SF tim
* 18.11.2019. 13:26:03
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite seriju
Izvanredno - 1 (20%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 1 (20%)
Lose - 1 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Živi mrtvaci (The Walking Dead)  (Pročitano 14437 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.12.2011. 12:17:08 »

Živi mrtvaci (The Walking Dead) (2010)

I posle stotinak filmova na temu zombija, na vec "izlizanu " tematiku, i posle toliko blockbustera, pogledao sam nesto novo i dobro. Realizaciji projekta prislo se vrlo ozbiljno a to se vidi i po ekipi koja je radila na seriji:

Reditelji:

1) Frank Darabont (The Mist, The Shawshank Redemption)
 2) Michelle MacLaren (“Breaking Bad,” “X-Files”)
 3) Gwyneth Horder-Payton (“The Shield,” “BSG”)
 4) Johan Renck (“Breaking Bad”)
 5) Ernest Dickerson (“The Wire,” “Dexter”)
 6) Guy Ferland (“The Shield,” “Sons of Anarchy”)

Scenaristi:

1) Frank Darabont (The Mist, The Shawshank Redemption)
 2) Frank Darabont (The Mist, The Shawshank Redemption)
 3) Frank Darabont (The Mist, The Shawshank Redemption), Chic Eglee, Jack LoGuidice (Chic: “The Shield,” “Dexter”; Jack: “Sons of Anarchy”)
 4) Robert Kirkman (writer of the comic series)
 5) Glen Mazzara (“The Shield,” “Hawthorne”)
 6) Adam Fierro (“The Shield,” “Dexter,” “24″)

Producenti:

1) Gale Anne Hurd ( "The Terminator", "Aliens", "Armageddon".)
 2) i ranije pomenuti Franka Darabont

Serija je negde prevedena i kao " Okruzen mrtvima". Producentske kuce su AMC i FIC a premijera je bila na noc vestica 31 oktobra (2010). Ocekivanja su bila ogromna tako da je serija premijerno prikazana u 120 zemalja istovremeno. Nijedna serija nije do sada tako ( u ranoj fazi)  privukla paznju publike i podstakla velika ocekivanja gledalaca. Serija je u Americi postigla ogroman uspeh a dobro prolazi i kod nas.
Serija je horor drama i bazirana je na stripu Zivi Mrtvaci a po meni se podosta oslanja i na filmove poput 28 dana i 28 nedelja posle. Do sada su snimljenje 2 sezone. Pilot epzoda je trajala 90 minuta, ostale su jednocasovne. Prva sezona ima 6 a druga sezona 13 epizoda sa tim sto ce se poslednjih sest emitovati 2012 godine. Meni je odlicno sto su sve serije povezane, nije svaka za sebe.

Rezija je vrhunska, scenografija vise nego odlicna. Kostimi i efekti za cistu desetku. Video sam i procitao da je ogromna vecina vise nego zadovoljna serijom dok se zamerke nalaze u slabijoj glumi i scenariju. lako (uslovno) je snimiti film, dva sata materijala i "prasi". Serija je nesto sasvim drugo i ako vec treba da traje nekoliko sezona ( godina), ne moze biti rokanja po sat vremena. Zato i postoje serijali da bi se tacnije sto znaci duze i u sitne detalje nesto objasnilo. Naravno da je sa tim i radnja usporena ali po meni sa tim se ne dobija kontraefekat, naprotiv, izbegavea se jednolicnost radnje i serija dobija na "tezini". Horor se dopunjuje dramom a nikako dosadom. Ipak moglo se bolje, vise. Po meni su problem jedino nepotrebni dijalozi, ponekad.
Nominovana je za zlatni globus i i za nagradu Emmy. Na mnedjunarodnom trzistu ( da ne idem pojedinacno) proglasena za najbolju, najgledaniju seriju, najboljeg pisca. U Americi najuspesnija serija sto se tice kablovske televizije u 2010 godini.

