SF tim Ne SF teme
Pages: 123
Nestasluci u detinjstvu By: SuzanKalvin Date: 08.08.2007. 22:45:34

Ideju sam uzela sa krste. Posto na ovom forumu ne nedostaje maste, da vidimo koliko smo bili mastoviti kao klinci u nestaslucima. Mislim da ovaj forum zasluzuje ovakvu temu.

Ja sam volela da seckam maminu garderobu i pravim haljine za lutke, tata je non stop imao problema da pronadje alat koji ja razbacam okolo konstantno praveci nesto. Zvali su me shunjevara, zbog toga sto su uvek krili stvari od mene a ja bi ih pronalazila bez obzira koliko ih oni dobro sakrivali. Cak bi mene pitali gde su sta sakrili kada bi zaboravili gde su to ostavili. Jednom smo moja sestra i ja namerno rasplakali naseg mladjeg brata i snimile ga na kasetofon.Zatim smo se usunjale kod oca u sobu gde je on spavao popodne, ukljucile kasetofon do daske i pobegle napolje dok se vrtela providna traka. Otac samo sto srcku nije dobio, Kaznio nas je oduzimanjem kasetofona na mesec dana.
Jednom se mama nesto naljutila na brata pa ga je pola sata grdila i psovala, za to vreme ja sam je non stop snimala na isti gorepomenuti kasetofon. Kasnije sam joj pred celom porodicom pustila traku. Mislim da mi nije ni do danasnjeg dana oprostila sto sam je tako osramotila. O klasicnim nestaslucima glupo je i da pricam o igranju Tarzana na nestabilnim konopcima, preskakanju raznoraznih opasnih rupa itd. Ima toga mnogo, samo treba da se setim.
Kakvi su vasi nestasluci koje pamtite.
Nestasluci u detinjstvu By: dan555 Date: 08.08.2007. 23:03:28

Ух, ја сам био озбиљно дете, ако занемаримо што смо сви волели да се пењемо по дрвећу што више је могуће, а касније, да изигравамо акробате на бициклу. Сва срећа, па сам само два пута пао, ниједном страшно.

Е, нећу да се дружим са роботичарком, исквариће, ме. хехехе Very Happy

Зато што сам био озбиљно дете, сада надокнађујем пропуштено. usd  clown2  slon
Nestasluci u detinjstvu By: garwor Date: 08.08.2007. 23:27:54

Iz nekog razloga koji ne mogu da objasnim, u kooperaciji sa mladjim bratom, razbijao sam cekicem caletove stare satove.
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: Sekundica Date: 27.07.2009. 22:10:09

Posle pomnog proucavanja Krivicnog Zakona ustanovio sam da su se za moje nestasluke stekli uslovi apsolutne zastarelosti pa da necu postati pijanista (svirati klavir) pod stare dane.
Jedna od omiljenih zabava bila je gadjanje staklenih flasa kamenjem dok plove povrsinom reke, uz pretrcavanje izmedju pogodnih lokacija na obali.
To je bio sport za dva ili vise igraca pa je steta bila pozamasna.
Drugi sport je piromanija koju sam praktikovao na svakom zamislivom mestu, sto mi komsinica nikad nije oprostila. To sto joj kuca nije izgorela zahvaljujuci sticaju srecnih okolnosti i sto sam imao 6 godina nikako ne opravdavaju taj monstruozni cin.
Bilo je toga mnogo, ali i ovo je dovoljno da se stidim neko vreme (Alchajmeru, dobro mi dosao)...
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: dan555 Date: 27.07.2009. 22:28:30

Evo, i ja sam se nečeg setio.
Jes' da nije bila moja ideja ali sam sa komšijom, sa terase, gađao prolaznike smotuljcima novina natopljenim vodom. Stavili smo lavor pun vode kraj sebe, pa cep' malo novina, zgužvamo to, pa se trudimo da pogodimo nekog nedužnog pešaka.

