SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 14:14:42

Citat: Pikax  30.04.2008. 13:31:31
Ma ne, bolivudski..igra Bruce Lee, žanrovski mix Very Happy

Mr Garwor ce zasigurno znati ceniti ovaj plakat, i verujem da ce kao i ja odati ovom velikom umetniku pocast stojecci mirno pred monitorom barem minut.

Ja sam cela dva, sve sa nun chaka-ma oko vrata.....

Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 30.04.2008. 16:46:36

Pronašla sam originalni plakat

Very Happy Very Happy...
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 18:47:01

Cisto sumnjam da je to orginal, mislim da su te prevarili...jer, prepoznao sam na istom jednu Bolivudsku divu, zove se Sameera Reedy....a moze i da bude i Katrina Kaif, iz mladjih dana...ipak, nisam posve siguran jer slabo pratim ta Boli desavanja...

Kako god bilo, Boli filmovi postaju sve ozbiljniji...ne samo sto su sustigli po keshu Holivud, nego ga i prestigli.
Trziste im vece...i sada ce mi se neko smejati, ali njihovi filmovi su odavno prestigli akcione holivudske...ne samo po zaradi, nego i po produkciji i gledanosti...
Sedamdesetih su pravili one suze niz ledja ljubavne boze....sad rade bas filmove.
Bas si dala lepu inicijativu sa tim orginalom Smile od plakata da malo ispitam Bolivud, da vidim ima li koji SF ili Horor film...

Zadnje sto sam pogledao od njih je film Joda Akbar...istorijski spektakl...sve sa hiljade statista i tako.
Jedinu "nuspojavu" sto sam primetio u istom je njihova klasicna ljubavna melodrama koja se provlaci kroz celi film...al verujte, taj isti film je uradjen produkcijski savrseno.
Jeste da nije u rangu Troje ili Aleksandra, ali im je jako blizu.

Kao da holivudska ostvarenja nemaju svoje melodrame, sve sa suzom niz ledja... SmileSmile
Odg: Filmovi svih fela By: elite Date: 30.04.2008. 19:29:11

Ovo je pitanje za one oko 50. Da li se sećate filma Prijatelj od prilike tako i one čuvene pesme Ramo, Ramo... Bio je i jedan suze niz leđa Bela haljina?
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 30.04.2008. 20:52:33

A za Mr Lee-a....nema boga da ospori da je doticni umetnik otvorio novu eru akcionih filmova....

Mr Lee, koliki god "primitivac" bio, usmerio je na hiljade dece u sport.
Ziva istina. Moj sin se ne bi nikad uhvatio karatea da nije gedao Mr Lee-a sa mnom zajedno.
A sada je nosilac crnog pojasa.....

Evropski filmovi mu to zasigurno nisu dali, cak mislim da nij eikad i jedan pogledao.

A meni Mr Lee je mnogo u zivotu pomogao, dok sam bio mlad...lepo je razlucio, na najnizi nivo odvajnje dobra i zla.

SmileSmile

Odg: Filmovi svih fela By: garwor Date: 01.05.2008. 21:45:04

Citat: Sal  30.04.2008. 14:14:42
Ma ne, bolivudski..igra Bruce Lee, žanrovski mix Very Happy

Mr Garwor ce zasigurno znati ceniti ovaj plakat, i verujem da ce kao i ja odati ovom velikom umetniku pocast stojecci mirno pred monitorom barem minut.

Ja sam cela dva, sve sa nun chaka-ma oko vrata.....

Krenuse mi odma kroz glavu najpoznatije scene, a telo mahinalno podje da ustane u cast velikanu filmske umetnosti, al me noge izdadose, naime nocas sam pio pivo do 4 ujutro, a danas ceo dan se lomatao po nekim cukama u prirodi.
ko moze ostati ravnodusan pred Bruceovom izrazajnom glumom? U kratkom ali sadrzajnom opusu, stvorio je takve likove koji su svojim stremljenjem ka dobru i protiv zla nadmasili cak i uloge samog Dzon Vejna. Osim toga Bruce je mogao da zada 7 udaraca u sekundi, a da vidim Vejna da opali 7 metaka u sekundi.
Posle Brucea je dosao teksaski rendzer Cak Noris, koji je smorio sve zive. U stvari gotovo sam siguran da je Cak Noris ubio Bruce Lee-a jer mu je ovaj naneo jedini poraz u filmskoj karijeri.
Odg: Filmovi svih fela By: Sal Date: 01.05.2008. 22:51:02

M,r Garw, apsolutno se protivim takvoj vasoj gnusnoj tvrdnji da je tupavi Noris lisio zivota bozanstva celuloidne trake.

