SF tim
* 16.10.2018. 02:14:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: ST Vojadžer  (Pročitano 11981 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.07.2009. 03:12:40 »

Zvezdane staze: Vojadžer (Star Trek: Voyager) (1995)

Nekako se pogodilo da sam završio gledanje serije dok na HRT-u ide prva sezona, pa mislim da nije zgoreg da pokrenem razgovor o njoj.

Moj opšti utisak je da je toliko pozitivna, puna dobrog duha i optimizma, da može da posluži kao sredstvo za podizanje morala. Čak je i špica takva da je često nisam preskakao samo da čujem muziku.
Sada kad sam odgledao i poslednju epizodu, već mi nedostaje. Moram da kažem da me je 'uhvatila', sa uživanjem sam je gledao a likovi su mi postali, paaa... skoro kao kućni prijatelji. Na kraju sam baš navijao za njih, da se vrate kući.

Vojadžer je bila jedina ST serija koja mi je nekako promakla u tolikoj meri da niti jednu epizodu nisam bio gledao. Znao sam samo ono što sam napabirčio po raznim forumima i sajtovima. To bi se moglo svesti otprilike na sledeće:

- Vojadžer je izgubljen daleko od kuće i luta po potpuno stranom i nepoznatom delu galaksije. Nema poznatih rasa pa se ni događanja iz prethodnih serija ne nastavljaju.
- Svi fanovi, složno, ne podnose kapetanicu Dženvej.
- Svi su otkinuli na Sedmu od devet, koja je postala neka vrsta maskote serije, jer kada se potraže slike iz serije, na "n" strana budu njene slike.
- Deo fanova toliko je voli da im je najomiljenija od svih serija, ne samo SF. S druge strane, mnogima je jedna od najgorih ST serija, čak i negledljiva. Stekao sam utisak da oko Vojadžera ima najviše neslaganja oko toga da li je dobra ili ne.

To što sam "znao" nije me naročito privlačilo da je gledam. Pilot-epizodu sam skinuo samo zato što ništa drugo nisam imao da skidam. Kada sam je pogledao, dopala mi se. Puna je akcije, radnja je dobra, Čuvar intrigantan protivnik, likovi interesantni... dovoljno razloga da poželim da odgledam i ostatak serije.
Zahvaljujući Neši, uskoro sam imao diskove i krenuo lagano da gi trošim. Very Happy

Generalno, cela serija je produkcijski urađena na najvišem nivou. Što se radnje tiče, ovo su prave Zvezdane staze - brod koji hrabro ide tamo gde niko pre njih nije bio i upoznaje nove vrste, pomaže im, bori se ako treba, ponekada nešto i zabrlja, i sl.
Pored samostalnih epizoda ima i kao mini-serijala koji se bave jednom vrstom i problemima oko nje. Neke su mi se baš dopale, skoro da mogu da prođu kao samostalni filmovi, a neke uopšte (recimo onaj holodek-rat).
Naravno da ima i boljih i gorih epizoda, napetih ali i dosadnih. To je normalno u seriji koja traje čak sedam sezona. Meni ni jedna epizoda nije bila toliko loša da mi je bio napor da je gledam. Valjda sam se toliko srodio sa posadom da sam im oprostio i ono davljenje oko Indijanaca i njihovih predaka ili čega već.

To što je radnja izmeštena u nepoznat deo galaksije me je pomalo plašilo da scenaristi nisu ostali bez ideja, pa će samo da prežvakuju već viđeno, ali brzo sam shvatio da nije tako. Ispalo je da radnja zanimljiva barem kao u prethodnim serijama. Jedina mana je što je u epizodama u kojima bi se pojavila mogućnost da se Voj. vrati kući kraj predvidljiv - šansa mora da se izjalovi, jer bi povratak značio kraj serije.
Ima i ozbiljnijih nedoslednosti. Prvo su svi u kvadrantu zapanjeni tehnologijom teleportera, a u kasnijim sezonama ispade da skoro sve vrste imaju teleport. Isto se odnosi na replikator.
Ipak, to ne smeta mnogo, radnja se, kroz sezone, lepo razvija.

