SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 05.04.2012. 15:36:52

A Saša ? I Valter brani Sarajevo ? (pitajte Kineze ko je najbolji glumac  Laughing )

Ono što meni smeta je tema - ponekad me tako "pogodi"... čak i u komedijama  Crying or Very sad . Ja film gledam da se zabavim a ne da se preterano potresem.
Odg: Filmovi svih fela By: venom187 Date: 05.04.2012. 19:02:27

Ima više domaćih filmova da ne valjaju nego onih dobrih.
Ono što spašava domaće filmove su starije komedije (Lajanje na zvezde...), ali je problem što je desetak glumaca vrti u skoro svakom filmu.
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 06.04.2012. 11:20:22

Venome, kako reagujes na domace pisce  Laughing.

Zamisli: malo pozoriste, pokojni Tasko Nacic, monolog. Ne znas sta je veci hit i gde se jace smejes.
Verovao ili ne, uzitak za pamcenje.

"Profesionalac" sa pokojnim Batom. Mocno i sad se najezim od glume.

Ovo je samo deo mojih secanja, nema sanse da ti to potpuno prenesem. Pozdrav
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 08.04.2012. 16:05:12

Nema tužnijeg čoveka od onog koji je na nacionalnom konkursu dobio novac da snimi film. Jer zna da će svoju ambiciju, maštu, autorsku viziju morati da zameni kompromisom pri izboru teme, žanra, scenografije, tehnike, broja glumaca, kostima, broja dana za snimanje, i da istorijske teme svede na skorašnje, od nekoliko meseci ranije. U tom sužavanju izbora, kinematografija se svodi na ekranizaciju banalne stvarnosti, pune žuči i bola. Ovo su reci Darka Bajica koje su podrzali skoro svi filmski radnici u Srbiji.
Nije on rekao nista novo ali je izgleda potrebno konsantno podsecati na nesto lepo i srecno. Zato su i Montevideo, Parada, Sesir prof. Koste Vujica pa cak i sve ovo novo sto radi Sotra, od Zone pa do ekranizacije Mir-Jam, ostvarenja koja, bez obzira na sam kvalitet uradjenog, a on po meni nije upitan, osim mozda u jednom od navedenih filmova, treba pozdraviti.
A ako je resenje za nemastinu u srpskom filmu udruzivanje i umrezavanje sa filmskim institucijama Evrope, za pocetak, samo napred jer je strah da ce se izgubiti autenticnost srpskog filma totalno neopravdan, naprotiv, nas film ce nestati ako ne bude novca i ulaganja iz Evrope posto se ipak na regiju ne mozemo osloniti. Ovakvi kakvi smo sada, finansijski skuceni ipak smo perjanica " komsiluka". Ali problem je sto susedi mnogo pametnije koriste " moguci filmski potecijal".
Čak je i Rejf Fajns, koji je svoj film Koriolan producirao u Srbiji, poručio državnim organima da strani producenti koji rade u okruženju imaju neuporedivo više olakšica koje privlače strani kapital.
Sve se opet svodi ( otkud to  Shocked Shocked) na nedostatak novca.
Zbog toga nema dobrih filmova i zato su pre komedije bile bolje , zato se , sto se tice zanra snima mnogo vise drama i jednostavno zato su pre domaci filmovi bili mnogo kvalitetniji.
Bice opet Bartona, Hestona, Brinera, Loren itd, itd. Rolling Eyes
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 08.04.2012. 16:31:46

Govorimo o filmu kao zabavi ili o filmskoj umetnosti ?

Ona deca iz Bora i žeMska sa filmom koji pobeđuje a snimljen kao sa kamerom sa telefona se isključuju iz ove priče ?
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 08.04.2012. 16:56:58

Prvenstveno govorim o zabavi jer ja film posmatram na takav nacin. Za analizu filma kao umetnosti, ne verujem da sam strucan i znanjem potkovan.
Ja sam kao jedan od problema izneo novac. Uzroka je mnogo vise. Ovo sto ti spominjes je posledica s kojom se ja , naravno slazem.
Odg: Filmovi svih fela By: plotz Date: 09.04.2012. 07:37:02

Dal` je neko gledao" Mala noćna muzika",film je nobudget ali je zato neverovatno zabavan i duhovit,meni jedan od boljih.
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 09.04.2012. 09:39:28

Dobro delo nalazi svoju publiku i traje.
Budzet tu nije bitan vec oko rezije - za sliku; prica koja nas pogadja i glumci kao iskusni vodici.
Pare za dekoraciju, bitne su za filmske mogule i njihov brzi obrt kapitala.
Za proboj filma, mislim na danasnje vreme: sve i svja je reklama i trejler koji malo nagovestava.

Posto su nas propisno "navukli", na dinamicne filmove i stresne igrice, pitam se kako bi danas prosla Odiseja 2001.

Tamo ima i slike, muzike....umesto govora. Govor sazet i jasan. Radnja filma usporava publiku - da shvatimo bestezinsko stanje.
Tesko da bi i milion zaradio al bi ponovo stekao svoje zaljubljenike.

Kao malom, dva filma urezala su se u memoriju: jedan Senegalski (jaka prica) i drugi zbog muzike "Ramo , ramo ...."
Ceski filmovi zbog humora a prvi na spisku i dalje Felini: "Kako on montira"

Da pohvalim i amere: "Let iznad k.... gnezda" (mislio sam da je bar jedan od glumaca pravi ludak  Laughing) i sinoc sam po peti put odgledao.... "Dvovekovni covek" - stegao mi ovo malo "bum-tidi-bum".

Briga me za filmske mogule - uvek se nadje dobro oko i prica koja ce izboriti svoj put i ostati u istorijsko-memorijskom-toku.
Odg: Filmovi svih fela By: venom187 Date: 09.04.2012. 16:51:58

Citat: plotz  09.04.2012. 07:37:02
Dal` je neko gledao" Mala noćna muzika",film je nobudget ali je zato neverovatno zabavan i duhovit,meni jedan od boljih.

Cole i Spasoje......  Laughing
Jedna od domaćih komedija koja će te sigurno nasmijati...  Mr. Green
Btw, glume Kičić i Kostić...  pozdrav
Odg: Filmovi svih fela By: plotz Date: 09.04.2012. 18:25:49

Yeap izuzetno retka i fantastična doza crnog humora kao da je Monty Python.

http://www.youtube.com/watch?v=xI70jICjoK8 oBAVEZNO POGLEDAJ

http://www.youtube.com/watch?v=ZP-gyXHLECc&feature=related OBAVEZNO POGLEDAJ

Odg: Filmovi svih fela By: plotz Date: 09.04.2012. 18:34:51

Citat: venom187  09.04.2012. 16:51:58
Cole i Spasoje......  Laughing
Btw, glume Kičić i Kostić...  pozdrav
Nara navijanje vno i Branka Black Rose

Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 09.04.2012. 18:39:13

Evil or Very Mad Jesi li ti čuo za stid ?

Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Odg: Filmovi svih fela By: plotz Date: 09.04.2012. 18:43:23

Embarassed Embarassed Embarassed kesa   smeh smeh
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 09.04.2012. 18:54:26

Vidiš kako znaš - smajlić sa kesom ! Pametno dete babino  Wink  Laughing Laughing Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=PSCuu7Ps1VE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lpK60Dm8dOA&feature=related

....
Odg: Filmovi svih fela By: valiant68 Date: 09.04.2012. 20:26:05

http://thepiratebay.se/torrent/6274207
Mala Nocna Muzika, pristavio  pozdrav