SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 23.06.2011. 23:21:55

Hall Pass(Owen Wilson).Opustajuca komedija,lagana i odlicna,na kraju krajeva.PS:Nisam se pronasao ni u jednom liku;ja nisam takav. Rolling Eyes whistling
Odg: Filmovi svih fela By: svetlost lutalica Date: 05.07.2011. 14:11:54

Je l' gledao neko onu francusku verziju Law&Order što ide na Fox Crime-u? Vrlo uznemirujuće iskustvo...
Odg: Filmovi svih fela By: SuperFrog Date: 05.07.2011. 14:28:23

Poslije 4-5 sedmica, napokon pogledao Mehanicara (The Mechanic) i moram priznati da nije los film. Akcija, per dobrih glumaca i dobra radnja... gdje ces bolje... Evo vrsim update sta ce mi poslati sljedece, a po svemu sudeci bit ce crtic za djecu, jer sve manje i manje imam vremena da gledam filmove. Sad
Odg: Filmovi svih fela By: venom187 Date: 05.07.2011. 15:12:30

Jason Statham, Ben Foster i Donald Sutherland, teško da film može biti loš. Mr. Green Razz
Pričekaću još malo da se pojavi na Iso Huntu-u pa da upecam torent. (piraterija  Rolling Eyes Mr. Green Twisted Evil?
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 05.07.2011. 18:56:00

Ja sam ga pogledao i nije los.Nije ni ludnica od filma,daleko od toga ali moze da se pogleda.Korektno.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 12.07.2011. 16:54:41

The Company Men, stara priča, umereno depresivan ali lep film zahvaljujući odličnoj glumačkoj ekipi. Preporuka.
Odg: Filmovi svih fela By: SuperFrog Date: 12.07.2011. 18:58:54

Izgleda da je ideja ponestalo u holivudu, pa sad samo rade nov eadaptacije starih filmova. Smile

Pogledao sam 'True Grit', film baziran na istoimenoj noveli koja je izasla 68'me a 69-te je izasao istoimeni film sa John Wayne-om. Film brace Coen sa Jeff Bridges u ulozi U.S. Marsala Rooster-a (pjetao), Hailee Steinfeld i Matt Damon-om od poznatijih. Nominovan za 10 oskara, no nije dobio niti jednog.

Film sam po sebi veoma dobro uradjen (sto se ocekuje od brace Coen i sa dobrom ekipom) i zanimljiv i onima koji su gledlai orginal, sa malim izmjenama. Navodno po braci Coen, ovaj novi film je umnogome blizi knjizi. (koju nazalost nisam procitao)

Svakome ko voli westrn filmove preporucujem.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 24.08.2011. 15:24:12

Posle Hausa bacih se na filmove. Iako skidam samo ono što mi se učini zanimljivim provuče se svašta...

"Black Death", težak, tmuran ali zanimljiv iako ne bih mogao reći odličan. Zanimljiv je zato što prikazuje do čega može dovesti slepa vera (religijska) i kako se vernicima manipuliše (doduše, ovde su to nevernici koji se odriču boga ali opet iz vere u nešto drugo, da vam ne kvarim gledanje).
Srednji vek, doba najžešće epidemije kuge, kada se umire na sve strane. Grupa ratnika crkve kreće da kazni selo u kome se, kažu, oživljavaju mrtvi i rade druge "grešne" stvari a uz to nema kuge. Lep prikaz tog doba. Ko imalo zna o epidemiji i kako su se tada "branili" od nje, prepoznaće detalje što je znak da su se autori dobro pripremili.
Glavna faca je Šon Bin, što mi je dovoljan razlog za gledanje.
Kraj je takođe dobar, pokazuje šta biva sa onima koji nisu u stanju da prihvate svoju grešku (u veri).
Preporuka od mene.

"Bad Teacher", LL što je loš. Možda je Kameron Dijaz i dalje zanimljiva ali ovo je loša komedija. Mislim, može da se gleda ali bolje je preskočiti je.

"Blitz", teško đubre. Skinuo sam ga samo zato što glumi Džejson Stejtam očekujući dobru akciju ali ispade bljutav policajski film. Zaobići.

