SF tim
* 07.04.2020. 05:48:26
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: TRON: Legacy  (Pročitano 3761 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.04.2011. 02:29:01 »

TRON: Legacy - TRON: Legat(2010)

Nastavak čuvenog TRONa iz 1982.
Glavna "caka" originala bili su specijalni efekti i dizajn zasnovan na "neonskim" linijama na svakom koraku i objektu. Radnja je bila u drugom planu, akcija i jurnjava virtuelnih motora bili su osnov celog filma. To je delovalo tako novo i sveže da su mediji bili preplavljeni slikama scena iz filma.

"Legat" se u svakom pogledu nadovezuje na prethodnika, ali sada bez elementa "novo i neviđeno" pa je samo solidan akcioni film prepun spec. efekata.

Radnja se nadovezuje na prvi film. Sin glavnog lika, neka vrsta genija-buntovnika, nezainteresovan je za vođenje mega-kompanije svog oca, i samo jednom godišnje napravi neku zvrčku u firmi. Ne može da oprosti ocu Kevinu što je napustio porodicu pre mnogo godina. Niko ne zna šta mu se, zapravo, desilo i zašto ga nema.
Od očevog saradnika, sin, Sem Flin, dobija poruku koju mu je navodno poslao otac, tvorac virtuelnog sveta. Sem ode do stare igraonice, pronađe portal i neočekivano uđe u taj svet.

Glavni junak prvog filma, Tron je i dalje tu ali samo kao epizodni lik. Glavni dasa je program, Klu, kog je Kevin Flin stvorio da mu pomogne da napravi savršen (virtuelni) svet. Klu je podigao "bunu", "srušio" korisnike i "oslobodio" ostale programe, postavivši sebe za neku vrstu vladara. Kevin, zarobljen u tom svetu, sklonio se na tajno mesto kako bi sprečio Klua da se domogne diska pomoću koga bi mogao da izađe u stvarni svet.

Semov dolazak pokreće borbu Klua i njegovih sledbenika sa Kevinom, Kvorom - poslednjim samonastalim programom koji je budućnost tog sveta, i Semom.

Pošto je ovo čista akcija, ima pregršt borbi svetlosnim diskovima, motociklima, kolima, letelicama...

Dizajn je sasvim u stilu prvog filma, sa nešto malo 3D efekata. Mislio sam da se ipak neće toliko držati starog izgleda i da će dodati malo savremenih elemenata.
Sve je u svetlećim linijama i trakama raznih boja na tamnoj pozadini. Lepo izgleda ali danas to nikoga ne može da impresionira.

Gluma je u redu. Džef Bridžiz je dao dvostruki lik - starog Kevina i mladog Klua (odličan spec. efekat).
Geret Hedlung nije loš kao Sem. Olivija Vajld, osim što lepo izgleda (lepše na posterima nego u filmu) ume i da se bije ali nije me baš očarala glumom.

Lepo je prošao u bioskopima, zaradio je skoro 400 miliona a budet je bio 170. Kod kritičara tako-tako, pola pohvala, pola pokuda.
Moguć je i treći deo, priča se da se već radi na scenariju.

Film sam lako odgledao. Lepo izgleda, ima mnogo akcije koja se brzo smenjuje i (tanka) priča glatko teče.
Sve u svemu, vizuelno zanimljiv i zabavan film za opušteno gledanje.
Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1104001/
« Poslednja izmena: 24.04.2011. 03:27:36 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.04.2011. 09:44:36 »

A ima li u filmu ikakvog razloga za to što je naslov preveden kao legat a ne kao zaveštanje ili nasleđe ili tako nekako? Samo pitam, 'nako štreberski.

Osim ako ima veze s ovim:

2. legat (l. legatus) kod starih Rimljana: podvojvoda koji je zapovedao jednim krilom vojske u ratu; najviši pomoćnik namesnika neke pokrajine; namsenik carske pokrajine; u novije doba: papin izaslanik ili stalni predstavnik u nekoj državi.

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 24.04.2011. 16:14:31 »

Pod tim nazivom ga "vode" domaći distributeri, pitaj nji'.
Naš naziv ne mora da ima veze sa originalom, zar ne?
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 24.04.2011. 17:14:33 »

Pa sad, sudeći prema Mjehuru ubici (Blob), Sireni u Njujorku (Splash), Školi straha (The Substitute) itd. očigledno da ne mora.  Rolling Eyes

Pitam tebe da li si u filmu video papskog namesnika ili rimskog nadvojvodu.  Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.04.2011. 18:14:24 »

Pa vid', može biti da su bili u gomili negde u masovnim scenama. Laughing
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 30.04.2011. 15:34:42 »

Sagledao sam film, doduše, poodavno. Kao što je neko već spomenuo (ja se izvinjavam što sam zaboravio ko je, mislim da je robi), kada Dan uradi prikaz, tu se nema šta dodati. Film je dobar, nisam se pokajao šta sam ga sagledao. Glumci su dobri, šta drugo i očekivati od Olivie Wilde Razz.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 26 upita.