SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 02.04.2013. 12:20:02

Magazin http://www.empireonline.com/   ....
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 05.04.2013. 01:18:47

TalhotBlond iliti Visoka vrela plavuša. Iznenadio sam se kada sam video da je režirala Kortni Koks. Osim što je malkice prespor, odlično je odradila posao i snimila fin film o opasnostima interneta. Meni je bio zanimljiv pa ga i vama preporučujem.
Tip ima 47 godina, ženu i decu, ne koristi internet ali kada počne, potpuno je nepripremljen za ono što sledi - upoznavanje sa mladom devojkom. I tu kreće ludilo, to jest, od mirnog porodičnog čoveka postane opsednut netom i tom vezom.
Kao što rekoh, meni bilo baš zanimljivo a dobro urađeno.
Pa još po istinitom događaju.
Obično ne volim takve filmove jer em u stvarnom događaju nema dovoljno materijala za film em preteraju u napumpavanju radnje. Ovde nije taj slučaj.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 10.04.2013. 16:39:50

Gangster Squad, жестока пуцачина полицајаца и гангстера после другог светског рата. Баш је немилосрдно снимљен, група полицајаца предвођена бившим војником специјалцом улази у прави рат са мафијашким газдом Лос Анђелеса. Мафијаша игра, тешко ми признати, добар Шон Пен. Ту је и лепа Ема Стоун (нисам је до сада био запазио, има баш леп прћаст нос Mr. Green).
Љубитељима акције и пуцања из томпсона и осталих дугих и кратких ’цеви’ препорука.

Parental Guidance, комедија. Деда и баба не виђају своје унуке и нису нешто посебно заинтересовани за то. Када деда изгуби посао који обожава, одазову се позиву ћерке да причувају троје унучади недељу дана. Али, идеје о васпитавању деце су им врррррло различите па настају смешне ситуације.
Деда је довољно остарели Били Кристал ког могу да гледам иако нисам одушевљен његовим филмовима.
Е сад, овај „новчић“ има две стране. Са једне је Бет Мидлер (баба) коју без неког одређеног разлога не могу да гледам, а са друге Мариза Томеи (ћерка) коју од филма „Мој рођак Вини“ обожавам да видим у свим улогам.
Мариза је ипак однела превагу па сам одгледао филм.
Није ништа нарочито, уобичајена комедија о зближавању деде и бабе са претерано васпитаваним (све по најновијим сазнањима) унуцима. Није баш да сам се исмејао али, опет, може се гледати.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 19.07.2013. 02:06:31

Killing Season још један од оних филмова у којима су Срби крволоци... На самом почетку „објасне“ да је Србија напала БиХ да би вршила етничко чишћење, убијала, силовала... да је изгинуло 200.000 људи... (а у ствари дупло мање па још мање, што је и даље огроман број Crying or Very sad).
Џон Траволта ни у лудилу не би успео да научи српски. Оних пар реченица које изговара не личе нинашта. Дениро је одличан, за разлику од других својих новијих филмова где само глумата.
Са моје тачке гледишта огаван филм. Чиста политичка пропаганда против нас.
Odg: Filmovi svih fela By: NaraYan Date: 21.07.2013. 10:43:06

Ja se stvarno ne sećam kad sam poslednji put pogledao neki film. Ove serije me uništiše Smile
U stvari, poslednje čega se sećam je da sam u par navrata pokušavao da gledam ono smaranje od "Inception"-a i nisam ga ni dogledao.
aaaaa lažem, odgledao sam novog Bonda skoro i teško sam se smorio mada mi se dopao jedan trenutak, kad mu Q daje onaj mini radio.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 12.08.2013. 09:36:47

Metro (2013) ali ruski. Very Happy
Uobičajen film o katastrofi u metrou, moskovskom. Prodor vode i zatim prava poplava sa obrušavanjem svoda tunela zarobe jednu kompoziciju. Scene kočenja, iskakanja vagona iz šina i na kraju sudar sa mestom prodora vode su prilično dobre, usporene prilično krvave i smrtonosne. Možda nedostaje poneko kratko vraćanje na normalnu brzinu da bude još bolje. Posle toga većina putnika krene kroz vodu nazad ka stanici.
Ostatak filma prati par mladih, oca i ćerkicu i ljubavnika žene/majke, plus jedan de(m)beli nesposobni kurir i žena klošar.
Sasvim pristojan film za ovaj žanr. Preporuka. Kopija je baš dobre slike. Ima i hrvatski titl.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 14.08.2013. 11:57:42

Поскидао неколико руских филмова па их гледам...