"Unknown", još jedna varijanta tipa koji ode u Pariz, izgubi sećanje a kada mu se "vrati" stvari su naopake pa se trudi da otkrije u čemu je stvar. Akcija, Čpijuni, ubice, zgodna ženska koja mu pomaže... sve uobičajeno. Samo je Lijam Nison adut filma, ali to je (meni) nedovoljno.

"The Beaver" bljak. Drama o tipu (Mel Gibson) koji pošandrca, doživi nervni slom (u filmu je to samo teška depresija) i pokuša da se izvuče iz duševnih problema tako što govori kroz ginjol lutku dabra koja kao preuzme njegovo telo. Ženu mu glumi Džodi Foster. Dobri glumci ali sve mi je to bledo i neuverljivo, naročito kraj. Kao da problemi nisu u mozgu nego u ruci... ccc

"Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides" (trebalo bi napisati prikaz jer ima bitnih elemenata fantastike, ali ne računajte na mene) ni gori ni bolji od prethodna tri. Samo dve zamerKice imam.
Iako oskarovka i veća zvezda, Penelope Kruz ne može da zameni Kiru Najltli (barem meni).
Drugo, nedostaje Orlando Blum. Njegov i Kirin lik su svojom nepokolebljivom dobrotom i poštenjem činili protivtežu kap. Vrapcu, pa je on mogao da se 'razmaše'. U ovom filmu totalni dobrica je mladi sveštenik ali samo kao sporedni lik koji nema dodira sa Vrapcem, što je nedovoljno. Zbog toga su udelili Vrapcu da čini dobra dela, što mu nikako nije u opisu radnog mesta. U tome je ovaj nastavak tanji od prethodnih.
Inače, spektakl u Diznijevom maniru, lagodno se gleda.

"Ironclad", očekivah lošu B produkciju kad ispade prijatno iznenađenje. Opet srednji vek, ali ratni film. Šaka dobrih boraca brani malo ali čvrsto utvrđenje od napada hiljada Danaca koje je angažovao kralj Joca bezemljaš. Glavni lik je templar, bivši krstaš. Glumi ga "James Purefoy" (Marko Antonije iz odlične serije Rim). I ovde je dobar kao mračni, iskusni vitez. U slaboj epizodi tu je, inače izvrsni, Derek Džejkobi (meni najpoznatiji iz "Ja, Klaudije"). Mlada Kejt Mara je lepa i "neloša" glumica. Sve u svemu, surov ali gledanja vredan film.

"Super", čudan film. Glavni lik je teški gubitnik koji ima samo dva "savršena" momenta u svom životu i gomilu teških, ponižavajućih. Ludo je zaljubljen u svoju ženu, lečenu narkomanku, koja ga ostavi zbog mafijaša, trgovca drogom. Da bi promenio svoj mizeran život, odluči da postane super-heroj i bori se protiv kriminala i vrati svoju voljenu.

Od ovoga se obično prave komeNdije, parodije, kao "Superhero Movie" ili "Kick-Ass", ali ovde je težište na drami (što mi je postalo jasno tek posle odgledanog filma). Problem mi je bio što tokom filma nisam bio načisto da li gledam komediju, jer ima smešnih elemenata, ili dramu jer ima i pogibije. Tek na kraju sam video da su prikazali kako bi u stvarnosti izgledalo da se neko odluči da bude super-heroj.

Prvo, da bi neko izašao na ulicu u kostimu Grimizne Munje mora da bude blago lud, tačno kakav je glavni lik. Malo je problem što je radnja data samo iz njegovog ugla pa je ceo film malo "iščašen" kao i sam lik. Otuda moja zbunjenost oko žanra.
Lik je sasvim običan čovek, samo ga ta doza ludila čini drugačijim. Nije čak ni zaluđenik u super-heroje (kao Hiro iz Heroja Very Happy) pa mora da u prodavnici stripova kupi literaturu da vidi kako to rade strip-junaci.

