SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
3132333435363738394041
Odg: Filmovi svih fela By: SuzanKalvin Date: 21.04.2008. 15:10:02

he he he!
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 21.04.2008. 17:15:46

Nije hteo kuci jer se prepao rata, a da pobegne kada mu je ponudjeno, nije smeo jer nije imao hrabrosti jer je kontao da ce ga momentalno uhapsiti. Buduci da dolazi iz komunisticke zemlje, ne veruje nikom nista.
Tako sam ja razumeo njegovo ponasanje.

A da je snalazljiv, jeste. Kao i svi mi sto bi bili u slicnoj situaciji.

Ono sto je pokvarilo Terminal i napravio bozu od potencijalno dobrog ostvarenja je romansa koja kao treba da bukne izmedju Ketrin Zete Jones i Tom Hanks-a. To je totalno ubilo onu nit filma koju je isti tezio da ostvari.
Totalno irealno da se lepa i zgodna stjuardesa ispoveda jadnom dronjku sa istoka koji ne zna ni gde je, ni kako se zove.

Ta "ljudska dobrota" kojom se dici film je zastupljena u 90% svih americkih filmova, sem horora.

Mislim, toliko su ljubazni i puni dobrote...za nepoverovati.
U filmu nisam zapazio ni jedan iskonski elemenat ljudske zlobe, i to je takodje ubilo koncept. (Jesam, jedan jedini -na pitanje sta sada da radi, rekli su mu da "shopping-uje.. Smile )

Znaci na JFK aerodromu su svi toliko dobri, ljubazni i humani da jadnom Hanksu cak i DB nudi da zbrise...a najlepsa stjuardesa tamo mu srce otvara. Istocnoj koferaskoj sirotinji. Bljak.
Cak toliko dobri da je Hanks munjevitom brzinom savladjivao engleski jezik, sto se, kako film odmice, jasno vidi...

To nema ni u teletabilendu.
Zato sam napomenuo da bi bilo bolje da su ga snimali kao komediju. Spilberg zna da ih pravi.
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 18:09:10

Sal, pa ti nisi uopšte ispratio film Confused
Citat: Sal  21.04.2008. 17:15:46
Nije hteo kuci jer se prepao rata, a da pobegne kada mu je ponudjeno, nije smeo jer nije imao hrabrosti jer je kontao da ce ga momentalno uhapsiti. Buduci da dolazi iz komunisticke zemlje, ne veruje nikom nista.
Tako sam ja razumeo njegovo ponasanje.
Zahtevali su od njega da prizna da se kao boji rata u njegovoj zemlji, te tako omogući sebi azil u Americi, on je to odlučno odbio. Emocije koje je doživeo nisu strah već strepnja za ljude u svojoj zemlji..
Citat
Ono sto je pokvarilo Terminal i napravio bozu od potencijalno dobrog ostvarenja je romansa koja kao treba da bukne izmedju Ketrin Zete Jones i Tom Hanks-a. To je totalno ubilo onu nit filma koju je isti tezio da ostvari.
Totalno irealno da se lepa i zgodna stjuardesa ispoveda jadnom dronjku sa istoka koji ne zna ni gde je, ni kako se zove.
Romansa se nije dogodila u onom stepenu u kome bi njih dvoje bili zajedno. Dakle, oni na kraju nisu zajedno. Realno.
Zašto tako misliš ?
Citat
Ta "ljudska dobrota" kojom se dici film je zastupljena u 90% svih americkih filmova, sem horora.
Mislim, toliko su ljubazni i puni dobrote...za nepoverovati.
U filmu nisam zapazio ni jedan iskonski elemenat ljudske zlobe, i to je takodje ubilo koncept. (Jesam, jedan jedini -na pitanje sta sada da radi, rekli su mu da "shopping-uje.. Smile )
Ljudke zlobe je bilo na pretek...počev od uprevnika tog terminala koji je radio sve da NE olakša liku koji je tu provodio vreme, u startu su to i radili njegovi saradnici, Henks je bio totalno ignorisan, svi zaposleni, pa i slučajni prolaznici kojima se obraćao za pomoć oko telefoniranja i sl. Tipično američko društvo je verno prikazano. Manipulisan je sve do situacije kada je on njima počeo da čini sitne usluge, pa su i uvideli njegovu snagu i odlučnost i nisu ga posmatrali kao lakoumnog luzera sa Istoka, kako ga ti vidiš.
Citat
Znaci na JFK aerodromu su svi toliko dobri, ljubazni i humani da jadnom Hanksu cak i DB nudi da zbrise
Ne, nisu dobri, već su želeli da prepuste slučaj drugima, tako što će ga uhapsiti čim napusti terminal...
Citat
a najlepsa stjuardesa tamo mu srce otvara. Istocnoj koferaskoj sirotinji. Bljak.Cak toliko dobri da je Hanks munjevitom brzinom savladjivao engleski jezik, sto se, kako film odmice, jasno vidi...
To nema ni u teletabilendu.
Zato sam napomenuo da bi bilo bolje da su ga snimali kao komediju. Spilberg zna da ih pravi.
Na kraju,cinično...i sa dosta predrasuda,generalizacija o ljudima i flmskim žanrovima.
Devet meseci provedenih tamo je sasvim dovoljno da se savladaju linvističke prepreke, a inače film je drama / komedija.
Vidi se da ga nisi pažljivo odgledao i propustio si neke bitne stvari. Ako ne lete glave, šiklja krv i nema jurnjave ulicama, ne znači da film nije dobar. Treba samo razumeti film.

Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 21.04.2008. 19:34:44

Dobro, ja ne razumem film, volim horore i plicake.
Odmah sam napisao da je Hanks maloumni luzer, a ne zbunjena sirotinja sa istoka...
Ubuduce cu se uzdrzavati od objasnjenja zasto i kako sam doziveo neki film.

A tebi preporucujem da procitas o Terminalu recenzije samih amera...blizi su mom stavu o filmu nego tvom.
Nema veze, odoh pustiti neki Hack & Slash horor i pokusati tamo "uhvatiti dubinu", u plicaku....

Smile
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 21:27:59

Nije dobro...argumentacija ti je tanana.
Recenzije me preterano ne zanimaju, mišljenje formiram tek po gledanju
Srećan ti lov Very Happy
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 21.04.2008. 21:54:31

Izvinjavam se sto nemam metodiku analize datih remek dela holivudske hiperprodukcije, narocito one koju potpisuje Spilberg..

Vise necu iznositi svoje misljenje o nekim "dubokoumnim" filmovima, jer ocito nisam kompetentan pred istancanim shvatanjima sedme umetnosti.

Meni filmovi sluze da se zabavim i opustim...sve izvaljen u fotelji sa sendvicom/cipsom/pivom u ruci i nogama podignutim na astal, a ne da namecem svoju viziju filozofskog aspekta na dato delo.

Inace, jedva cekam najnovije Romerovo cedo koje je u produkciji, zove se "Dnevnik Mrtvih".....pitam se kako bi se Tom Hanks snasao u istom.. SmileSmile...Steta sto ne glumi Mila Jovovic, mislim da bi iznela tu ulogu onako ..karakterno zestoko..SmileSmile
Mislim da bi se analiza tog dela svela na "ludilo" ili "od ovog moze da se rikne", a najverovatnije "To majstore, udri ga..."

SmileSmile
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 21.04.2008. 22:27:39

Različito mislimo o ovom filmu, hajde neka na tome ostane.
Prihvatimo da drugi imaju svoje mišljenje, različito od našeg i poštujmo ga.
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 23:03:09

Uh, Dan, nemam nameru da se raspravljam ( o ukusima ne treba raspravljati ), ali kada Sal bozira, menja i udaljava se od same radnje filma, moram da reagujem; a na ovakvu njegovu (ljutu) repliku, mogu samo kratko da odgovorim:
Nemoj da se izvinjavaš, naučićeš.
I toliko od mene.
p.s. Henks je najbolji u "Forest Gampu" i "Spašavanju redova Rajana"
Odg: Filmovi svih fela By: SuzanKalvin Date: 22.04.2008. 12:09:28

