SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
3132333435363738394041
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 19.04.2008. 19:40:24

Citat: SuzanKalvin  19.04.2008. 15:31:24
"Lord of the war" Nikolas Kejdz u glavnoj ulozi. Pocetak filma ujedno i najavna spica; Put koji jedan metak predje od trenutka kada se proizvede do trentka kada isti zavrsi u glavi nekog deteta u Bog zna kakvim africkim drzavama zahvacene ratom. Grozno, ali je film dobar, sve zavisi kako ko gleda.
Uh, strašno dobar film. Nikolas Kejdz je sjajan u ulozi antiheroja. Državice su Sijera Leone i Liberija..a film počinje otprilike ovako:" Svaki dvanaesti stanovnik planete ima oružje...problem je kako naoružati preostalih jedanaest.."

Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 19.04.2008. 19:51:38

Laughing Twisted Evil Dan555, da se malo ne pravimo.... Very Happy Very Happy Very Happy

To je onaj što su ga snimali na Plitvicama po knjigama Švabe koji nikad u životu nije video Indijanca.
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 19.04.2008. 21:42:03

A sta fali Vinetu? Ja sam kao klinja hteo da budem Old Seterhend.. SmileSmileSmile

Epizoda "srebreno jezero" je snimana na plitvickim jezerima.
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 20.04.2008. 00:57:28

Gledala sam pre neki dan " Terminal ", Stivena Spilberga sa Tom Henksom. Skroz je simpatičan, ljudski..dugo traje, treba videti kraj ( poentu ) filma. Gledao neko ?
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 20.04.2008. 09:43:48

Tom Henks je glumac na kvadrat ! (otac mi se bavio time i upoznala sam mnoge, a i odrasla sam u pozorištu pa ako iko zna...) Maestralan u Forest Gamp - u !!!

Gledala sam Terminal i zaista sam oduševljena. Redak film. Da li se i vama čini da je uspešno "provučena ispod vode" žestoka kritika politike SAD ? Ali je veličanje malih ljudi ipak preočito...?

Šteta što Ameri boluju od klišea. Tolike pare bacaju se na već viđeno - samo malo drugacije boje  grrr

Da li je neko gledao Murov film sa Kanađanima ? Tip je šašav. A onda odgledate "Džo i to je Amerika" pa vidite dokumentarac koji se mora videti. Posle toga, sve je mnogo jasnije. Zaturila sam negde sajt sa dokumentarcima online (?) , ali ako ga nađem - postaviću. Tamo je i Mur i njegov 9.11.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 20.04.2008. 16:15:08

Meni je "Terminal" do bola šećerlema, 'obični' ljudi nisu tako dobri, ne u stvarnosti.
A Henks jeste odličan glumac i volim njegove filmove.

Zar "Džo i to je Amerika" nije igrani film u kome otac ubije ćerku, misleći da je neki narkoman?
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 20.04.2008. 18:23:39

Confused Murov film, dokumentarac. Celi film Mur traži intervju od novog menadžera koji je preselio fabrike automobila iz SAD u Meksiko zbog jeftine radne snage. Profit ogroman, zarada menadžera isto a Mur usput slika grad koji je živeo od tih fabrika. Propast grada i ljudi koji nemaju posao...najcrnja Amerika.Vrrrrlo poučno!)
(Crnci u Pitsburgu imaju duplo veću platu od inženjera u Smederevu - vlasnik isti.I ne smeju da teraju crnje da rade 12 sati kao naši. Tražili su slobodno tržište - eve im ga  Twisted Evil kad sam pričala šta će biti -nisu verovali... Evil or Very Mad)
Poučno je i pogledati njegov serijal o osiguranju u zdravstvu. Natera te da čitaš prvo sitna slova svakog Ugovora  Laughing Laughing Laughing
Septembar, jedanaesti... klasika! Knjiga je svojevrstan vodič kroz SAD nezvanično i sve ono što se iza brda valja. Baš me zanima da li će SAD zaista potonuti u fašizam. Za sada imaju dobru osnovu u Zakonu koji praktično poništava sva prava građana. Još da nađu nekog svog Hitlera...Hilari bi bila idealna: u duši gora od njega a žensko  Laughing (kakva je to žena koja posle afere ima petlju da pokrene rat da je zataška, ali ne rat sa mužem - već bombardovanje Srbije  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad svaka normalna žena bi se zabavila brakom i svojom povređenošću) Film traje preko sat vremena i gledala sam ali je na sajtu i na engleskom. Crying or Very sad

Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 20.04.2008. 19:10:40

Kisni Covek je na mene ostavio jako lep utisak...film je za bas ono "suze niz ledja".