U seriji se ipak, povremeno, pojavljuju i vrste iz alfa kvadranta, ali te epizode mi se nisu baš mnogo dopale. Recimo, ja ne simpatišem Ferengije, a baš njih utrpaše kao glavne likove jedne epizode. No, ovo je samo stvar mog ukusa, znam da mnogi baš vole da gledaju Ferengije.

Prvo na šta sam obratio pažnju je Dženvej, baš zato što je većina fanova ne podnosi. Moja jedina zamerka u prvim epizodama je neprirodno brzo hodanje. Recimo, ustane iz svoje fotelje i baš brzim koracima ode do lifta, udaljenog svega par koraka. Ovo mi je delovalo smešno. Jasno je da su time želeli da je predstave kao energičnog kapetana ali to je bio čist promašaj. Srećom, to je trajalo samo prvih par epizoda.
Osim ovoga nemam primedbi na kapetanicu.

Mogu da pretpostavim zašto je ne vole: ona nije muškarača već pravo žensko, ne pokušava da bude veći muškarac od muškaraca. Komanduje na svoj ženski način, često ume da stavi ruku na rame potčinjenog ili tako nešto, što je ženski potez. Tvrdoglava je (doduše neuverljivo) na ženski način, skoro iz kaprica, iako zna da možda to može da izađe na loše. Postavlja se i kao (brižna) majka svojoj posadi, vodi računa o svima.
Možda ljudi imaju problem da prihvate da ST kapetan bude takvo žensko. Možda bi bolje prošao surovi lik kao admiral Helena Kejn iz BSG (da budem iskren, mnoooogo bih voleo da je Mišel Forbs bila kapetan u Voj).
Ovu ulogu je trebalo da glumi Ženevjev Bižo, koja je mnogo bolja glumica od Kejt Malgrev (kako se ovo zapravo izgovara?), a i lepša je, ali i mnogo ženstvenija, kako li bi tek njen kapetan izgledao...

E sad... nije baš jednostavno ovo sa Kejt. Krajem prve sezone počeo je da mi smeta njen neugodno prozuk'o nazalni glas. Već od druge sezone bi mi se smučilo kada ga čujem na početku epizode. Osim toga, jeste ona vitkog stasa i dugih nogu, ali ima nekako čvornovato, meni potpuno neženstveno lice. Krajevi usana joj idu na dole, što nije baš dobro za jednu glumicu, deluje odbojno. Toliko mi njeno lice deluje neskladno i neprikladno ženi da su mi epizode u kojima glumi zavodnicu bile baš bljak. Ko bi 'pao' na nju? Verovatno jedino blesavi Q i programirani lik iz holodeka.

I šta sad da mislim o njoj. Glumica je dala, po meni, baš dobar, uverljiv lik, koji je obojio celu seriju, ali njen fizički izgled i glas su mi baš odbojni. Znam da je neukusno raspravljati o stvarima koje neko ne može promeniti, kao što su glas i lice, ali ovde ipak govorimo o glumici, kojoj su to važne alatke u poslu.
Recimo da smatram da je kapetan Dženvej dobra kao i ostali ST kapetani.

Što se ostatka posade tiče, izdvojio bih Tuvoka. To je, opet samo po meni, jedini promašeni lik. Ovaj glumac je predstavio Vulkanca koji se stalno mršti. Koliko se mrštio tih sedam godina, možda je dobio facijalni grč... Ne znam da li je sam Tim Ras smislio da tako glumi ili su mu rekli ali to je sasvim pogrešno. Mrštenje je ispoljavanje emocija i Vulkanac tako ne bi reagovao, a ovaj je takav non-stop. U opšte mi se ne dopada kao Vulkanac. Za njega je i Vlalokova T'Pol za Oskara, koliko je bolja, a nije baš neka glumica.

