SF tim
* 18.11.2019. 12:50:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zvezdane staze: Nova generacija (Star Trek: The Next Generation)  (Pročitano 17091 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« poslato: 23.09.2010. 16:29:19 »

Zvezdane staze: Nova generacija (Star Trek: The Next Generation) (1987)

Sci fi je upravo obrnuo krug što se ove serije tiče (juče bile dve poslednje, danas OPET prve dve epizode).  Rolling Eyes
A pošto, fascinantno, nemamo temu o ovom remek-delu od serijala, sad ću ja malo da čangrizam...

Ono što je pozitivno, sa moje tačke gledišta, je što se u ovom serijalu pojavljuju jedina dva glumca koja glume (uzevši u obzir sve glumce u svim ST serijama) - Patrik Stujart (Patrick Stewart) kao ŽLP i John de Lancie kao Q, s tim što je Q preglumljen, ali tako je valjda i zamišljeno pa je to ok (za razliku od svih ostalih koji su takođe preglumljeni ali nisu tako zamišljeni, što, je li, nije ok). I to je otprilike to. Što se pozitivnih stvari tiče. Lažem, nije. Ro Loren je mnogo dobra riba. Al' na žalost nema je puno.

Sve ostalo me nervira. Divno je i krasno što imaju Prime Directive, ali je takođe divno i krasno što je iz momenta krše čim nalete na nešto što se kosi sa njihovim moralnim&estetskim standardima. I mora da se čeka do Voyagera da neko ozbiljno zbog toga nadrlja.  Rolling Eyes

Zapleti se svode na:
- nešto je opselo Datu
- nešto je opselo Dajanu Troj
- vraćaju se kroz vreme da spasu čovečanstvo
- putuju u budućnost da spasu čovečanstvo
- upali su u time-loop
- upali su u paralelni svemir
- Rajker se muva/smuva sa nekom vanzemaljkom (fascinantno je pri tom kako sve vanzemaljke izgleda imaju kompatibilne reproduktivne organe na odgovarajućim mestima) pa zbog toga dovede u opasnost sebe/Enterprajz/čovečanstvo
- Vesli Krašer odrasta

uz retke svetle izuzetke.

I da bih pružila priliku za offtopic, ne znam da li je vrhunac Stjuartovog života to što je postao vitez ili to što je postao Internet mema (ili kako god da se to kaže na srpskom):

http://www.associatedcontent.com/article/2622539/captain_picards_facepalm_how_internet.html
http://knowyourmeme.com/memes/jean-luc-picard
« Poslednja izmena: 24.10.2018. 03:11:55 od dan555 » Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.09.2010. 16:59:44 »

Bio sam u iskušenju, ali me je, na sreću, prošlo. bezi
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 24.09.2010. 01:13:40 »

Ja baš volim TNG. Smile
Kad sam bio klinja mnogo sam gledao i pristrasno sam vezan sa konkretni serijal. Uostalom, i dan danas na hardu imam mnogo epizoda iz ove i iz DS9 pa ih gledam ponekad.
Svetlost jeste lepo rekla za:
:
- nešto je opselo Datu
- nešto je opselo Dajanu Troj
- vraćaju se kroz vreme da spasu čovečanstvo
- putuju u budućnost da spasu čovečanstvo
- upali su u time-loop
- upali su u paralelni svemir
- Rajker se muva/smuva sa nekom vanzemaljkom (fascinantno je pri tom kako sve vanzemaljke izgleda imaju kompatibilne reproduktivne organe na odgovarajućim mestima) pa zbog toga dovede u opasnost sebe/Enterprajz/čovečanstvo
- Vesli Krašer odrasta. (ali to je tako i u Vojadžeru i u  Enterprajzu i u DS9...)
I za ensign Ro bih se složio Smile
Može se, znači, tako reći. Ali, ja sam tu video neke druge stvari, jedan ogromni humanizam ljudi (znate šta sam hteo reć' Laughing) punih poštovanja i radoznalosti. Flagship na explorer misiji... fenomenalno. Čak mogu slobodno reći da sam dosta naučio o ljudima i sebi gledajući JLP i fenomenalnog Qa, to su mi omiljene epizode. U stvari, Q mi je najomilijeniji lik u TNG, možda i u ST uopšte.
Onaj Rajker mi skroz nezanimljiv, Diana i ostali kako kad, but what a hell...
Dešava se često da, kadgod govorim o SFu u vizuelnom obliku, pomenem poslednju epizodu TNGa, All Good Things, kao jednu od najlepših pogledanih stvari.
U suštini, ne bih mogao da se odlučim za DS9 ili TNG, i jedan i drugi serijal mi se dopadaju baš, tako da bi bila mrtva trka.
I za kraj poetry of pinoccio  Mr. Green
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 24.09.2010. 02:32:13 »