Jeste da je jedna od glavnih uloga nesretno izabrana (Tom Guz Smile ) ali je sasvim lepo izneo karakter.

Bas imam zelju da ga ponovo pogledam ovih dana, zato sam ga se i setio... Smile
Odg: Filmovi svih fela By: yugo 45 Date: 20.04.2008. 21:46:12

balls of fury akozelite dobru komediju u ovom slucaju parodiju  pogledati

takodje secondhend lions  mnogo dobar film >preporuka za skidanje ima ga na katzu

blake snake moan super film a muzika je do yaya
sex and death 101 vredi pogledati

Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 00:38:57

Glorija&Dan, mislim da ste propustili bitno.. lik koga igra Henks nije mali, običan, niti dobar ( daleko od lošeg ). On ima svoje ciljeve i principe, a pritom ne podilazi stranom sistemu i Ujka Semu i na prelep način se uzdiže iznad njega.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 21.04.2008. 01:32:00

Mislio sam na ljude oko njega, koji mu pomažu i čak organizuju romantičnu večeru.

No, lepo je misliti da je tako, ponekada se i naleti na takve dobre osobe.
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 21.04.2008. 06:09:04

Neznam samo kako bi se drugacije ponasao, kad vec ne moze ni tamo, a ni 'vamo.....
Ja tu nisam video nikakvo isfuravanje principa, samo jednog malog i zbunjenog covu koji je gledao da svoj boravak u "izmedju zoni" prilagodi i americkoj kulturi, a i svojim potrebama i htenjima.

Bolje da su ga snimali kao komediju.
Odg: Filmovi svih fela By: Glorija Date: 21.04.2008. 12:12:19

Citat: Pikax  21.04.2008. 00:38:57
Glorija&Dan, mislim da ste propustili bitno.. lik koga igra Henks nije mali, običan, niti dobar ( daleko od lošeg ). On ima svoje ciljeve i principe, a pritom ne podilazi stranom sistemu i Ujka Semu i na prelep način se uzdiže iznad njega.

Slažem se. I Henks je to maestralno odigrao - realan lik u potpunosti.

Dan i ja samo se bunimo protiv američkih klišea. "Dobrice" su blede do bola, a kritika društva pretanka, skoro neuočljiva.

Film bi bio ništa da Henks nije genije.
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 14:28:27

Citat: Sal  21.04.2008. 06:09:04
Neznam samo kako bi se drugacije ponasao, kad vec ne moze ni tamo, a ni 'vamo.....
Ja tu nisam video nikakvo isfuravanje principa, samo jednog malog i zbunjenog covu koji je gledao da svoj boravak u "izmedju zoni" prilagodi i americkoj kulturi, a i svojim potrebama i htenjima.

Bolje da su ga snimali kao komediju.
Kako nisi ? Ponuđeno mu je da se vrati kući pod određenim uslovima, ponuđeno mu je da diskretno napusti ( pobegne ) terminal i ode u NY, i on je odbio.
Otišao je kada su se svi uslovi koje je on zacrtao ispunili.
Dobrice, klasične nisam pronašla u filmu. Maltene, kasnije je došlo do prijateljstva, ali su svi međusobno ispunjavali određene sitne zahteve.
Drugo, lik nije zbunjen, već snalažljiv.
Nismo gledali isti film ?

Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 21.04.2008. 14:37:30

Ovo me podseća na jedan simpatičan trenutak u bioskopu.."Poslednji samuraj", nije najbolji film na svetu, ali nije ni apsolutna truba...može da se odgleda. Moje društvo posle nekih pola sata : M. napušta bioskopsku salu, jedna pada u delirijum od smeha ( Shocked Confused  Very Happy ), J. kuca poruke..a P. i ja gledamo film...i onda sam upitala sve: ljudi, je l gledamo mi isti film ?
 Very Happy