SF tim
* 24.10.2020. 00:27:29
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (50%)
Loše - 2 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Altitude (2010)  (Pročitano 5873 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.02.2011. 04:07:53 »

Altitude (Visina) (2010)

Nadmašili su Hičkoka (oprez! ovo nije preporuka! Very Happy)! On ceo film smestio u jednu sobu a ovi ga nagurali u kabinu malog dvomotornog aviona (šestoseda?).
Solidna B produkcija. Nije video bioskope jer je odmah pušten u prodaju na diskovima.

Grupica mladih, dve devojke i tri momka, krenu iznajmljenim avionom u vikend provod. Pilot je jedna od njih, Sara, koja ima "dovoljno sati leta za takvu vrstu aviona". Sari je majka takođe bila pilot malog aviona ali je prevozeći putnike poginula posle sudara sa drugim avionom. Sara, naravno, pati zbog toga i krišom od oca pilotira.
Ostatak društva čini jedan ljubavni par čiji muški deo je tipičan egocentričan ekstrovertan tip, zatim momak koji je (nesrećno) zaljubljen u istu devojku i na kraju, Sarin momak, jedan čudan lik, koga ostali ne poznaju, a i sama Sara tek treba da otkrije štošta o njemu. Odnosi među njima su okosnica velikog dela filma, što ne čudi kada se ima u vidu da se sve dešava u par kvadratnih metara kabine.

Krupan kadar na jedan šTraf na samom početku ukazuje na to da će dotični krenuti svojim putem, što se kasnije i dogodi, pa zbog toga avion, umesto da izbegne oluju uleti pravo u nju. Ali, to nije obična oluja! Ova nema dna, avion se spušta i spušta... i nikako da stigne do zemlje, a instrumenti i radio-veza otkazali.
U oluji vreba nešto opasno, što na trenutak ugleda jedan od putnika i kada postane jasno da će svi zaginuti ako nešto ne preduzmu, pokaže se ko koga voli i ko je na muci junak.

Neki će, jasno, da zaginu, ali preostali će uspeti da otkriju fantastičnu (ali ne i neočekivanu) istinu o poreklu čudovišta, letećeg oktopoda (lol) i usledi očekivani kraj.

kada je mašta tanka čudovište je leteći oktopod

Za "mali" film, nije loš. Radnja i ponašanje pojedinih likova jesu donekle predvidljivi, rasplet prepisan (razočaravajuće) i pomalo neubedljiv, ali ipak je sasvim gledljiv.

Scene u i oko aviona, sa sve napadima čudovišta su pristojne. Doduše, pipci bi mogli da budu malo ubedljiviji, ali to je tek poneka scena.
Čudovište se pojavljuje samo na kratko, tenzija se uglavnom gradi na nepoznatoj opasnosti. Veći deo filma ne znaju šta ih je snašlo pa nema ni borbe sa oktopodom i akcije u stilu Tuđina.

Sara i momak joj, usred krizne situacije

Glumci su vrlo mladi, u skladu sa godinama likova i, po meni, dobri su.
Glavna glumica je neka lepooka Džesika (Jessica Lowndes) (za transkripciju prezimena snađite se sami Razz).

Na IMDb sam pročitao da osnovna postavka, da sve nevolje počnu tako što se šTraf otšTrafi nije moguća jer su zavrtke na avionima osigurane od ovakvih stvari.
Ima i nelogičnosti oko glavnog momka, da ne otkrivam previše...

Film može da se pogleda u trenucma dokolice, a ocena od mene Osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1407049/

Uzgred, baš me interesuje šta bi Neša sve zamerio ovom "letećem" filmu i kao pilot kakve sve gluposti uočio. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.02.2011. 13:20:07 »

Embarassed
Ajd gvirnucu pa cu da vam kazem. Mada, verujem da su imali i strucne kolsutante iz branse.  Laughing
Jeftina smo mi roba. Laughing Laughing
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.05.2011. 10:49:11 »

Ideja da su dogadjaji u stvarnosti povezani sa desavanjima u stripu a sve to prouzrokovano strahovima glavnog junaka je ok ali je toliko toga nabacano nabrzinu da mi sve deluje kao pokusaj,kao nacrt za nesto,kao teza.Lose.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 02.05.2012. 00:03:54 »

Niđe veze, što rekao jedan moj poznanik. Profesionalno dobro odrađeno, ali nema toga što može da spasi loše početne postavke.
Loše...
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Bilja

stažista

Ugled: +3/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 31.05.2012. 20:02:15 »

Film je jako dobro počeo, ali je sve otišlo dođavola kasnije kad su preterali sa CGI. Ideja je zanimljiva, ima potencijal, nažalost sve je uništeno prilično lošom glumom i još lošijim scenarijom u kojima likovi imaju pakleno loše dijaloge i odluke. Sve u svemu, obećava, ali nekako... nije to to.
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 31.05.2012. 21:42:29 »

Istina, na početku nije delovalo loša, ali onda, što bi dan rekao: "kada je mašta tanka čudovište je leteći oktopod"....
Mislim, mogli su da nađu bilo šta drugo, a ne oktopod "na nebu"...  Rolling Eyes
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 31.05.2012. 23:45:35 »

Šta god našli, loše su ga sklepali. Igranje sa vremenom ( ne metereoološkim).... vise promašaja od pogodaka.
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.