SF tim
* 25.08.2019. 00:07:49
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Skenirane Supernove  (Pročitano 40501 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
drazen23
SF friend
kopilot

Ugled: +112/-1
Starost: 54
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 15.01.2011. 09:43:12 »

Samo napred SF tim, naravno da mi ne smeta oznaka.
Jedna napomena, broj 2: Artur Klark - Ka spuštanju noći, se može naći već obrađen na internetu pa ga ja nisam ponovno skenirao,
ali ako netko želi, mogu i to. Može se pronaći i broj 7: Robert Hajnlajn - Čovek koji je prodao mesec ali ja ga nemam pa i da hoću ne mogu ga
skenirati.
Sačuvana
Petronius
stažista

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 15.01.2011. 17:06:41 »

Dan

Čim sam dobio tvoje sugestije  počeo sam da radim u skladu sa njima, samo sam kasnio sa slanjem materijala. Mogao sam da ti uštedim malo vremena pri pravljenju repera, ali okasnih...

Ja sam uzeo dimenzije 105 x 145, ali mislim da treba usvojiti tvoje. Ili praviti svaku svesku različito pa da potpuno poštujemo originalno izdanje. Šala. Katolik i Papa - ja ostavih i bele strane. Opet šala.

Nadam se samo da ovim nikom ne nanosimo štetu - osim svojim očima - deluje neverovatno da bi ikad išta od ovog moglo biti ponovo izdato (i to sa ovim prevodima, skraćenjima itd.) Ako iko bude imao neku primedbu, javi pa da prekinemo.

Na pitanje o oznakama SF tima neću ni da odgovaram. Toliko ljubaznosti me tera da tražim kako se daju ti vaši plusevi...
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 15.01.2011. 17:21:35 »

četiri sveske

[priloženu datoteku obrisao administrator]
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 15.01.2011. 17:22:59 »

Izvinjavam se za OT, ali mene ta knjiga nervira nervira nervira...  angry3
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 15.01.2011. 17:23:49 »

pet... nema pete, ne mogu da pošaljem fajl preko 500 kb. Postoji li neki način?
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.01.2011. 17:26:33 »

Par tehničkih napomena, samo da objasnim da ni u startu nisam bio lenj - jednostavno sam u grupi (manjinskoj) koja veruje da sadržaj treba preneti verno + naslovnice kao nostalgični podsetnik i to je sve. Slike samo ako su integralni deo romana (priče), bez dodatne grafike, page break-ova itd. u RTF ili DOC formatu. Time se dobija mogućnost da u 10 sec. svako priredi tekst dimenzijama i formatu koji mu odgovara. Naravno, ne može se imati najbolje iz oba sveta - tada se gubi originalni izgled publikacije; dakle, kao i uvek, stvar izbora... Ja sam osećao krivicu prema Master Yodi kada sam, za svoje potrebe, brisao ilustracije (i zaglavlja, i žuti papir) iz Siriusa. A PDF... Pa ponekad je lakše ponovo uraditi OCR PDF-a. Ali, koliko vidite i po fajlama koje sad šaljem, potpuno razumem i vaš stav...
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 15.01.2011. 17:32:22 »

Za Svetlost lutalicu

O, da... Slažem se. Nažalost, kao i mnogo drugog lošeg SF-a... loše književnosti.
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 15.01.2011. 17:34:01 »

Drazene

Super posao si uradio, a imaš još i bolje najave. X-100 mene lično ne interesuje, ali Futura... ...pa to je...  ...dobro.
Čovek koji je prodao mesec je objavljen u okviru Buduće istorije.
Ka spuštanju noći je rana verzija romana Grad i zvezde.
Ja te dve ne bih ni radio, ali sam siguran da sam i tu u manjini.
Pozz
Sačuvana
Petronius
stažista

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 15.01.2011. 17:35:46 »

Dok ne smislim šta sa petom...
...koja je puna reklama inače bi bila 200kb
Šala br. 3
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 15.01.2011. 17:53:16 »

Ograničenje za priloge poruka je 500 Kb, tako sam podesio. Veće fajlove staviti na neki fajl-šering sajt pa postaviti link.
(i sve ovo zato što sam preterano štedljiv, sve se brinem da nam ne ponestane prostora na sajtu iako za sada koristimo samo delić dozvoljenih 1400 MB Embarassed)

Što se tiče izgleda, grafika, reklama... moje mišljenje je da sve treba staviti u sken jer tako izgleda ono što se skenira. Ako navedemo da je nešto sken Supernove, onda bi, barem po meni, trebalo da u njemu bude sve kao u časopisu.