Ovo je bilo mnogo bezbolnije od gađanja ljudi iz "rakljica" ("oružje" od savijene debele žice u vidu male praćke sa malo debljom niti iz lastiša. "Meci" su bili od parčića savijene pvc žice). Klinci su najvoleli da gađaju žene, bila moda minića pa noge gole...
Ovo je išlo dotle da su neki gađali glumce u pozorištu, kada smo išli čoporativno preko škole. Predstava beše "Tom Sojer" i morali su da je prekinu i zamole "anđelčiće" u publici da ne gađaju glumce. (ovo već nisam radio, nemo' da me tako gledate Laughing)

Odg: Nestasluci u detinjstvu By: NaraYan Date: 27.07.2009. 23:00:03

Jao i mi smo to pravili ali sam uvek birao nežive mete ili gađao drugare koji gađaju ptičice Laughing
Ali, njih je uvek bilo više pa sam morao stalno da bežim. Smile
Inače, retko sam voleo bilo kakva oružja (uz dužno poštovanje mačeva, batina i sl). Mi smo se kao klinci družili najviše u gradskom parkiću, nas petnaestak, mislim, šta se sve tu dešavalo samo trotomna knjiga može objasniti. Zamislite tuce i po nekontrolisane dece koja imaju potpunu slobodu kretanja i delanja. Very Happy Imali smo, naravno, standardne neprijatelje u vidu nekog bezveze dede, namrgođene babe, komunjare, činovnika u penziji, standardnog trač majstora koji snima sva dešavanja da bi bio in i sličnih promašenih osoba koji nemaju preča posla od plašenja i jurenja dece. Smile
Toliko toga ima za ispričati.
Mislim da mi je detinjstvo ostalo najbogatiji period u životu. Nikada neću zaboraviti (nadam se) te doživljaje i drugare koji su mi, između ostalog, pokazali neke extremno bitne i vredne stvari u životu.

Citat: garwor  08.08.2007. 23:27:54
Iz nekog razloga koji ne mogu da objasnim, u kooperaciji sa mladjim bratom, razbijao sam cekicem caletove stare satove.

Joj što sam se ismejao, mnogo vam dobra fora bila, sreća te niste imali TNT na dohvat ruke. Laughing
Znači satirali ste satove Laughing

Suzan, tema je "nemoguće da nije bilo do sada" koliko je dobra. Very Happy
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: NaraYan Date: 27.07.2009. 23:02:33

Citat: SuzanKalvin  08.08.2007. 22:45:34
Ideju sam uzela sa krste. Posto na ovom forumu ne nedostaje maste, da vidimo koliko smo bili mastoviti kao klinci u nestaslucima. Mislim da ovaj forum zasluzuje ovakvu temu.

Ja sam volela da seckam maminu garderobu i pravim haljine za lutke, tata je non stop imao problema da pronadje alat koji ja razbacam okolo konstantno praveci nesto. Zvali su me shunjevara, zbog toga sto su uvek krili stvari od mene a ja bi ih pronalazila bez obzira koliko ih oni dobro sakrivali. Cak bi mene pitali gde su sta sakrili kada bi zaboravili gde su to ostavili. Jednom smo moja sestra i ja namerno rasplakali naseg mladjeg brata i snimile ga na kasetofon.Zatim smo se usunjale kod oca u sobu gde je on spavao popodne, ukljucile kasetofon do daske i pobegle napolje dok se vrtela providna traka. Otac samo sto srcku nije dobio, Kaznio nas je oduzimanjem kasetofona na mesec dana.
Jednom se mama nesto naljutila na brata pa ga je pola sata grdila i psovala, za to vreme ja sam je non stop snimala na isti gorepomenuti kasetofon. Kasnije sam joj pred celom porodicom pustila traku. Mislim da mi nije ni do danasnjeg dana oprostila sto sam je tako osramotila. O klasicnim nestaslucima glupo je i da pricam o igranju Tarzana na nestabilnim konopcima, preskakanju raznoraznih opasnih rupa itd. Ima toga mnogo, samo treba da se setim.
Kakvi su vasi nestasluci koje pamtite.

Eeee ti si profesionalka. Very Happy
Dobre su ti ove smicalice. Very Happy Šta sve dečica mogu da smisle i Tesla bi im pozavideo Laughing
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: valiant68 Date: 27.07.2009. 23:05:30

Sem sto napisa Dan gadjanje ljudi sa terase dal spada u jedan vid nestasluka sto sam kao mali oformio svoju banku i pozajmljivao familiji pare uz debelu kamatu. e da sam nastavio. Ma bio sam star-mali, mirno dete pa posto svakog sve stigne sad sam nestasan.
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: valiant68 Date: 27.07.2009. 23:09:13

Sad kad god idem kod komsije posto pozvonim dam mu u ruku poklopac prekidaca. Dosadilo coveku da stalno vraca i uzme tutkalo pa zalepi zvonce. Ma vise on mene zeznuo kad sam krenuo ponovo da skinem.
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: dan555 Date: 27.07.2009. 23:20:38

Ajd' kad sam krenuo...
Ovo je nešto mnogo gore od onog što sam već napisao, stideću se toga celog života.

