SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 29.04.2008. 21:34:08

Citat: Sal  22.04.2008. 20:43:36
Miss Pix, ja te takodje molim da se ne ponavljas, nego da razumes moj stav/ukus, za koji se trudim da ga argumentujem.

Ja ne pljujem po filmovima radi tebe, da bi tebe "nagazio"....to mi nikad ne bi palo na pamet. A i pitanje zasto bih?

Jednostavno, pogledao sam na hiljade filmova, (imao sam 1990 i svoju videoteku) i skontao sam da je Holivud jedna velika masina koja ima sablone koje popunjava raznim sadrzajima.

Sve filmove koje si nabrojala a ja "popljuvao" su u tim sablonima.
Ali to je moje misljenje koje sam izneo. Samo moje.

Stavi ruku na herc i kazi sta je to Holivud iznjedrio da se svrsta u svetsku kulturnu bastinu?

Ako i jeste, pogledaj ko je i sta napravio....E.A. Poe...imali su vrhunskog pisca, umetnika sa velikim U.
Sta je od toga Holivud napravio?

Ruglo od filmova.

Odiseja, OK....Lem-a sa Solarisom? Kluniju sada sramota sto odglumi to....

Sve sto iz holivuda izlazi, je cisti sablon masine za kesh.
Nekad bolji, nekad losiji....nekad i oskara dobije..al sta je Oskar? Opet Holivudska tvorevina...

Svaki Kusturicin film ima vecu umetnicku vrednost od recimo "prohujalo sa vihorom" ili "Dorucak kod tifani".....

Jedina prednost holivuda je ta sto komercijalno cilja potrosaca...a to su romanticne komedije, horori i SF al sa primesama ostalih zanrova.

Napisah referat o mom kontu, i sve sa ciljem da sagledas i sa mog aspekta stvar...
A sto se tice moje naravi...jesam prgav, ironican i cinican...ali NIKAD prema nekome ko nije zasluzio, makar to bili i virtuelni prijatelji. Nadam se da ti to jesi i da ces ostati.

Ja sasvim uvazavam tvoj stav ka nekim stvarima, al uvazi i ti moj.

OK? Smile
Ajde da ne ostane tako nedorečeno. Kažeš da se ponavljam. Pa dobro, zašto pljuješ Holivud, a držiš se istog u preporukama i opisivanju filmova ( 98 % ) ?
Nije sve bezveze ( da se ne izražavam ) made in USA, daleko od toga. Da ne nabrajam sjajna ostvarenja koja imaju i status kulta, mislim da je to suvišno. I da ne nabrajam filmove koji su mi se dopali, mislim da je to sada nevažno. 
Dosta pratim francuske filmove, originalni su i bezbroj puta amerikanizovani i u malo boljoj produkciji o(b)dradjeni. Nepravda. Međutim, gde je kinta ( Ameri ), tu je i produkcija. Surov nam je ovaj svet.
 Malo toga urađenog van SAD-a dođe do nas, sada možda i postoji neki izbor tzv. evropske umetnosti.

Što se tiče tvog stila komuniciranja, to je tvoje i to si ti..ali sve ima svoje granice

Odg: Filmovi svih fela By: garwor Date: 29.04.2008. 23:32:02

Citat: yugo 45  23.04.2008. 23:24:07
Confused ...
(Crnci u Pitsburgu imaju duplo veću platu od inženjera u Smederevu - vlasnik isti.I ne smeju da teraju crnje da rade 12 sati kao naši. Tražili su slobodno tržište - eve im ga  Twisted Evil kad sam pričala šta će biti -nisu verovali... Evil or Very Mad)...

I treba da imaju 5 puta vecu platu. Nasi inzenjeri iz Smedereva pojma nemaju (cast izuzecima), ko je vredeo nesto otisao je. Ali zato povremeno salju odabrane inzinjere na 'usavrsavanje' u ameriku na mesec dva i tamo imaju americku platu. Ne teraju nase da rade 12 sati (osim ako nije takva smena), cak naprotiv zabranjeno je ostajati prekovremeno bez zahteva nadredjenog. Ameri strogo postuju ugovore koje su potpisali jer se naravno plase tuzbe. Sad sto su ugovori u njihovu korist to je stvar podmicenih sindikata.
Radio sam u zelezari nekad pa su mi poznate neke stvari.

ali moras da priznas da su ameri uveli red u fabriku  stvarno ne znam koja im je plata ali nisam video nijednog radnika nakrugu bez zastitne opreme
takodje onaj vatrogasni kamion sto stalno kruzi i meri kolicine co2 (valjda)
jesu uspostavili red slazem se. Pomocu straha od otkaza, ali boze moj, cilj opravdava sredstvo. Dali su svu zastitnu opremu, zabranili prolazak kroz postrojenje osim ako nisi izricito potreban tamo, dali precizna uputstva kako se sta radi, i tako smanjili broj nesreca (to je inace jedna jako bitna stavka u takvim fabrikama, obicno bude bar jedna zrtva godisnje). Ima i uputstvo kako se silazi niz stepenicem kojom se rukom drzi za gelender, kojom nogom prvo kreces da ne bi doslo do pada i lomova, onda kako se otvaraju vrata( na koju se nogu oslanjas, kojom rukom guras/vuces i naravno savet da se gura celim telom da bi se izbegle povrede ledja), ...i tako to. Znate li vi kolike su odstete za povrede na radu, velike. Tako su se ameri zastitili od isplata u 95% povreda, drzao si gelender levom rukom a krenuo desnom nogom, nista od odstete bato, to je suprotno sa uputstvom. Smejemo se americkim uputstvima za rukovanje aparatima, a to je sve iskljucivo sa ciljem da se zastite od isplata stete usled povreda istim. Sve to donosi red u firmu, ali i uputstva za stepenice i aparat za kafu, od kojih pomislis da si debil.
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 30.04.2008. 10:33:11

