SF tim
* 23.10.2020. 23:49:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hardwired  (Pročitano 4831 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.10.2009. 22:51:30 »

Hardwired (2009)

Ako je ideja filma da probudi gledaoca i prikaže mu gde se čovečanstvo zaputili onda je pozdravljam.  Kompjuteri, kamere, predajnici, prijemnici, sateliti, apsolutna kontrola svega i svakog. Put je određen, a dokle se stiglo?

Za sada samo kućnim ljubimcima ugrađujemo inplatate. Samo je pitanje vremena kad će se dosetiti da to i ljudima učine. Počeće valjda sa test, pa osnovnim modelima pa će preći na "GT" pa na "GTL" i tako sve do full pac. koje će sadržati sve podatke od toga gde i zašto si rođen, kad si se zadnji put znojio, kolki su ti otkucaji herca pa do svih podataka o štednji i naravno trenutna lokacija.
Sećam se jedne studije (od pre desetak i više godina) koju su radili, a ko bi drugi do Ameri, gde se tvrdi da će se u doglednoj budućnosti pilotima borbenih avijona ugrađivati mikro procesori u tintaru kako bi im pomogli da analizira sve veći broj podataka. Smrzo sam se od pomisli već tada a u glavi mi zarojiše bezbroj pitanja.
Dali će mi ostati volja, sećanja, pravo na odluku i ko će o tome da odluči? Šta ako me u hodu reprogramiraju?

Ma nije to sve u ovom filmu. Nemojte se plasiti. Film mi je samo pokrenuo neka pređašnja razmišljanja na tu temu.

Film obrađuje samo eksperimentalnu ili vam test fazu, mada na prilično banalan način (borba za reklamni prostorom) ali pokazuje da će nam hakeri brljati po glavi garant.

Dakle nešto o filmu. Kako su od: meseca, svake zgrade, Kipa slobode, piramida, Bele kuće, dakle svega sto postoji, napravili prostor za reklamiranje, osetio se nedostatak prostora. NN kompanija se doseti da ugradnjom implatata direktno plasira u glavudzu reklamu. Neverovatan i ogroman prostor. Sugerišu ti, kažu gde ima i nateraju te da pazariš. E sad kako niko neće svojevoljno da mu brkaju po mozgu, oni se dosete da to testiraju na beskućnicima koji nemaju nikog svoga i na učesnicima saobraćajki kojima mozak od posledica počne da otkazuje. Saobraćajke predpostavljate nisu slučajne već su iscenirane. I kako obićno biva osveta jednog od moćnika izabere našeg glavnog junaka Luke Gibsona. Uspot mu ubiju i ženu što ga je jako naljutilo i priča može da krene.
Mislim da je ovo dovoljno da vas inspiriše na gledanje. Ko pogleda film znaće šta se i kako dodađalo.

Žanr filma je po meni akciona SciFI.
Inače reko bih da je iz grupe nisko budzetnih filmova, bez naročitih scenografija i specijalnih efekata. Holliwood još nije izašao iz krize garant.

I ovde je bio ljut, samo što to još nije znao.

Ovo mu je novi iamage. Kad ustaneš ne češljaš se. da nebi lomio kosu. Valjda?

I on ganja nove frizerske trendove ali nema šta da češlja, pa se ne vidi.

Od glumačke ekipe da pomenem:
Cuba Gooding Jr   ...   Luke Gibson
Val Kilmer            ...  (pojma nemam kako se zvao u filmu. Valjda nije imao ime)
Michael Ironside   ...   (I za nega pojma nemam kako se zvao u filmu. Valjda nije imao ime ni on)
Tatiana Maslany   ...    Punk Red
Juan Riedinger      ...    Punk Blue

Gluma nije loša. “Kolko para tolko i muzike”, reklo bi se. Mada stvarno nisu loše odradili posao. Ali me čudi za prvu trojicu da su odlučili u ovo i da uđu. Mora da im oskudacija zakucala na vrata.
Muzički motivi diskretni. Prate radnju i film.
Eto to je to. Nedajem mu neku veliku ocenu. Racimo dobar, ali svakako se može pogledati. Ne očekuj te previše.

http://www.imdb.com/title/tt1405412/
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 02:03:35 od dan555 » Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.03.2010. 00:50:06 »

Ne znam dal je baš oskudacija pa su zato tu,ideja sa emitovanjem reklama direktno u mozak postoji već po nekim pričama ,ali ovo je prvi put na filmu.U principu sad je posvemu sudeći moderno opljunčiti po multi nacionalnim korporacijama,a pritom naglašavati individualnost koja se prinosi kao žrtva za više ciljeve,naravno ne samo individualnost  već i duhovnu stranu ličnosti.Glavni haker u filmu je shvatio(posle masivne nesreće) da multi corp općenito ne čini ništa od onaoga(koje on zamislio) i po stoti put se nažalost koriste nauku u privatne izopačene svrhe i namene.Tu je i začkoljica verovatno namerna(duh+siva masa) taj nam haker neodoljivo liči pojavom na S.Hokinga!!......

admin edit: uklonjen ogroman citat.
« Poslednja izmena: 17.03.2010. 00:57:20 od dan555 » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.03.2010. 11:02:58 »

Taman ne znam sta bi odgledao danas.... skinucu ovo... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 22.03.2010. 11:58:42 »

Ne`š se prevariti brzo se događa prođe za tili časak Cool
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.03.2010. 17:20:34 »

Cemo videti... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.