SF tim Ne SF teme
Pages: 123
Prodajem kola By: garwor Date: 10.11.2016. 22:39:32

Povoljno prodajem kola, '98 Citroen Xsara 1.8 VTS, cijena sitnica: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9118838/citroen-xsara-18-vts
Odg: Prodajem kola By: SuperFrog Date: 11.11.2016. 22:00:46

To vrijeme nabaviti novo auto? Smile

Ja sam prosle godine morao zamjeniti auto, posto mi tadasnje auto je davalo sve znakove da izumire. Smile Istina, imao sam malko vise milja na njemu... Smile (preko 270k km - vecinu sam ja napravio, posto sam bio drugi vlasnik i uzeo auto ni 2 godine posto ga je prvi vlasnik kupio Very Happy)

Kakav je plan? Smile
Odg: Prodajem kola By: garwor Date: 12.11.2016. 23:19:00

Pa da budem iskren, samo sam hteo da se otarasim matorog auta, da ne ulazem u auto koji samo gubi vrednost. Npr, sad ce sneg jos malo a ja imao izlizane letnje gume. I tako jos par stvari u koje treba uloziti a ne bih sad jer imam dosta troskova oko kupovine namestaja za stan, pa i nov komp treba kupiti, sadasnji mi 10 god star.
Auto sam prodao u rekordnom roku, 3 sata nakon postavljanja oglasa. I to dolazili ljudi nocu da pogledaju kola. Mada je cena bila povoljna.
Mislim da cu tri-cetiri meseca biti pesak pa cu onda kupiti kola, dok pristedim neki dinar.
Odg: Prodajem kola By: dan555 Date: 13.11.2016. 14:11:37

Надам се, опет Ситроен. Mr. Green
Odg: Prodajem kola By: garwor Date: 14.11.2016. 15:47:50

Pa moguce, jer sad znam gde su servisi i prodavnice delova Smile To je ipak jedan od bitnijih faktora na na nasem trzistu, da ima dosta servisa i delova.
Ipak razmisljam i o Fordu Focusu.
Razumno je uzeti neki manji gradski auto, npr Corsa, Fiesta, Clio... ali bakcuci se oko sredjivanja stana zakljucio sam da je veliki gepek vrlo korisna stvar. I auto da bude dovoljno dugacak da mogu da se ubace vrata sa stokom u njega, komplet pervaza za vrata, gipsana ploca...

Odg: Prodajem kola By: peca777 Date: 15.11.2016. 17:12:13

ja letos menjao punta za  megana 3 i preporodio se
super auto vredi pogledati
aa i velicine je kao ksara ako se ne varam
tu su negde oko 6000 eu 2009 god 90000km na satu

Odg: Prodajem kola By: garwor Date: 16.11.2016. 12:28:30

Da, i megan je u toj mojoj ciljnoj grupi hatchbackova.
Pezo 308 mi je bas ruzan, Italijane bih zaobisao, japance isto zbog skupih delova i malo servisa, VW ne podnosim, ostaju francuzi i ford Smile
Odg: Prodajem kola By: peca777 Date: 16.11.2016. 13:39:06

i ja imao istu dilemu i prelomio za megana

Odg: Prodajem kola By: dan555 Date: 16.11.2016. 14:53:53

Хм, баш је леп али треба знати да Французе нешто много краду. Не знам зашто, ваљда су лопови набавили алатку за њихове браве.
Odg: Prodajem kola By: SuperFrog Date: 29.11.2016. 16:29:17

Zanimljivo, ovdje nema francuskih automobila ni za ljeka. Kakav im je kvalitet?

Sto se tice Forda, velika razlika je u evropskom i americkom. Ford ovdje je veoma lose kvalitete. Od svih Fordova da su moja i zenina familija imale, sve i jedan je imao probleme sa mjenjacem na oko 70K milja.

Ostale USA fabrike su malo bolje, ali jos uvijek zaostaju za japancima, sto je tesko povjerovati. I cijena im puno brze opadne.

Odskora je Fiat krenuo prodavati Fiat 500 ovdje, and kao sto rekoh Citroen-a i Renoa ni za ljeka. BTW, izgledaju ljepo na tim slikama.

Kamo srece da mogu da zivim bez auta. To bi bila novina, ovdje gdje ni u trafiku ne mozes otici pjesice. (Najbliza trgovina u mom 'komsiluku' je oko 2 milje daleko?!)
Odg: Prodajem kola By: peca777 Date: 30.11.2016. 10:51:43

nisu kao vageni ali to bi se dalo diskutovati
nisu losi evo moj je sasvim ok presao ya sada oko 95000 sto kod mene sto kod prethodnog vlasnika i nije imao nekih problema(ovaj moj je jos uvek ko nov)
inace sto se tice forda ne znam bas ali cini mi se sto sam citao po forumima da imaju slicnih problema i ovde menjaci nisu najbolji
Odg: Prodajem kola By: garwor Date: 30.11.2016. 12:39:02

O izdrzljivosti menjaca ne znam, ali ford ovde (bar ovi manji modeli) je poznat po kratkom hodu rucice menjaca, sto se vecini ljudi svidja.
Odg: Prodajem kola By: SuperFrog Date: 07.12.2016. 15:19:06

Ja sam prosle godine zamjenio svoj auto sa hibridnim automobilom - Toyota Camry Hybrid.

Obicno pravim oko 36-38 milja na galon (negdje oko 7.5l / 100km).

Sa obzirom da nije malen auto, dosta komforan i sa mozda malo previse elektronike (aps, mape, telefon konekcija etc.)

Potrosnja bi bila bolja da vise vozim po gradu, gdje se baterije pune sa kocenjem.
Odg: Prodajem kola By: Nesa Date: 08.12.2016. 01:57:25

A pa trosi ti brate. Moj audi trosi manje po gradu, nego tvoj hibrid na otvorenom.
Zakljucujem da taj hibrid i nije neko resenje.
Odg: Prodajem kola By: garwor Date: 08.12.2016. 11:44:24

Tezi auto zbog KERS-a pa vise trosi  Smile
A potrosnja po gradu bi bila veca jedno 50% u gorivu, zar moze kers toliko da napuni da kompenzuje to?

Inace vec mi nedostaju kola, dugo se ceka na stanici da stigne bus. Propadne dan bez kola.