Ko želi samo roman (ili priče) lako će to izdvojiti iz doc-a, ali to onda više nije Supernova već samo roman.
Već sam na nekim forumima video da ljudi iz naše obrade Sirijusa vade priče po svom izboru i tako prave svoju kolekciju.

Svako neka radi kako želi. Više verzija ne smeta.
Samo, dobro bi bilo da postoji verzija koja sadrži sve što skenirana stvar ima, pa nek odatle svako vadi ili uklanja šta god želi. Zato bih na naš portal stavljao samo potpune skenove.
Bitno je da imamo ispravljen OCR a neko će već, vremenom, spakovati to u doc sa slikama.

Što se tiče autorskih prava, ako bude problema brisaću fajlove sa portala. Mada, i ja mislim da ovo nikome ne pravi štetu. Mi se bavimo samo prilično starim izdanjima.

E da, u ovim knjižicama su skraćene verzije romana (ako su to ramani a ne pripovetke ili novele?). Možda neko zna u kolikoj meri i koji romani su skraćeni?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 15.01.2011. 18:08:12 »

Nisu sve romani. Recimo, ono što se zove Semjuel Dilejni - Zvezdani ponor je u stvari Zvezdani ponor + Vreme shvaćeno kao spirala poludragog kamenja + Čaršafi su beli (Evelin Lif) + Šilo (Frederik Pol) + Volite ovaj svemir (Artur Klark) + Sakupljačka groznica (Rodžer Zelazni).
Sačuvana
drazen23
SF friend
kopilot

Ugled: +112/-1
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 15.01.2011. 18:46:34 »

Moje je mišljenje da ako se već radi digitalizacija da bi to što se digitalizira trebalo izgledati kako je izgledalo u originalu,
uključivši i reklame i sve ostalo što bi inače i u originalnom izdanju bilo suvišno. Onda je kasnije lako izvući "korisni teret".
Slažem se da će teško bilo tko ova izdanja reprintati jer kao i "obična" književnost i SF stalno ima nove romane, priče, novele i
nekako bi mi bilo gubljenje vremena ponavljati ove knjižice.
Što se tiče mojih najava za skeniranje, ja isto mislim da je X100 blago rečeno "druga liga", ali netko i to voli a meni nije teško.
To su mi bile knjižice, onako, za putovanja, gdje ne moram previše razmišljati ni za vrijeme čitanja a ni kasnije.
Futura će ići nakon toga, za koji mjesec (ostalo mi je još dvadesetak X100 za skenirati), paralelno sa mojim nepotpunim kompletom
Galaksija.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 15.01.2011. 19:17:00 »

Zna li neko koji je ovo font u Supernovama?
Probao sam da nađem najpribližniji od onih koji dolaze sa Svinjdouzom, ali jedini koji koliko-toliko liči je pretanak i slabo vidljiv.

O X-100 imamo temu, to su sve naši autori i ne znam šta misle o digitalizaciji njihovih dela.

Futura je novije izdanje, da ne bude problema zbog toga? (pretpostavljam da izdavač sve to već ima u elektronskom obliku)
« Poslednja izmena: 15.01.2011. 19:18:38 od dan555 » Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 15.01.2011. 19:25:30 »

Meni liči na Book Antiqua ali ja sam vrlo daleko od eksperta za te stvari.

(to bi sa sigurnošću mogao da zna samo neko ko se profesionalno bavi prelomom/grafičkim dizajnom, prepostavljam)
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 15.01.2011. 19:26:48 »

Probao sam i taj font, jeste da liči ali nije on.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.