Moram biti iskren i priznati da me serija nekad smori ali uvek imam zelju da pogledam sledecu. I kada je radnja malo dosadnija i nepotrebnim dijalozima opterecena znam da cu ipak naici na nesto sto ce me oduseviti, iznenaditi i zalepiti za stolicu.
U centru paznje je Rik, lokalni serif koji u jednoj rutinskoj akciji biva tesko ranjen. On je hospitalizovan ali kada se probudi iz kome, posle duzeg vremena, sve je drugacije; strasnije. Oko njega su svi mrtvi ili zombiji. Vremenom se udruzuje sa prezivelima i saznaje sve o epidemiji koja je zaposela covecanstvo. Sa njima kerce u potragu za nestalom zenom i sinom za koje veruje da su zivi. U sustini (ne znamo kraj) serija govori o prezivljavanju grupe ljudi u postapokalipticnom svetu ukrasenom zombijima.
Moj zakljucak je da uspeh serije ne lezi u krvi i lesevima. Ne lezi u rasparcavanju zombija. To je jednolicno i brzo bi zasitilo publiku. Meni je tajna u sposobnosti mesanja horora i drame. U sposobnosti pripovedanja. U sposobnosti producenata da te zainteresuje za sudbinu svakog lika ponaosob. Probleme toga i posledice istog sam naveo ranije u recenziji a ko to nemoze da prihvati ne treba ni da je pogleda.
U drugoj sezoni tri epizode traze devojcicu koja se izgubila u sumi, blizu njihovog kampa na jednoj farmi gde su oni stacionirani. Pitao sam se dokle vise? I onda me poslednja scena u sedmoj epizodi druge sezone ( poslednja serija koja je do sada prikazana) tako jako "osamari", odgovori na sva moja pitanja i stvori nelagodu u smislu da ne mogu da docekam nastavak serije.

Glavni glumci:Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn.

Od mene svakako preporuka i ocena dobro.

www.imdb.com/title/tt1520211/
« Poslednja izmena: 24.10.2018. 03:23:08 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.01.2012. 19:20:10 »

12.2.2012
Premijera osme epizode druge sezone. Malo posle i kod nas. Odavno nisam neki film ili seriju ovako zeljno iscekivao.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.10.2012. 19:46:43 »

Pocelai treca sezona. Premijerna epizoda, vrh. Pokupila je zajedno sa dve reprize vise od 15 miliona gledalaca.
« Poslednja izmena: 21.10.2012. 10:47:08 od robi75 » Sačuvana

goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.12.2012. 11:13:11 »

Koliko je s2 bila mučenje za gledati... Sada hrabro u treću, kažu da je bolja.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28.12.2012. 21:30:27 »

Neuporedivo bolja. Mnogo brza i sa vise akcije. Cudi me da su uopste posle druge sezone i radili trecu. Ali eto, zaljubljenici u ovu seriju, gde "slucajno" ubrajam i moju malenkost, nisu ili ti nismo odustajali, pa je tako gledanost i druge, mucne, sezone bila na zadovoljavajucem nivou. Osam epizoda je prikazano a ostatak, kao i u prethodnim sezonama sledi posle nove godine. Novi likovi i nove destinacije su ucinili svoje.
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.07.2013. 21:09:10 »

Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 17.07.2013. 21:59:19 »

Jedva cekam......
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 24.07.2013. 22:41:49 »

Jedna od najboljih serija što sam gledao  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 18.08.2013. 11:13:25 »

Mada baba ne gleda seriju ....

Izbačena scena iz treće sezone Živih mrtvaca otkriva nešto o Lori

http://www.youtube.com/watch?v=skmLoexol_E

http://inverzija.net/?p=7414
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 18.08.2013. 19:10:26 »

Mocno.....
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 19.08.2013. 13:34:48 »

Mr. Green
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 07.10.2013. 18:49:52 »

pozdrav

Pogledajte The Walking Dead Webisodes: The Oath

http://www.youtube.com/watch?v=dOAdjtTDWW0

http://www.youtube.com/watch?v=YcqV-0XMqJI

http://www.youtube.com/watch?v=au7ZuWHmH9Y

Za one koji vole ... (baba to ne gleda)
Sačuvana

Bog čuva budale !
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 18.11.2013. 11:58:56 »

Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 18.11.2013. 12:44:51 »

Twisted Evil Ovo bi moglo da važi za većinu serija ....

Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 18.11.2013. 14:24:54 »

Sto se tice Web epizoda daleko su, po svemu, sto naravno ne moze biti zamerka, ispod originala. Uradjene su tri sezone, ja pogledao prve dve, jer za The Oath jos uvek nema prevoda. Bar mislim, nisam proveravao u zadnje vreme.....
Peta epizoda, cetvrte sezone....brutalno!
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 25 upita.