SF tim Ne SF teme
Pages: 12345678
Nebo-grad By: dan555 Date: 12.03.2008. 19:29:05

Mr. Sal je našao ovu zezanciju i napravio, sada već popriličan, grad sa članovima jednog drugog foruma.

Ja sam otvorio Nebo-grad, da i mi odavde pokušamo da napravimo svoj.
Sve što je potrebno je da odete na taj sajt sa linka koje budemo ovde postavljali. Tamo ništa ne može da se radi, osim što može da se upiše komentar i tako se vodi konverzacija među "stanovnicima", ali to ne utiče na izgradnju grada.

Za sada je tamo samo jedna kolibica. Very Happy

Trenutno je aktivan samo link kojim se dodaju novi stanovnici.
Računa se samo jedna IP adresa dnevno, što znači da možete da odete svaki put kada se konektujete na net. Ako želite da dodate više stanovnika dnevno, dovoljno je da se diskonektujete, sačekate nekoliko minuta i ponovo konektujete. Tako ćete, verovatno, dobiti drugu IP adresu i računaće se kao nova poseta i novi stanovnik. Mr. Green

Link je http://nebo-grad.myminicity.com/ pa bacite pogled na poljanče gde bi naš Nebograd trebalo da se izgradi.  Very Happy

Odg: Nebo-grad By: Sal Date: 12.03.2008. 20:19:50

hehehe,,,,,ajde... SmileSmile
Odg: Nebo-grad By: Sal Date: 12.03.2008. 20:22:10

I nisam bas ja nasao ovo...mislim da je Mr Oxim to negdje spomenuo....
Odg: Nebo-grad By: dan555 Date: 12.03.2008. 20:29:12

Možda, ali tvoj grad je dogurao do 10 solitera trenutno. (šta bi mi bez Mastera) Mr. Green
Tamo možeš da se baškariš, a ovde vala ima motika i ašovi da rade, hehe.
Odg: Nebo-grad By: MasterYoda Date: 12.03.2008. 23:21:54

Malo sam čupao korov. Sutra ću malo ubrzati stvari.
I ja sam htjeo to ovde negdje ubaciti, ali dan me preteče.
I, mislio sam gradu dati ime Lis.
Odg: Nebo-grad By: Sal Date: 13.03.2008. 10:18:42

Ja odradio svoju smenu....i Masterov predlog je zaista extra...gde se seti samo starog dobrog Lis-a....SmileSmile
Odg: Nebo-grad By: MasterYoda Date: 13.03.2008. 14:05:29

LIS mi je baš logično ime, ali sad je kasno. Ma, nema veze.
Naš nebeski grad dobio je i prvu zgradu. Jednu lepu petospratnicu.  Laughing
Odg: Nebo-grad By: elite Date: 13.03.2008. 17:43:20

grrr  proradila krečana, neka me neko pdseti odakle je Lis?
Odg: Nebo-grad By: MasterYoda Date: 13.03.2008. 18:21:46

Iz romana "Grad i zvezde"

Čuveni par - večni i nepromenjivi Diaspar i njegova suprotnost Lis.
Odg: Nebo-grad By: elite Date: 13.03.2008. 18:58:16

pozdrav Hvala!
         Jedna mala ispravka nije počela, nego radi punim kapacitetom!
Odg: Nebo-grad By: dan555 Date: 13.03.2008. 19:12:24

Mastere, pomagaj! 'Oću i ja da proksijem dodajem 20-ak stanovnika dnevno.
Instalirao sam ProxyWay ali ako mi i promeni IP, zakuca se za jedan i koliko god kliktao na onn/off dugme ne menja je.
Pročitao sam Help i podesio šta treba ali izgleda da sam negde zabrljao.
FF sam podesio ručno.
Odg: Nebo-grad By: MasterYoda Date: 13.03.2008. 22:12:16

I koliko god da kucaš off/on biće tako. Moraš sam dodati listu proksija pa svaki put jedan 'oživiti' a ostali blokirati. Ide dosta brzo jednom kad se uhodaš.

Napisaću sutra preciznije uputstvo (kad budem na poslu). Kod kuće nemam instaliran taj program - smeta mi nekim drugim aplikacijama.

Znaš šta je još štos s mojim kompom na poslu? Imam tri konekcije od kojih dve imaju dinamičku dodjelu IP adresa pa na njima mogu koristiti i onaj štos diskonekt/konekt. Ponekad upali, ponekad ne upali (dobijem IP koji sam već imao tog dana).
Na jednoj konekciji imam fiksnu IP i tu guram preko proksija. Istu tu fiksnu adresu dobijem i kad se konektujem od kuće (pogledaj IP uz ovu poruku).
Odg: Nebo-grad By: MasterYoda Date: 13.03.2008. 22:23:38

Kad broj stanovnika dostigne 50 aktivira se opcja za razvoj industrije, link http://nebo-grad.myminicity.com/ind/
Paralelno s tim, počinje rasti nezaposlenost što se rješava izgradnjom industrije preko tog linka.

Sledeći link, link 3, služi za unapređenje saobraćaja u gradu. Otvara se kad broj stanovnika dostigne 100. Istovremeno počinje opadati kvalitet prevoza u gradu. Link je http://nebo-grad.myminicity.com/tra/

Četvrti link kojim se unapređuje sigurnost otvara se kad broj stanovnika dostigne 300. Istovremeno počinje rasti kriminal u gradu.

Peti link otvara se na 500 stanovnika i služi za unapređenje životne sredine. Istovremeno počinje rasti zagađenost (Pollution).

I konačno, šesti link otvara se kada broj stanovnika dostigne 1000. Njime se unapređuje biznis u gradu, a na koje parametre utiče nije mi poznato. Pretpostavljam da ima neke veze s budžetom.
Odg: Nebo-grad By: Sal Date: 14.03.2008. 12:24:00

Ja sam koristio Hide IP, za neke druge stvari.
Radi sve super dobro, ali prodje cela vecnost dok ne pronadje neki proxi...ili dok se ne "uvali"

Verovatno je imao svoju listu, jer mi je redovno dodeljivao IP iz italije ili kine...SmileSmile

Surfovanje pod tim "zamaskiranim" cudom postaje jako usporeno, da ne kazem zamorno....

Odo sad do Nebograda, da se promuvam... SmileSmile
Odg: Nebo-grad By: dan555 Date: 14.03.2008. 20:11:29

A sada dva-tri klika na http://nebo-grad.myminicity.com/ind  da malo smanjimo nezaposlenost.