Meni je najbolji jos i u "Zelenoj milji" i u onom filmu gde provodi sam 4 godine na pustom ostrvu, zaboravila sam kako se zove. Mada "Forest Gamp" je kategorija sam za sebe. Treba biti glumcina za takve uloge. Meni je Leonardo Di Kaprio sav bezveze, ali mu se mora odati priznanje da je veoma dobar glumac, pogotovu posle one uloge gde glumi mentalno retardiranog tinejdzera. I to je odlican film, al' ubi me Boze ako znam ime filma. (krecana grrr )
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 22.04.2008. 15:40:13

E, da.."Zelena milja" je opasno dobar film.
Leonardo je dobar glumac, jako dobar glumac. Čovek nije kriv što je lep ( i to ženski lep Very Happy, verovatno mu je mama prava lepotica ), odlično glumi. Volim ih zajedno u "Uhvati me ako možeš".
Kako se zove onaj film gde Leonardo glumi dečaka, de Niro mu je očuh, vrlo agresivan ? Odglumili su za desetku, jako dobar film..
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 22.04.2008. 16:08:07

Jel ti, ko ovde bozira i udaljava radnju? I odakle tebi pravo da meni nameces svoj dozivljaj filma?

Nije ti ovo prvi put da to radis..
Nemas nameru da se raspravljas, a sama zapocinjes rasprave, apsolutisticki negiras tudje pravo na licno misljenje i tvrdoglavoscu umesto argumentima nastupas.

Citiras me kao sumanuta i zelis biti loncu poklopac...
To mozes nekim drugima, ali meni neces.

Jako sam alergican po pitanju soljena pameti, jako...i zaista mi je krivo sto to bas od tebe doziveh.

Al ajd...pametniji popusta...i zato cu ti ovaj put velikodusno oprostiti.
Zapamti, svako ima pravo na svoje misljenje, makar i bozirao.

Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 22.04.2008. 16:14:59

Za mene, extra film je "U zmajevom gnezdu" sa velikim glumackim potencijalom, Mr Bruce Lee-om...

Imam par njegovih postera po zidovima, ono kad je go do pojasa, sa nun chakama oko vrata..SmileSmile

Uvek me iznova zadivljuje njegova dubina karakterizacije lika, kao i sama emotivnost prilikom tumacenja date dramske scene.

Ipak, poruka filma mi konstantno izmice, tako da cu ga morati pazljivije gledati i u svakom KI-Aj-u traziti dublje znacenje....
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 22.04.2008. 16:43:55

Ах, БруЦе Лее  Laughing и врхови његове глумачке уметности... Mr. Green
А тек моралне подуке у његовим филмовима! Ко се не би сетио оне борбе са Чак Норисом (је л' он биЈо?), кад Чак не одустаје иако му је јасно да је БруЦе бољи и да ће да Ги утепа. И тако Чак устаје и устаје све док га БруЦе не докрајичи а онда му ода пошту као 'рабром борцу! svetac

Шалу на страну, човек може само да се ваља од смеха док гледа како типови у тим филмовима покушавају да глуме.  kriv sam smeh

Пикс ме подсети на "Ухвати ме ако можеш". У једној сцени тај лик, на питање зашто је све то радио, каже, "Шта ја знам, због жена сигурно нисам."
Када сам разговарао са својом млађом сестром од тетке, она је тврдила да је то романтичан филм и да је он све то радио из љубави према оној сестри у болници. Када сам јој навео тачно сцену у којој је изговорио ову реченицу, она је опет остала при својој тврдњи, "Добро, он је то рекао, али ипак је то радио због ње." grrr
Има особа којима не помажу чињенице и које увек остају при свом уверењу, колико год да није тачно. (сетите се телетабиса са К.)
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 22.04.2008. 17:10:26

A zaboravio si Karate Jonesa, onog crnca sa kuglom umesto frizure...bas je skolski primer karakterne glume.. SmileSmile
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 22.04.2008. 17:35:33

Тада су сви црнци носили такве 'фризуре'. igra

Јоој, када сам ја гледао те филмове, пре више од 30 година. grrr

(чак сам и самоуко вежбао нунчаке, док нисам успео да си разбијем десну аркаду. Rolling Eyes Ала то крвари... Shocked)