SF tim
* 09.12.2019. 21:23:35
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (25%)
Dobro - 1 (25%)
Osrednje - 1 (25%)
Loše - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ink (2009)  (Pročitano 5120 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 09.11.2009. 03:22:24 »

Ink (2009)

"Šta ti se dogodilo?"
Grad .... previše brz ... previše hladan...
Noć .... brzo se spušta...
Dom .... topao ... nežan ... mekana postelja .... .... ... san
a onda dolaze oni... uz prasak i pucketanje ... donose lepe snove
ali ...
ima i onih koji donose košmare .... i uzimaju dušu
.
.
.A tu je i on ... koji ne zna kome pripada... ... ... Ink.

Ovaj film nije visokobudžetni, ne obiluje fantastičnim vizuelnim efektima, blistavim filmskim imenima..itd. Ovaj film nema sve što 'veliki' filmovi imaju, ali ima dušu. Opravdava reč 'umetnost' u značenju reči sedma umetnost.
Ceo film je pušten kroz neki zamagljeni filter koji pojačava kontrast, čime se dočarava san ili snevanje, što u ovom slučaju ima ispravije značenje.
Vizuelni efekti nisu bogati niti poslednja čuda u tehnološkom napretku, nego nešto što je sasvim dovoljno ovakvoj vrsti filma. Svedeni su na pristojnu formu, ništa pretenciozno ili napadno, ali sasvim su dovoljni da bi se predstavila data poruka.
Svideli su mi se prosti elementi u kostimografiji. Nema fantastično skupo urađenih maski. Prosti materijali, kao što su izolir traka, parče providne plastike na ramu od naočara... itd, su odradili podjednako dobro dojam neprirodnih bića kao i maske za čiju je izradu potrebno i više nedelja. Prosta umetnost je najteža umetnost, setite se Pikasovog bika napravljenog od ručki i sedišta bicikla, pa eto... ajde da kažemo da je ovaj film u tom rangu umetnosti ali nije kubizam.
Pravi biser u ovom filmu je muzika. Kao i u svakom umetničkom filmu muzika nosi pola od celog utiska. Ustvari, ne samo muzika već i sam zvuk. Ovaj film je pravo ritmičko čudo...jedan, dva, tri, četiri. I opet se svodi sve na prostu umetnost. Običan zvuk otvaranja zipovog upaljača je pretvoren u pucketanje pri prelazu iz jednog u drugi svet i upšte ne para uši, e to je po meni umetnost. Oslušnite malo čućete koliko je tih prostih i svakodnevnih zvukova pretočeno u nešto sasvim drugo sve u cilju dočaravanja, recimo ispijanja viskija.
Režija dobro odrađena, gluma zadovoljava potrebe filma, scenario u početku podseća na "Noćnu stražu" ali na kraju svako može da tumači značenje onako kako želi.
Ja to vidim ovako:
Svako ima u sebi svoje duhove. Heroje dobra i zla koji žive u paralelnom univerzumu naše duše.
A vi tumačite kako god želite kad odgledate film koji iskreno preporučujem, osim ako niste ljubitelj Žan Klod Van Dama koji voli da taba kineze sa prevelikim ustima, u tom slučaju čak i zabranjujem gledanje filma. Ne, ozbiljno, zabranjujem! Ovaj film nije za ljubitelje Džeki Čena i Van Dama, ni pod razno.

http://www.youtube.com/watch?v=ZBGeErufQdY
http://www.imdb.com/title/tt1071804/
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 01:59:45 od dan555 » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.11.2009. 21:36:16 »

Ja poceo gledati neki dan, i znas sta mi se desilo?
Od onolikih snova u filmu (ili zbog tog filtera) ja zaspao....
Smile

Popravicu.....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.11.2009. 01:14:49 »

Divan prikaz, prosto mami, posebno ljubitelje zip upaljaca, sto nekad bejase. Stvarno lep tekst, jos pre nekoliko dana sam pripremio da ga skinem al sad ne stizem. E da je protok veci il jos malo posla pa da uplatim rapid, to su sad moji snovi.
Tehniku sanjanja sam odavno razradio, sad se ne zalim na snove. Ocu grrr kad mi pokvare akciju Mr. Green
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.11.2009. 23:54:16 »

Бићу најгори па ћу контрирати, једва га одгледах. На махове ми је био толико досадан да ми се десило исто што и Салу, закуњао сам.

У реду, ово је фантастика па није под морање да се све објасни али мени је због тога све превише конфузно, набацано, смушено... а на крају испадне сасвим обична породична прича уз додатак оних "с оне стране". Много тога је предвидљиво, ко је ко и зашто је тако како је и какав ће бити крај.

Уз заиста мали буџет од 250.000 долара направљен је филм који изгледа много боље него што би се очекивало. Ко воли уметничке, херметичне филмове допашће му се а нама другима, ето, не.

Глума је ок, а клинка је прави бисер, глуми к'о матора. Главни лик ми је ишао на ганглије, што му је комплимент јер му је лик баш такав - иритирајући.

Не кажем да је филм лош, само није по мом укусу.
Дајем му због тога оцену "лоше".
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 29.01.2010. 18:33:43 »

meni je ovo vrlo zanimljivo interesantanjedan film Razz
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
SerVisi

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 11.02.2010. 23:33:06 »

ovo je jedan od najlepsih filmova koji sam odgledao u zivotu, pozdrav Idea
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.