Новая Земля (2008) или Novaya Zemlya, добар, суров филм. Најгоре криминалце, убице, из затвора пребаце на најдаљи север континента у камениту пустош. Дају им бараке, храну, гориво, алат... све што им треба да преживе до следеће допуне. И све то у организацији неке стране "хуманитарне" организације са циљем да се побољша живот осуђеника.
Али затвореници су најнижи олош, не могу да живе нормално па услови ускоро постају као у концлогору. Врло веома до неумерено суров филм. "Хардкор" верзија Господара мува.
Није за свакога али препоручујем га за гледање. Копија је одлична, има и титла.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 20.08.2013. 18:30:10

Pawn Shop Chronicles, što li sam ovo gledao??? Omnibus od tri priče, toliko glupe i nenormalne da su potpuno negledljive. A ima dobrih glumaca, naslov obećavao komediju, kad ono... truli mućak. Ima da na IMDb dam filmu čistog keca!!! Da mu se osvetim za izgubljeno vreme, prosto ne znam zašto nisam prekinuo da ga gledam. Valjda sve očekujem da će sad nešto normalno da prikaže al' jok, budalaštine do kraja. jooj
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 27.08.2013. 22:55:41

Царь (2009), тежак, мучан филм о добу лудила Ивана Грозног. Приказано је зашто је понео тај надимак. Много смрти због њега. Добар филм, одлична глума. Али треба имати вољу и стомак одгледати га.
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 29.08.2013. 00:42:47

The Heat u sirokom luku zaobidjite.
Smrt coveka na Balkanu - vredi pogledati.
Trance - dobio sam preporuku da odgledam.

Jel neko sa foruma gledao Crawlspace?
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 29.08.2013. 02:20:00

Citat
Jel neko sa foruma gledao Crawlspace?
www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1960.0
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 29.08.2013. 10:55:18

Hvala Dane. Cinilo mi se poznatim. Procitao sam vec ovaj prikaz ali sam zaboravio.
Sto zbog ocene, delom i demencije. Ipak necu ga da uvrstim u spisak (ponestaje mi prostora).
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 09.09.2013. 14:09:09

Atonement како досадан филм. grrr Прича јесте добра али радња је претрпана крајње непотребним сценама. Рецимо, масован и сигурно врло скуп приказ војске на обали Денкерка, сасвим излишно.
Крај је био мени неочекивано добар.
Али зато, Кира Најтли је прелепа а мала Сирша Ронан изванредна.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 01.10.2013. 16:14:15

Nije film ali ne znam gde drugde da ga turim.
Slučajno sam na Diskaveriju naleteo na četvrtu epizodu nove serije preživljavanja "Goli i uplašeni" (Naked and Afraid). Inače ne gledam ovakve emisije ali ovde me iznenadila nesposobnost jednog učesnika. U svakoj epizodi par, muškarac i žena sa po jednom stvarčicom iz civilizacije po svom izboru moraju da prežive tri nedelje u nekoj divljini.
Sve učesnike predstavljaju kao stručnjake za preživljavanje. Neke čak i kao instruktore a par bivših vojnika sa odrađenom obukom za preživljavanje.

E, ovaj momak (na obali okeana u Panami) je neki mekušac sa pivskim stomakom koji ne bi da zađe u džunglu zato što se boji zmija i još koje čega a beži iz mora jer tamo žive razne opasne živuljke. Njegova sreća pa mu je par bila jedna veoma sposobna i psihički jaka devojka pa su zahvaljujući njoj pregurali 21 dan.

Da bih video kakvi su ostali učesnici poskidao sam ostalih 6 ep. Ako izuzmem 7. koja je rekapitulacija prethodnih, bilo je 12-oro učesnika. Da svedem opšte utiske...

Pre svega, golotinja je sasvim izlišna. Intimne delove su uredno sakrivali u postprodukciji tako da su sa istim efektom mogli da puste učesnike u kupaćim kostimima.