Ostali su mi uglavnom dobri.
Čakote je isprva bio malo nedovoljno opasan, kao Maki, ali kada je ušao u posadu, meni je bio sasvim ok. Možda pri kraju malo neinteresantan jer je pouzan kao stena, ali i dalje dobar.

B'elana mi je, začudo, lepša sa onim čudima na čelu nego bez njih (dobro, jesam čudak, znali ste to i ranije Very Happy). Interesantan i fino razvijen lik i dobra glumica.

Tom Paris je jedan od onih glavnih likova koji nit smrdi nit miriše. Lik je pružao mnogo više od onoga što je Meknil kao glumac iskoristio.

Hari Kim je kao i Paris, ali malo manje razrađen lik i, imam utisak, bolje iskorišćen od strane Wonga.

Kada je na kraju pilota bilo jasno da će Niliks biti deo posade, nije mi se to dopalo. Šta će Vojadžeru šarena brodska luda? Ali, vremenom, a naročito kada su razradili lik u epizodama u kojima je tražio svoje mesto na brodu, postao je prava ličnost i zanimljiv za gledanje. dobro odglumljeno. Što se mene tiče, jedan je od boljih likova u seriji.

Ja generalno ne volim ne-ljude-likove. Čak mi ni simpatični Dejta nije bio simpatičan, a ni, meni omiljeni Vilijams, kao Dvestagodišnjak. E sad, zamislite moje razočaranje kada se pokazalo da će brodski lekar biti hologram, grrrrrrr! Samo ne to, mislio sam. Čak mi je i izgled glumca smetao, te ćelav je (nikada se nisam navikao na ćelavog kapetana, bez obzira što je Stjuart odličan glumac), te od usta pravi grimasu... I prevario se... tokom serije ovo mi je postao omiljeni lik. Svaka im čast na Doktoru! To je jedan hologram i po, hologramčina! Very Happy

I najzad... KES!!! Nju nikako nisam očekivao. Mislio sam da je Sedma od početka u seriji i iznenadio se što je nema. Brz pogled na IMDB rek'o je da će se pojaviti tek od kraja treće sezone. Nisam to znao, pa mi je Kes bila pravo iznenađenje. Nikako mi nije jasno zašto je na netu skoro nevidljiva. Vrlo retko ko je pomene u razgovoru o Vojadžeru. Njenih slika ima malo. A zaslužuje mnooogo više.

(Najbolji likovi, po meni.)

Lik Kes je, što bi se reklo, 1000% (hiljadu) dobrica. Svi znamo da su najzahvalnije uloge zločinaca, što gori to bolje za glumce, a dobrice su uvek nekako nezanimljivi. Kes je i pored toga izuzetno interesantan lik, sa velikim potencijalom za razvoj, pre svega zahvaljujući sjajnoj Dženifer.

Dženifer Lin (Jennifer Lien) je veoma talentovana glumica i ovom liku dala je dušu. Vrlo mlada u vreme snimanja, prosto sija od mladalačkog poleta i radosti, a vidljivo je da je i u stvarnom životu dobrica, baš kao i lik koji glumi. Njen osmeh zarazno prenosi vedrinu.

(A ovde me podseća na Zvončicu. Very Happy)

Znam da je mladost sama po sebi lepa, ali ipak, ne stoji podjedanko lepo svima. Linovoj baš lepo stoji. Em je veoma lepa, em ume da glumi, em deluje simpatično... (nastavite sami)
Eh da, pomalo me podseća na Zvončicu, moj omiljeni crtani lik. Very Happy

Sa dvadeset godina nije mogla da bude nešto mnogo iskusna glumica i to se vidi, ali vidljiv je i talenat. Naročito u epizodama u kojima joj se menja ponašanje, recimo kada njeno telo preuzme tiranin. Ta epizoda je sva rađena u maniru Šekspirovske drame, a Dženifer blista kao besni beskrupulozni vladar. Da ne nabrajam ostale epizode, u svim je dobra.

