SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 06.12.2012. 11:39:57

Cleanskin или како бих превео „Непознат полицији“ (термин из Енглеске где га користе за терористе који немају досије у полицији и државним органима нису сумњиви).
Више ствари ме потакло да га одгледам. Двоје глумаца које волим - Шон Бин и Шарлота Ремплинг (веома је активна али ја дуго нисам видео неки њен филм), добре оцене на ИМДб и зачуђеност што су са малешним буџетом од само 2 милиона фунти снимили филм са двоје познатих глумаца.

Мали буџет се не примећује нешто претерано и филм је у целини добар.
Прате се два лика на супротним странама - Бин је специјалац који немилосрдно тамани терористе по Лондону а Abhin Galeya је терориста који учествује у бомбашким нападима.
За акциони филм помало је досадан а разлог је то што објашњава зашто и како је млади муслиман врбован за терористу. Те сцене враћају радњу у прошлост и ремете акцију у садашњости али, опет, јасно показују како муслимански агитатори привлаче младе и претварају их у бомбаше-самоубице.
Акције има довољно и к’о што рекох, у целини ово је добар филм.
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 07.12.2012. 21:10:41

Red Lights

Film o vidovnjacima i njihovom raskrinkavanju, odnosno, otkrivanju trikova kojima se sluze. Recimo, misterija i triler. Glavne uloge Sigourney Weaver, Robert De Niro i Cillian Murphy.
Zbrzano, nabacano i ispreskakano. Po meni, ne vredi ocenu koju je dobio na imdb-u (6,2).
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 11.12.2012. 17:26:33

Seeking a Friend for the End of the World (2012)
Uloge Steve Carell, Keira Knightley.

Zanimljiva romansa " pojacana" dramom, koja nudi odgovore na pitanja vezana za to, kako i sa kim, docekati poslednji dan na planeti Zemlji, odnosno poslednje tri nedelje, jer je bas toliko vremena ostalo do, sasvim sigurno, neizbeznog sudara nase planete sa ogromnim asteroidom cije ce posledice biti nestanak svega nama poznatog. Svi su istoj kozi ali ipak ljudi razlicito reaguju, zar ne?
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 26.12.2012. 12:33:30

Кон Тики, некада давно прочитао сам Торову књигу о том путовању па сам зато одгледао и овај норвешки филм. Коректно урађен, фотографија одлична, глума солидна. Не знам да ли би вама био интересантан али мени, због књиге јесте био. Нема много догађања, ипак је већи део радње на сплаву са шест чланова посаде. Нема драматичних свађа или нетрпељивости међу њима па је у том смислу можда досадан, али тако је било...
Мени се допао.
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 03.01.2013. 22:42:39

Flight, glavna uloga Denzel Vasington.

Istraga o avionskoj nesreci, uzrocima pada i proveravanju posade koja je upravljala istim. Od mene ocena dobro.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 04.01.2013. 00:02:00

Odgledao ga i ja pre neki dan. Meni su ti filmovi sa likovima koji stalno padaju sve dublje dosadni. Negde, nekada pročitao sam da čitaocu/gledaocu mora da se ponudi tračak nade tokom radnje da ne bi bilo dosadno a toga u ovom filmu nema (osim na kraju).
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 04.01.2013. 00:57:20

Dok sam stavljao prevod i kontrolisao uklapanje, ukapirao sam ceo sadrzaj  grrr. Ovde bi se slozio sa Danom.
Denzel mi je sve manje simpatican. Nekako masi dobar scenario.
Diskaveri ima bolje emisije o avionskim nesrecama.  nejasno mozda je i NG  Mr. Green
Odg: Filmovi svih fela By: venom187 Date: 04.01.2013. 14:15:20

Ako je neko gledao Merantau (http://www.imdb.com/title/tt1368116/) i ako mu se uejdno dopao, onda nek' pogleda i The Raid: Redemption (http://www.imdb.com/title/tt1899353/)... glumac je isti, ali ovaj drugi film je mnogo bolji. Indonizijski film, da se malo odmori mozak od Holivuda i Evrope.  Mr. Green
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 07.01.2013. 22:49:49

Fire with Fire ( Brus Vilis) i Taken 2 ( Liam Neeson) filmovi koji, po meni, samo nastavljaju niz losih i nedovoljno kvalitetnih akcionih filmova.
The Debt ( Sam Worthington) me je ipak zadovoljio vise od ranije spomenutih filmova i svakako nisam protracio vreme gledajuci isti. pozdrav
Odg: Filmovi svih fela By: SuperFrog Date: 08.01.2013. 14:21:41

Pogledao sa cerkom Jurney 2 - The Misterious Island.

Maloj se dopao film, avantura koja povezuje 3 knjige o misterioznom ostrvu, kapetanu Nemu i Atlantidi.

Pogledali smo preko vikenda i American Reunion - posteno se opustio i nasmijao... Zanimljivo je da osoba iza skripti American * (pie, wedding, reunion) je iz Istocnog Grand Rapidsa, dio grada uz koji sam zivio. Sama srednja skola koja se spominje (East High) je vezana za srednju skolu u tom predgradju, koja slovi za jednu od boljih u okolini.

Planirao gledati Cloud Atlas dok je jos u kinu, medjutim previse stvari planiranih preko ionako kratkog vikenda znaci da nista od mog plana.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 10.01.2013. 01:12:01

„Скајфол“, ни 007 није што је био... само једна женска пала на његове чари, Кју без техно-џиџа биџа, Бонд изломљен, црна Менипени па још тек почиње да ради, мрачна атмосфера... није то то. Sad
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 17.01.2013. 02:53:55

Ako izuzmem Tarantinovu opsesiju za velikom kolicinom kecapa, Djangova osveta je povratak vesterna na veliku binu. Odlican.

Ipak upozorenje ako se odlucite za bioskop. Ovaj film traje 2,5 sata. Dehidracija pre filma obavezna ili dve veeeelike kese kokica.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 17.01.2013. 09:35:44

Некада давно, у доба моје младости, када је нормална дужина филма била 80-90 минута, оне од два сата и више приказивали су са позоришном паузом како би публика могла да се освежи.
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 17.01.2013. 12:22:19

Ako film Cloud Atlas lose prodje na blagajnama ... jedini razlog je trajanje filma.

Privi maratonski film koji sam gledao, je Kaligula. Ima vise verzija ali nasi su pustili maksimalnu.
Bioskop "Odeon".

Dane jel imamo istu "traumu"? Ja se ne secam da je bilo pauze ali pamtim scenu: gde jednog mucenika nalivaju sa vodom (dole ga podvezali). Mucna slika a ja ceznem za wc-om.
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 17.01.2013. 12:40:30

grrr Crying or Very sad Fuj! Ne nalivaju ga vodom nego vinom ... a posle ga Kaligula raspori ...  gadljivko

Kud me podseti ...  grrr grrr Crying or Very sad

Još jedan razlog da izbegavam filmove: dugo pamtim, teško zaboravljam, ... posebno "odvratne" scene ...

Ostajem pri bajkama, komedijama i ponekim SF !

Recimo - ovaj neću gledati : http://inverzija.net/?p=4730

Priča je već davno ispričana a samo su slike dramatičnije ...  Rolling Eyes  Ništa novo ...