Kao klinac, 4-5 razred, sam dobio vazdušnu pušku. Ako se dobro sećam, pazarili su mi je u Ljubljani i jedva sam se strpeo da se vratimo kući da je probam. Gađao sam svašta, plodove po drveću, papirne mete, razne sitnice... i bio dobar u tome, precizan.

Ali, gađao sam i vrapce, a i guštere na placu (u BG ih nema, jelte). Jednom me videla jedna od nastavnica i nije joj bilo pravo, malo me izokola kritikovala, ali nisam to bio shvatio ozbiljno.

A onda... jednom sam na placu video gde je pao vrabac kojeg sam pogodio. Otrčao sam do njega i gledao kako jadničak izdiše. To mi je jedan od najtežih trenutaka u životu. Gledao sam kako se bori da diše... Tada sam shvatio šta sam uradio i za ceo život odlučio da ne ubijam.
Prestao sam i da pecam, što je pored oca strastvenog pecaroša bilo baš neobično. Jesam išao na pecanje ali nikada više nisam držao štap.

Vazdušnom sam od tada gađao samo mete. U srednjoj sam u tome bio odličan a i na bojevom gađanju smestih sve u centar. Sada ni ne vidim metu, oslabio vid... Rolling Eyes

A vrapce najvolim od svih ptica, ne mogu da shvatim da sam ih ubijao. grrr grrr
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: valiant68 Date: 27.07.2009. 23:30:44

Dane nije za sekiraciju, moj prijatelj je vabio mace pa kad mu pridju on potegne ciglu. E tad sam se prvi put zgrozio. Sad fin covek, advokat, dvoje dece.

Kad si spomenuo streljastvo i ja sam isao u sekciju i na takmicenja, tamo sam i otkrio da na jedno oko slabije vidim al opet pogadjao, mirna ruka.
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: dan555 Date: 27.07.2009. 23:36:18

A ja nosim naočere od svoje 12-te i to odmah -1, a posle svake 2 godine još veća dioptrija + astigmatizam. Problem mi je bio da vidim metu a ne da pogodim. I opet sam u srednjoj bio među najboljima.
Nisam nigde išao na treninge, samo solo gađanje u improvizovanim uslovima.
Mirna ruka - čista savest. Mr. Green
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: valiant68 Date: 27.07.2009. 23:41:40

Dane pazi da nas Dan555 ne iskritikuje, aj se prebacimo na krcmu, e ne znam dal je i ovo nestasluk al ja se slatko nasmeja. Sad ce zena da me zove i izgrdi sto joj se ne javljam. Nesto mora da mi pokvari dan
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: Nesa Date: 27.07.2009. 23:54:50

Vidim ja da ste vi bili andjelcici  Embarassed
No necu nista da pisem da slucajno "deci" nepadne napamet da prelistaju otvorene sajtove Embarassed
Al su to bila vremena adrenalina Cool
Odg: Nestasluci u detinjstvu By: Glorija Date: 28.07.2009. 00:21:36

Embarassed Embarassed Embarassed Bolje da ćutim ...  Embarassed

Čitam od 4. godine i pitam se ponekad jesam li zbog toga imala sulude ideje .... Rolling Eyes To šta je meni padalo na pamet  Shocked

O tučama da ne pričam, ni o "čakiji", ni o zmiji koju sam "nasekirala" (sekirom), redovno se gubila, ...

Problem je što se nisam "popravila" pa pod stare dane umirem za dobrim vicem i slatkom podvalom  Embarassed  Laughing Sreća da deda "prati"  Laughing Izgledamo ko pokretni cirkus. Nezaboravni smo - ljude uvek nateramo da se nasmeju pa nas zapamte  Wink (Ovo je zgodno kad kupujem svoju omiljenu čokoladnu tortu - uvek dobijem veće komade.Rekla sam da je torta za dijetu i na pitanje da li pomaže izjavila: da, UVEK radi - 100% mi uništi svaku dijetu  Wink )