I onda... nekome je palo da ovu divnu Kes zameni borgušom...grrrrr
Na netu ima malo informacija o razlozima za izbacivanje Kes, uglavnom je to rekla-kazala. Najčešće objašnjenje je da su producenti hteli da poguraju seriju malo ka seksepilu. Pokušeli su sa Linovom, ubacili su je u neki kombinezon, umesto u 'aljinice, koje je do tada nosila i bila originalna što se odeće tiče, ali to nije upalilo. Kao što jedan diskutant na nekom stranom forumu reče - Dženifer nema dovoljno ogromne "balkone". Zato su ubacili "nadarenu" borgušu. U tim prvim epizodama, videlo se da scenaristi planiraju da postoje paralelno i Kes i Sedma, čak je Kes trebalo da podučava drona ljudskim osobinama.
Za izbacivanje je bio planiran Hari Kim, odnosno, Vang, jer je sve nervirao svojim stalnim kašnjenjem na snimanja a i nije neki naročito interesantan lik. A onda su ga, nekim čudom, u nekim novinama stavili u prvih 50 najseksi muškaraca te godine i on je zato sačuvao svoju ulogu. A stradala je Kes.

Još jedan moguć razlog je i alergija na lepak kojim su pričvršćivane Okampa-uši, koja se pojavila u trećoj sezoni, pa je zato Kes promenila frizuru. Počela je da nosi dugu kosu, tako da se uši nisu videle i zbog toga više nije ličila na vanzemaljca. Ovo je bio dodatni minus, zafalilo je V-ova među posadom.

(Eh taj lepak...)

Bilo kako bilo, izbacivanje Kes im nisam oprostio! A ni glumačka ekipa. Izgleda da su svi zavoleli tu dobru devojku (kažu da je stidljiva pa je na konvencijama ostali glumci "brane" od fanova) pa je Džeri Rajan naišla na hladan prijem od svojih kolega.

I zašto svi balave na Sedmu? Kada sam video da svi o njoj pričaju, potražio sam njene slike, i šta sam ugledao - plavušu sa blago izbuljenim očima, vidljivim podočnjacima, nepravilnim nosom i predebelim usnama. Za moj ukus ovo ne da nije lepotica nego nije ni blizu. Baš mi je bilo čudno šta to svi vide na njojZI...
Bilo mi je čudno sve dok nisam video prvu epizodu sa njom. Čak i kao borg, ona tako zanosno "ljulja" dok hoda. A tek kada su je utegli u onaj dva broja manji kostim... moram priznati da Džeri ima, ama baš, baš, savršenu figuru i struk. A da ume da 'oda - ume, i to za dve! A da l' je potrebno pominjati xxxxxxxl "balkone"? Pored njih u kadru nema mesta ni za koga više.

Ok, razumem zašto svi padaju na borgušu, priznajem da i meni pogled ne mrda sa nje kada je u kadru ali ona nije ni blizu Kes. Rajanova nije loša glumica, ali nije tako dobra kao Linova.
Ova dva lika i ove dve glumice su dva sveta. Džeri je ženska i po, a Dženifer skoro još uvek samo devojčurak (u vreme snimanja). I likovi su im sasvim različiti, Kes je mlada i tek uči životne lekcije a Sedma je svašta prošla kao dron i ima znanja koje ni cela flota nema. Mogli su da zadrže oba lika bez problema, čak bi bilo interesantnije.

Ovako, (iako volim da je gledam) ne mogu da zaboravim borguši što je izbacila Kes.