Bio sam u iskušenju, ali me je, na sreću, prošlo. bezi
+1

Sto bi rekao Radovan III : Volim da mrzim

Tng nije imao tako dinamicnu pricu kao DS 9 ali mi je ta sporost jako odgovarala. Takodje DS 9 kraj mi se nije svideo (manje vise ni cela poslednja sezona) tako da bih izabrao TNG

Eto par stvari kojih se prvo setim
Imao sam 8 godina i voleo Dianu Troi Smile
Dosta cackanja po kanonu
fin deo sa Klingoncima (odlicno nastavljen i zavrsen u DS9) Odlicna poslednja epizoda
 i naravno Q

Secam se one zavera sa kraja prve sezone, nekao su to zabrljali totalno Sad
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.09.2010. 02:38:03 »

Kao svemirska opera je dobra serija. Sve one imaju dosta rupa ali TNG je dobro urađen.

Ćelavi kapetan, koliko god bio dobar glumac, nije po mom ukusu. Nikako ne uspevam da se naviknem na njegovu ćelu.

Q mi toliko ide na nerve da sam jedva gledao epizode sa njim u TNG i VOY. Likovi koji mogu sve mi nikako nisu interesantni. Pa još ga ljudi uvek, onako nesavršeni, pređu i reše stvar u svoju korist. grrr

Mnogo bolji likovi su borgovi. A i Klingonac na brodu... ccc...
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 24.09.2010. 11:57:16 »

Ali da ne  beše Q-a ne bi ni sreli borga.  Mr. Green

Naro, "ljudski humanizam" ( Very Happy ) je sasvim ok koncept, međutim interesantno je kako momentalno od njega odustaju čim im se nešto/neko ne dopada, ili, na primer, kad neko hoće da utepa Veslija Krašera. (Meni se sve čini da bi Prime Directive, ili uopšte bilo kakvo pravilo prvog kontakta, moralo da bude više na liniji "Susreta s meduzom" - ako treba da biraš hoćeš li da naljutiš nepoznati entitet ili da ga pustiš da te pojede, pusti da te pojede. U interesu čovečanstva. Ili ga bar pusti da pojede Veslija Krašera. U interesu čovečanstva, takođe.) I to je, po meni problem svih ST serijala. Formalno, poštujemo različitost, ali zapravo, mi (naša civilizacija, moral, itd.) smo ipak superiorni, i to izbija na sve strane. Tu mi Kirk u stvari deluje najpoštenije, tj. najmanje se folira po tom pitanju.

@Dan
A meni su baš zanimljivi ti svemogući likovi koji su "s onu stranu dobra i zla". Kao Ursulini zmajevi. Kao Q. Kao većina likova kod Zelaznija (dobro, oni baš nisu sasvim transcedentni ali tu su negde). I njihova interakcija s ljudima (alternativno, sa ljudskim u njima samima). I odoh u filozofiju i patetiku pa ću sad da se zaustavim.
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 24.09.2010. 12:30:35 »

Ja tog Veslija izbegavam i u komunikaciji, uopšte mi nije jasno šta im je to trebalo... Moguće da je najgori lik u ST. I još ode u drugu dimenziju... svašta.
Kirk nije za džabe Kirk. Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 24.09.2010. 14:32:45 »

Formalno, poštujemo različitost, ali zapravo, mi (naša civilizacija, moral, itd.) smo ipak superiorni, i to izbija na sve strane.

A, objektivno, baš i nemamo alternativu. Možemo samo da je zamislimo, a i onda je u našem poimanju stvarnosti. Antiantropomorfizam i nije neka opcija.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 24.09.2010. 14:56:08 »

Ne insistiram na antiantropomorfizmu. Btw. pisala sam već negde da mislim da je nemoguće prevazići antropomorfizam ili bar antropocentričnost (osim ako si vanzemaljac kao što je Lem bio). Nervira me foliranje tim povodom. Samo to.
« Poslednja izmena: 24.09.2010. 14:59:13 od svetlost lutalica » Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 24.09.2010. 15:58:14 »

Alo bre. Pa za koga vi navijate.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 24.09.2010. 16:04:52 »

Za Kirka. On prvo puca pa onda postavlja pitanja. A i ne prepušta dobre ribe svih fela prvom oficiru. I ne filozofira.  Mr. Green

Š'o pitaš?
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 24.09.2010. 16:09:08 »

Ma uplasiste me.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 24.09.2010. 16:11:54 »

Antiantropomorfizmom?  Mr. Green
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 24.09.2010. 16:14:41 »

Molim?  Shocked
Sta rece bre?  Shocked

Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 24.09.2010. 16:17:19 »

ma st tng rulez alli naravno ima mana
ali zato je tu andromeda da ispravi
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.