Drugo, sudar junaka sa stvarnošću je dat surovo, baš kakav bi bio stvarno. Pri prvom pokušaju junak 'popije' batine, zatim odluči da mu je potrebno oružje a pošto je običan 'do bola' najubojitije što u kući ima je masivni francuski ključ, kojim počne da (bukvalno) razbija glave sitnih prestupnika. Kada se osili, krene na dilera drogom, po svoju dragu, ali krimosi potegnu vatreno oružje i upucaju ga. Eto drame.
Pomogne mu prodavačica stripova, još luđa od njega, i postane mu 'klinac-pomoćnik' (tako su preveli "kid sidekick") Munjica.
Da ne otkrijem previše, šteta bi bilo.

Glumci su dobri, ima i zvezda. Glavni je (meni nepoznati ali iskusni) "Rainn Wilson" koji likom i još više stasom baš odgvorara ulozi anti-super-heroja. Njegov pomoćnik je mala, zgodna ludica "Ellen Page" (Juno, Inception). Bleda supruga je Liv Tajler, a narko-diler Kervin Bejkon. Nema ih mnogo u filmu.

Kao što rekoh, čudan, ali baš zbog toga nije loše pogledati ga.

Odg: Filmovi svih fela By: Tanjica Date: 24.08.2011. 20:51:16

Pre neko veče sam gledala "Horrible Bosses" ili kako su ga naši preveli "Kako se rešiti šefa". Moram da priznam da se skoro nisam ovako slatko ismejala, i to još u bioskopu. Definitivno za gledati. Pojavljuju se jaki glumci, a Dženifer Aniston ima suludo drugačiju ulogu nego inače. Prosto nisam mogla da verujem kako ume da psuje. Ma skidajte ga što pre.
Odg: Filmovi svih fela By: robi75 Date: 27.08.2011. 13:45:21

Fast five, akcija (za gledanje) pod uslov da se ne pitas(a ni onog pored tebe ili bilo koga drugog) kako i zasto.
Odg: Filmovi svih fela By: SuperFrog Date: 29.08.2011. 11:52:12

Citat: dan555  24.08.2011. 15:24:12
"Unknown", još jedna varijanta tipa koji ode u Pariz, izgubi sećanje a kada mu se "vrati" stvari su naopake pa se trudi da otkrije u čemu je stvar. Akcija, Čpijuni, ubice, zgodna ženska koja mu pomaže... sve uobičajeno. Samo je Lijam Nison adut filma, ali to je (meni) nedovoljno.

Pariz ili Berlin?

Bruno Ganz je takodje veoma dobar glumac, poznat po tome sto je glumio Hitlera u Downfall.

Film po meni uopste nije los. Moze se gledati iako je donekle predvidljiv.

Jeste li culi naseg govora u filmu? Smile (kad ulaze u nocni klub Smile)
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 29.08.2011. 14:36:49

Berlin, moja greška.
Nije film loš ali već je bilo veoma sličnih filmova sa velikim zvezdama u glavnim ulogama pa mi zbog toga nije mnogo zanimljiv.
Nisam primetio naš jezik. Shocked

Odg: Filmovi svih fela By: venom187 Date: 29.08.2011. 15:34:11

Citat: robi75  27.08.2011. 13:45:21
Fast five, akcija (za gledanje) pod uslov da se ne pitas(a ni onog pored tebe ili bilo koga drugog) kako i zasto.

Nisam gledao, imam namjeru, naravno. Navodno je film zaradio mnogo u prvoj sedmici da su odlučili snimiti još jedan dio.
Odg: Filmovi svih fela By: dan555 Date: 11.09.2011. 00:20:33

"Wrecked" тешка досада. Едријен Броди (буквално) бауља кроз шуму скоро цели филм.

Одгледао и седму сезону Хауса (изашао ДВД). Прва еп. је прва лоша и досадна (по мени) у серији, а на жалост, ни остале у сезони нису много боље.

Ако је раније Хаус могао да прође као симпатични намћор сада је баш онакав какав би такав човек био у стварности - болесни егоцентрик неспособан да било кога воли, укључујући себе. Постао је прави правцати негативац.
Odg: Filmovi svih fela By: NaraYan Date: 22.09.2011. 13:37:39

hehe taman sam pokupio sad koje ću da gledam filmašice, hvala Smile