Još nešto se izgubilo posle odlaska Kes. Doktor i Kes su bili odličan tandem. Brodska ambulanta je bila interesantna skoro kao komandni most, zbog njih dvoje. Kada je Kes nestala, Paris nije bio nikakva zamena, ambulanta je postala nezanimljiva. Doktorov lik se kasnije razvijao kao "oraganac", običan čovek koji može svuda da ide ali sa posebnim moćima.

Kao što se da videti, slobodno mogu reći da sam postao fan Vojadžera. Baš mi se dopala serija!
« Poslednja izmena: 16.11.2012. 18:07:02 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.07.2009. 04:52:26 »

Dan svaka čast za rezime. Pročitao sam ga svojski Very Happy

Ja sam odgledao samo par epizoda i za sada mi je ikustvo slično tvom početnom. Ne preostaje ništa drugo no da nabavljam seriju i gledam.

Ovo malo što sam pogledao je možda nedovoljno za neku kritiku, ali meni se takođe Tuvok svideo najmanje a Kes najviše Very Happy
Iako najmanje znam o Vojadžeru od svih ST, mislim da će teško biti konkurencija mom omiljenom TNG serijalu. No, videćemo...
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Atani
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.08.2009. 12:54:32 »

Od svih ST serija meni se Voyager najmanje svidja i to bas zbog svega sto si naveo. Neke odbojnosti u kapetanici, Tuvoku, neuverljivim i nerazradjenim likovima i zaista zasto se vecina lozi za 7of9  Rolling Eyes

Doktor me je najvise privukao, a zatim Kes i Nelix i kad god to pomenem nekako se ospe paljba po meni (a mozda i zato sto kazem da ne podnosim kapetanicu i borgusu, kako si je nazvao). E sad, seriju sam gledala pre 3-4 godine i to ne celu - nekih 70% serije i to uglavnom pocetak jer mi je i Cakote postao strasno odbojan kako se kraj blizio, da ne pricam o duetu Dzenvej 7of9. Mozda ove jeseni pogledam seriju ponovo, ali me uopste ne privlaci da je gledam zbog tog prvog loseg iskustva.
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 59
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.08.2009. 15:24:10 »

Ako moze da ti pomogne moje iskustvo da prebrodis taj problem.
Ja svakoj seriji prolazim neoptereceno, i po principu prvi kucici se u vodu bacaju, ne obracam paznju na prvih nekoliko epizoda. Mislim ne uzimam prvi utisak kao merodavan.  Laughing
E, sad pitaces se zasto. Treba dati vremena da se sviknes na seriju i likove. Takodje i ne poredim ih sa predhodnim ili slicnim.
Ja sam sve epizode odnosno serije odgledao. Svaka je za sebe i dobra i losa. Procenu i sredjivanje utisaka radim tek posle polovine odgledsnog. Laughing
Sačuvana
ariella
oficir

Ugled: +2/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 30.08.2009. 12:19:41 »

Uh ja otvorila novu temu,nema veze,elem kapetanica meni vise lici na m nego na zensko ali bila je simpaticna,kes mi je izgledala kao djevojcica zao mi jesto cu razocarati fanove al nek su je izbacili,jery ryan ima mnogo bolji dojam meni na ekranu,doktor mi je u pocetku isao na zivce ali kasnije postaje simpatican nelix je stvarno bespotreban sto se mene tice,tuvook nemam stava valjda je nasljednik spoka

takodje mi ferengiji idu na zivce da ih hoce borg istrijebiti

admin edit, ne pisati poruke velikim slovima, ne pisati nepotrebno zaredom dve poruke (koristi dugme "Izmeni")... Temu koju si otvorila o VOY sam izbrisao.
« Poslednja izmena: 30.08.2009. 14:29:23 od dan555 » Sačuvana
ariella
oficir

Ugled: +2/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10.09.2009. 02:35:37 »

btw od koje sezone seven of nine mijenja kes mene zanimaju te epizode
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.09.2009. 02:44:48 »