Evo i da argumentujem svoje naslaganje sa vasom tvrdnjom
Da li vi iskreno i zaista mislite da bi taj Cak Noris bio u stanju da ubije Mr Bruce-a?

Mislim da bi Mr Lee samo jednim ljutim pogledom rasplakao onoga Norisa i naterao ga u bekstvo, vristeci od straha i uvodeci ga u trajno ludilo....

Vi kao veliki poznavaoc lika i dela najkarakternijeg glumca svih vremena ce te mozda razumeti moju sumnju da su njega lisile zivota -zene. Zene nevernice, ljubomorne i tako...
Molim vas da svoja razmisljanja usmerite u tom pravcu..

Da je velikan ostao ziv, ne sumnjam da bi sada pod stare dane zasluzeno tumacio sekspirove likove u najprestiznijim pozoristima sveta.

Ta kakav Cak Noris....smejurija...dajte molim vas...
Odg: Filmovi svih fela By: yugo 45 Date: 01.05.2008. 22:55:08

Citat: Sal  01.05.2008. 22:51:02
Mislim da bi Mr Lee samo jednim ljutim pogledom rasplakao onoga Norisa i naterao ga u bekstvo, vristeci od straha i uvodeci ga u trajno ludilo....

misli da gresis sal pre bih rekao da bi chuk noris zaplakao kao devojcica

admin edit: ispravljen tag za citat

Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 02.05.2008. 22:21:52

ovo sam ja pikirala da budem-postanem negde u četvrtom osnovne  Shocked Very Happy Laughing

Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 03.05.2008. 01:21:28

Nego, postoji jedan fenomenalan sf film "The Jacket", gledala sam ga prošle godine i oduševila se. A. Brody je sjajan,nezaboravan..K.Knightley takođe, kao i sporedni glumci. Scenario, pa jedan od najzanimljivijih, putovanje kroz vreme. Bivši veteran "pustinjske oluje" čudom preživljava "metak u čelo", doživljava periode amnezije i na kraju završi na psihijatriji.Tu počinje zaplet, ne bih da otkrivam pojedinosti i upropastim doživljaj filma. Fantastična žanrovska salata: triler, drama, sf, horor uz sjajnu muziku koja proprati svaku scenu.
Iznenadila sam se da nema ovog filma u prikazima, mislim da itekako vredi..gledao neko ?
Odg: Filmovi svih fela By: MasterYoda Date: 03.05.2008. 08:03:55

Citat: elite  30.04.2008. 19:29:11
Ovo je pitanje za one oko 50. Da li se sećate filma Prijatelj od prilike tako i one čuvene pesme Ramo, Ramo... Bio je i jedan suze niz leđa Bela haljina?
Hej, Ramo
Ramo, Ramo, druže moj
Ramo, Ramo, druže moj
da li čuješ jecaj moj?
Odg: Filmovi svih fela By: MasterYoda Date: 03.05.2008. 08:10:35

Kakva je, bre, opet frka?
Stara narodna kaže da se o ukusima ne treba raspravljati. Svako ima i poneku svoju slabu tačku. Ako zanemarimo žanrovske filmove (tu mogu gledati i najveće đubre), volim filmove velikog umjetničkog dosega, ali isto tako i petparačku produkciju ako se radi o filmu s mnogo akcije.
Niko nije uvijek raspoložen da gleda film o kome treba poslije danima razmišljati. Svako voli ponekad pogledati nešto samo da ubije malo vremena - pogledaš film i odmah ga zaboraviš. Ljudi smo.

SF timovci, pustite se jalovih priča, Vektor čeka. Radi li iko išta na tome?
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 03.05.2008. 11:25:08

MYoda, ja ne znam gde mi je glava..neg` ajde..dodala sam neke zanimljivosti iz sveta nauke, mogu malo da pomognem oko prevođenja enciklopedije i to je sve za ovaj broj od mene. Ima nešto malo o mangama i anima što sam pisala ranije..ako valja, vi ubacite.
Odg: Filmovi svih fela By: MasterYoda Date: 03.05.2008. 17:38:36

Ma, nema frke za Vektor. Kad bude, biće Laughing
Odg: Filmovi svih fela By: Pikax Date: 03.05.2008. 21:40:47

Bilo je. Završila sam.
 pozdrav