Zaista sam se iznenadio koliko su malo pokazali ti "stručnjaci" za preživljavanje. Očekivao sam da "iz rukava" izvuku gomilu "trikova" za snalaženje u divljini ali niko nije imao ni par, sposobniji možda 3-4. Bukvalno svi su značajno smršali jer su za sve vreme ozbiljnije klopali možda 2-3 puta. Sumnjam da bi izdržali duže od 2-3 meseca u divljini, a sve stručnjak do stručnjaka...

Svi su znali da naprave sklonište ali par u močvari ga je postavio na tlo pa su posle prve kiše morali da se sele a drugima je toliko prokišnjavalo da nije bilo ni za šta. Jedan par je čak uspeo da zapali svoje i to dok je momak spavao u njemu. grrr

Ajd što ne znaju ali neshatljiva mi je malodušnost koju je pokazala barem polovina učesnika.
Dvojica vojnika opakog izgleda kmeče čim padnu na du.e.

Iako znaju teorijski, u praksi vatru je uspelo da upali samo par njih, i to ženski deo.
Lov i nabavka hrane manje-više svima je bila nepremostiv problem.

Žene su se pokazale kao sposobnije, osim u dva slučaja, jedna mršavica bez grama mišića i jedna debeljuca ničim nisu doprinele preživljavanju. Ali zato ostale su bile ili ravnopravne ili su radile za oboje i to uspešno.

I na kraju, po ovim epizodama, šta je neophodno za preživljavanje.
- Najvažnije, što su svi imali, ozbiljan, kvalitetan, veliki nož ili još bolje mačeta.
- Za one koji ne uspevaju da upale vatru pomoću trenja dva štapića, pribor za paljenje vatre (magnezijumski štapić) je obavezan.
- I, za mene iznenađenje, metalna šerpica ili slična posuda za prokuvavanje vode i spremanje hrane. Koliko videh, bez toga ne ide.

A koliko bih ja preživeo u ovakvim uslovima, ovako mator, kilavog zdravlja i snage k'o u bebe, u džungli cenim do prve noći kada bi me nešto pojelo a na pustom ostrvu bez predatora 2-3 dana kada bih skapao od žeđi. Ali ja nisam ni stručnjak pa čak ni "stručnjak".
I, ne planiram da gledam dalje epizode.
Odg: Filmovi svih fela By: SuperFrog Date: 01.10.2013. 18:55:35

uhhh... nesto nisam najbolji sa tim 'reality shows'. Smile

Ja sam zadnjih par noci proveo gledajuci Oliver Stone's Untold History of United States. Sve sto mogu reci - woow. Ovo je nesto vrijedno gledanja. Prije nego sam ovo gledao, vidio sam par intervjua sa njim i jedan razgovor (sat i po) vezan za ovaj projekat, te me je to navelo da pocnem gledati. (oko 10 sati sve traje, 10 epizoda)

Ukratko, opisuje 2. svjetski rat, kraj rata, prvu atomsku bombi, ruse i zapadnu evropu, no njemu je to uspjelo da prati neutralno.

Juce citam da je Gorbacov povalio ovaj serijal, rekavis da je veoma tacan.

Evo liste epizoda:

Ep1    World War II
Ep2    Roosevelt, Truman and Wallace    
Ep3    The Bomb    
Ep4    The Cold War: Truman, Wallace, Stalin, Churchill & the Bomb    
Ep5    The '50s: Eisenhower, the Bomb & the Third World
Ep6    JFK: To the Brink
Ep7    Johnson, Nixon & Vietnam: Reversal of Fortune
Ep8    Reagan, Gorbachev & Third World - Rise of the Right
Ep9    Bush and Clinton: Squandered Peace-New World Order       
Ep10    Bush & Obama - Age of Terror

On tvrdi da bi svjet bio umnogome drugacije da Truman nije dosao na celo USA, te da u stvari nije ni trebalo da dodje, no da je sve sto se desilo iza tih izbora i danas upitno. (Wallece je trebalo da bude Vice President)

Da je Vallece bio predsjednik, on vjeruje da ne bi doslo do hladnog rata i da ne bi bilo koristenja A bombe na Japanu, te da bi veza sa Rusijom bila uveliko bolja.

Vrijedno pogledati, ne znam ima li prevedeno na nas.

Inace, Oliver Stone mi je veoma zanimljiva licnost. Od pisanja scenarija za Scarface, Connan Barbarian-a, rezisiranja Born 4th July i Platoon, do filma o W (George Bush).