drugačije da kažem nego da je ovo loš film u mnogim segmentima.
Da krenem od režije - tanko, vrlo tanko. Budžeta nije manjkalo, 130 miliona, ali džabe pare kada se ne zna na šta ih potrošiti. Čak i scene borbe dok junaci i zloće vise na konopcima na strmoj litici ne deluju kako treba, ne privlače pažnju. I glavna, poslednja borba nekako je zbrzana, ne zna se ko je gde i koga napada.

Glumačka ekipa je trećerazredna. Od nekolicine glavnih likova najpoznatiji je Dvejn Džonson. Sigurno da ima svoje obožavatelje ali to ga ne čini dobrim glumcem. Glavna ženska likom me pomalo podseća na Evu Mendes ali to joj je jedini kvalitet. Kao ni ostali ni ona nije prikazala ništa od glumačkog umeća. Rekao bih da je vrlo loša gluma glavni problem filma, čak i pored ostalih propusta.
Brus Vilis je tu samo u par scena, verovatno je više vremena proveo pozirajući za reklamne plakate nego snimajući ulogu.

Specijalni efekti su u redu ali žestoko nedostaju zgodne ubojite stvarčice koje bi još jače pogurale film u vode naučne fantastike. Nije da ih nema ali mnogo ih je manje nego što sam očekivao. Šta reći kada se dobar deo tuča odvija samurajskim mačevima... mešavina SF-tehnologije u vidu metka sa kamerom, eksplozivnih mikro-insekata, nanobota i ručno kovanog hladnog oružja. Meni nije godila.

Kritičari su ga vrlo loše primili. Publika je imala drugačije mišljenje pa je zaradio više od prvog filma, preko 370 miliona. Iako nije zvanično potvrđeno šuška se da će se raditi i treći nastavak, sa istim režiserom (uh).

Ako ništa drugo, prvi film mi je bio zanimljiv, ovaj jedva gledljiv.
Zato od mene ocena Loše.

http://www.imdb.com/title/tt1583421/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 20:37:23 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 29.07.2013. 03:01:44 »

E ovde se slazemo. Da su bar malo Ukljucili klikere, bio ni po meni interesantniji film. Ovako su ga sveli samo na golu tabacinu i pucacinu. Nema ama bas nista za sta bih mogo da kazem ono vauuuuuu.
Slazem se i da je losiji i to dosta od prvog dela, a SF elementi tanki do bola. I eto tako jos jedan film za koji su uludo potrosene pare. Za te pare su mogli da snime gomilu epizoda naprimer, SG Universe, ali oni ne. Bacaju novce na gluposti.
LOSE
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 30.07.2013. 21:36:30 »

Nije mi jasna jedna stvar, ako je ovo nastavak, gde je ekipa iz prvog dela? Nedostaje skoro pola ekipe.  Confused
U ovakvim filmovima postaje uobičajeno ubacivati Dvejna i hop, gledanost poraste. Ukratko, ništa posebno. Dan je objasnio. Ocena loše i preporuka za izbjegavanje.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 30.07.2013. 21:50:07 »

Па, изгинули на почетку. Елегантно их се решили.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 31.07.2013. 15:04:52 »

Sa obzirom da mi je prvi bio osrenji i prilicno djeciji, a sam Rock je u zadnje vrijeme vise u djecijim filmovima, ovo tesko da cu i pogledati... Da je vise djeciji kao npr. Journey 2, super, djeca to vole, ali ovo tesko da bih pustio mog 4-godisnjeg sina da gleda... iako npr. sam ga vodio da gleda IronMan 3 u kinu prosli vikend.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.