SF tim
* 26.10.2020. 14:37:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Train  (Pročitano 3818 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.08.2009. 08:46:19 »

Train (2008)

Vozovi bi trebali da sluze za prevoz putnika i robe, a ne za ove belaje..

Ako se ne varam, zivimo u 2009. godini. I ako je moja pretpostavka tacna, i u americi je 2009. godina.
Medjutim, tu se javlja odredjena prostor vremenska anomalija koju sam uocio, ne samo kroz filmove.
Ali, posto su ovo prikazi, a ne psihjatrijski kruzok, ogranicicu se samo na filmove.

Elem, nakon toliko godina od zavrsetka hladnog rata, ameri se i dalje furaju da je istocna evropa (balkan 2geder sa Russijom) sam centar zla. Jes da hoce da prebace tu "titulu" na Avganistan i Irak, ali posto tamo zive pretezno neuki ljudi, istern jurop im je bas potaman za to.
Svapska recimo, im nije nikakvo zlo, uprkos sto su iznjedrili malog nervoznog brkicu, koji je strasne stvari radio i zbog kog su morali spasavati redova jajaru, pardon, rajana.
Italija takodje. Zbog pica i spageta, pretpostavljam..Uprkos dominaciji koza nostre po americi. Benita zvanog Duce se i niko ne seca.
I sada dolazimo do psihijatrijskog dela price, ali rekoh vec da cu ga zaobici. Ipak, evo ukratko dijagnoze takvog nipodastavanju nas, istern jurp kid-sova.
Oni, ameri i njihovi scenaristi (da se ne izrazavam onako narodno pokusacu prevesti na "fini" jezik) su svi redom seksualno opsteni u mozak, maratonskim procesom istoga.

E sad moze opis filma.
Rvacki koledz tim (americki, naravno) ima po evropi turneju.
Sledeca stanica im je Ukrajina.
Vece pre polaska voza, grupica njih ode na neku zurku (gde su bili pozvani od lokalnih momaka) i tamo se lepo provedu.
I naravno, zakasne na voz.
Ujutro ih doceka trener na stanici, sav nadrndan i sedaju u sledeci trejn...

A ljudi moji, u tom trejnu jada...Kuku njima.
Elem, pocinju da nestaju jedan po jedan...i kako koji nestane, budi se u vagonu -improvizovanoj hirurskoj sali.
Nema dezinfekcije ili sl, jer je sala koncipirana tako da je svejedno da li ce se subjektu inficirati rana ili ne..jer, subjekat umire. I to u strasno.
Anestezije ima samo ako se subjekat koprca mnogo. Onda mu dodje "doktor", napravi rez na ledjima i malim cekicem i detlom mu "prekuca" kicmenu mozdinu.
A ako od bolova vristi, kuka i preklinje, jednim potezom mu iscupa jezik.
Metode su bas "efikasne"
Ziva istina, video sam svojim ocima...

I sad se vi pitate zasto to oni rade, a ja cu vam naravno odgovoriti.
Posada voza radi posao sa organima. Zaokruzili su ga tko sto imaju i svoju kliniku za presadjivanje.

Sto se tice tehnicke strane filma, ona je odradjena bas ljudski, iako toga u samoj prici nema.
Gluma je sasvim solidna za ovakav film, kao i rezija.
Ne moram napominjati da je radnja puna tenzije, ali i pomalo predvidljiva (sto nije iznenadjujuce s obzirom na radnju i lokaciju). Medjutim, ne smeta.
Hack & Slash scena ima koliko hocete, ali ipak sa merom dozirane. Taman koliko treba da se scena opise.
Svedok sam mnogih filmova gde se mnogo preterivalo sa tim, iako nije bilo potrebno uopste.

Sama prica je suplja kao rupa na saksiji. Mislim, ko bi pola kompozicije preuredio u taj cirkus? Ima i mnogo laksih nacina da se "dodje do organa"....
I bas rvacki tim , koji se ocekuje na takmicenju, i za koji se zna odakle su posli, kako i gde..

Kraj filma me iznenadio, kada jedna zeMska odluci da izigrava osvetnika u Rambo maniru.
Simpaticno.

Sveokupni utisak filma (ako izuzmemo ist jurop stvar) je vrlo dobar.
Nisam zaspao, iako sam dosao sa posla i uspeo prozvanjati veliku kolicinu dinner-a pre prvog hack & slasha.
Pratio sam film sa napetoscu, iako mi se ponekad zeludac prevrtao od onolike bezdusnosti i brutalnosti.
To deluje na mene gore nego bilo kakav H&S.
Ipak, ako neko trci go kroz voz pun putnika samo da bi ispostovao pravila neke blentave americke igre (znate ono, sa flasom koja se zavrti mislim da je zovu "truth or dare") i meni bi doslo da mu obe noge iscupam...

Kako god, film ima moju bas preporuku, a za ljubitelje H&S cirkusa apsolutnu preporuku.

Evo malo i linkova..

IMDb (niska ocena po mom kontu)
http://www.imdb.com/title/tt1015474/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=lcSQLMIM5nw
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 22:53:09 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.08.2009. 19:43:30 »

Evil or Very Mad Bljak! "Odličan film - krvi do kolena!" govorila je jedna moja prijateljica. Treba li reći da NIKAD nismo išle u bioskop zajedno ?

A da otvorimo temu:Bolesnici koji se leče snimajući horor ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.08.2009. 03:32:14 »

Ili...oni koji ih gutaju sa apetitom? (kao ja?? )

Ups, mozda i jesam bolestan...ko zna...znanje je krhko... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 27 upita.