Prvi put se pojavljuje krajem treće sezone a od četvrte je stalno u ekipi.
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.09.2009. 11:19:41 »

ma dajte ljudi meni je kapetanica mozda malo dosadna ali morate da priznate da je pravi kapetan i da radi svoj posao odlicno a to se vidi  po meni najvise u seriji kada sretnu jos jedan federacijski brod koji skroz na skroz propao zato sto je kapetan prso.
po meni je ona lik koji je odlicno odradio posao i koji je savrseno odglumio kapetana na datom brodu i koji zavrsava posao
meni najaci lik je niliks potpuno blesav i nekako svoj ne kopira nikoga i pici svoj fazon
7of9 sta reci osim praznik za oci(mozda ponovo odgledam od trece sezone na ovamo)
aufffff zamorise mi se prsti  pozdrav pozdrav
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.09.2009. 16:55:32 »

Meni je kapetanica smrtno dosadna, a pri tom izgleda da ne zna da glumi. Pošto sam gledala neku epizodu serije "Murder she wrote" (evo stidim se, ne morate da me prozivate.  Embarassed  Very Happy) u kojoj ona glumi glavnu negativku i...pa isto je glumi kao i kapetanicu.  Sad

I većina ostalih likova mi je prilično bledunjava. Sviđa mi se B'elana Tores, ali to uglavnom zbog toga što se meni generalno sviđaju seke koje se tabaju i barataju raznim vrstama toplog i hladnog oružja. Stvarno mi se sviđa jedino lik (i gluma) holo-doktora, mada je ceo zaplet oko njega hiljadita varijacija na temu "šta je život i ko je ličnost" tj. Data all over again (opet ispočetka).

Generalno, ja tu seriju (kao i sve ostale ST koje sam gledala) odgledah da bih dragom pravila društvo. Nisam oduševljena, ali opet, ja nisam oduševljena ST-om uopšte.  Sad
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 30.09.2009. 12:28:47 »

more ne diraj mi kapetanicu  Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 30.09.2009. 12:34:46 »

Pa ne diram je. Što da je diram kad je dosadna.  Mr. Green
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +31/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 30.09.2009. 14:00:10 »

Али зато јој је брод баш цакан. Једини у ST франшизи који може да слети на планету.

Оно што мени генерално смета, не само у ST:VOY него у цијелој франшизи, то је употреба рачунара. Имају супер моћне рачунаре који им служе да понешто прорачунају, кажу да неко више није на броду, управљају репликаторима и холоапартманима и то је отприлике то. Када треба брзо реаговати или фино варирати неке параметре (чувено 'компензујем') тада на сцену ступају људи да то обаве.  grrr
« Poslednja izmena: 30.09.2009. 14:05:51 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 30.09.2009. 14:16:32 »

Takođe je super što se svi tehnički problemi rešavaju obrtanjem polariteta nečega.  Laughing
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 30.09.2009. 14:25:52 »

A da li ste primetili da su "noge" na koje se Vojadžer oslanja kada je prizemljen tako raspoređene da bi brod pao na "nos" u realnosti.

A što se tiče računara, ima epizoda u kojima moraju da isprogramiraju upravljanje broda ili šatla da bi mogli precizno i brzo da reaguju i izvuku se iz nevolje.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 30.09.2009. 14:29:44 »

Citat
A da li ste primetili da su "noge" na koje se Vojadžer oslanja kada je prizemljen tako raspoređene da bi brod pao na "nos" u realnosti.

Naravno da nismo.  Mr. Green

Inače, sviđa mi se u Vojadžeru što (bar mi se čini) ima malo više "glavnih" likova, pa ne idu baš na svaku misiju kapetan, prvi oficir, glavni inžinjer i oficir za bezbednost. (Kao npr. u Enterprajzu. Vrlo mudro, ostaviti brod u potpunosti obezglavljen ako oni izginu.)

To jest, sviđa mi se što se radnja epizoda vrti oko raznih likova, a ne stalno oko 4 ista.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 23 upita.