Evil or Very Mad Juče sam pričala sa jednim penzionerom... Dali mu da potpiše za penziju a SUTRA objavljen pravilnik o otpremninama ... Amerikanci su OK, rade ljudi svoj posao. Ne može se reći da nisu uveli red i da radnici nisu ništa dobili (hrana je super, oprema odlična, za sve su se pobrinuli...) - ovi naši koji su ostali zaduženi su za " prljave " poslove. Komšija se povredio a poslovođa koji mu je naredio da radi to što nije njegov posao navodno ga "pokrivao" da Ameri ne primete.... Treba li da kažem da nije dobio ništa? Čak ga je ubedio da nema pravo na to...Ma, sranje, i onako sam depresivna...
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 11:12:10

Zasto se drzim holivuda i opisujem njihove filmove?
Pa zato sto nista drugo i ne postoji.
Mogu ja i bolivudske (imaju fantasticnu fotografiju) ali sunjam da imaju ista vredno spomena u zanru...jer, ja opisujem samo zanrovske filmove...
Evropljani takodje...nista sto bi me nateralo da uposlim torent.

A holivudske filmove volim...iz jednog jedinog razloga...kog cu opet da navedem:
Zabave me sve u sesneast...
To im je jedina prava vrednost, da zabave...a ne da me produhove ili umetnicki edukuju.

Pa ko onda nije navijao za Ramba, kad je besomucno u supermen stilu ubijao ruse, vijetnamce i svoje?
Ja jesam, zato sto me to sve zabavljalo.

I ako moj stil komunikacije bude ogranicavan sa bilo koje strane, a isti se pridrzava pravilnika, necu vise komunicirati.
Prosto i jednostavno.

Ako se nekome ne dopada moj stil komunikacije, za koji kontam da nije usiljen i neprirodan, i koji se drzi pravilnika,neka ne komunicira samnom. Ima valjda ono ignore, sta ja znam.

Jer, ja sam takav kakav sam. I lepo mi je takvom.
Odg: Filmovi svih fela By: elite Date: 30.04.2008. 11:20:04

U mojim godinama se malo sporije kapira, jel to neka nova frka ili produzetak stare?
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 11:23:24

Odoh sada da odgledam jos jedan holivudski hit...zove se "one missed call" i mislim da ima teleblahbah elemenata u njemu, sto znaci da ga mogu gurnuti u horor/fantasy zanr i oplest opis u temi.. Smile Ako ne zaspem, naravno po obicaju....rano sam ustao jutros, a prezderah se svega malopre....Sad

Elite, boli mene briga za nekakve frke, niti produzavam ista. Iznosim svoje misljenje. Ne diram, ne cackam, ne vredjam.

Odg: Filmovi svih fela By: elite Date: 30.04.2008. 11:27:22

Peace, brother! Steta sto nema emotikona za hipi znak mira!
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 30.04.2008. 11:31:11

Je l' može ovo?

Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 11:32:47

Ma daj bre, mani se hasisara nego slusaj 'vamo....

Elem, procitah plot na IMDB-u za "one missed call" i ne da me zainteresovao, nego me BAS zainteresovao...

Kaze, radnja ovako...Likovi dobijaju iz buducnosti audio zapise i to od sebe samih...i sto je naj...dok su mrtvi!!!!

Ovo moram odgledati, definitivno. Mozda iscackam i koji SF element u filmu.. SmileSmileSmile
Nadam se da necu zaspati...pa u polusnu da primim i ja neki "audio zapis" sebe samog, opisujucu kako trava odozdo mirise...heheheh

SmileSmile
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 30.04.2008. 13:13:03

Aha..i onda je mrmot uvio čokoladu... Very Happy
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 13:25:37

Jel to neki evropski film, Mrmot uvija cokoladu? Nisam cuo za njega...al sam cuo za onaj Dan Mrmota, sa Bil Marejem i Endi Mek Dauel, mislim....oddlican SF/Fantasy komedija sa temom ponavljanja...iznova i iznova....svaki dan isto...dosada zesca... Smile
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 30.04.2008. 13:28:39

Ah da, to je baš simpatičan film, sa dobrim glumcima. Mr. Green
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 30.04.2008. 13:31:31

Ma ne, bolivudski..igra Bruce Lee, žanrovski mix Very Happy
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 13:33:57

Da se razumemo, ono "dosada zesca" sam mislio ponavljanje istog dana glavnom liku...isti sadrzaj i tako...

Al lik je bio namazan, pa to ponavljanje okrenuo u zescu sprdacinu sa tom prostor-vremenskom anomalijom....i dobismo dobru i sjajnu komediju.

Mozda se evropska verzija zove "Mrmot uvija cokoladu" ? Moracu pogledati na IMDB-u....ne bi me iznenadilo da je to i Bolivudska verzija....SadSad
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 30.04.2008. 13:38:29

Volim "Dan mrmota", dobar je, a Mrmot uvija čokoladu..pošalica, zezam se.
 Very Happy