SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 08.09.2011. 17:59:10

Nedavno sam se raspitivao kod lokalnog servirera/prodavca i reče mi čo'ek da kertridži mogu izdržati samo par punjenja, tako da se kupovina novog nekako podrazumeva.
Problem je ako imate iole kvalitetniji štampač pa vam bude žao da ga bacite pa se bacite u trošak za nove kertridže.
(a "podli" proizvođači su ubacili prepoznavanje kertridža pa štampač pamti brojeve više njih i ne prima dopunjen Evil or Very Mad).
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: svetlost lutalica Date: 08.09.2011. 19:05:12

Ja sam bacila dva inkjet štampača kad sam ukapirala a) da me dopuna kertridža neopisivo smara; b) da komplet novih kertridža košta više nego ceo štampač; c) da ako ga ne koristiš neko vreme zapeče i možeš da ga baciš i d) da meni u stvari uopšte ne treba štampač u boji. I dobavila polovni laser koji savršeno radi ono što treba da radi.

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 08.09.2011. 22:30:59

Ovaj je toliko star da nije dovoljno "pametan" da ne prihvata punjene kertridže  Wink Laughing

Papirne igračke su u boji, slike unuka, štos-plakati, ... meni treba boja  grrr Evil or Very Mad

A trebaće mi i novi štampač kad ja puštam dedu da puni ...  grrr grrr grrr Crying or Very sad

Dotle ću da proučavam tutorijal i igram se majstora, ... dok ne kupim novi štampač ... ili kertridže  nejasno

Nedostajaće mi ljuljanje i zvuk traktora ...  cmizdravac bye2
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 10.09.2011. 19:45:34

Просто невероватно да је у БГу проблем наћи ДВД резач по избору, неки иоле квалитетнији.
Обиђох више специјализованих продавница и ништа, нема за Јанка капа. grrr
Ај’ што у малим продавницама у мом крају држе по један комад (да, комад!!!) него што је слично и у великим радњама. Пробао сам у пар Комтрејдових, Вин-вин, Гигатроновим... и ситуација је практично иста као у малим. У неким чак немају ни један једини резач у радњи.

Оно што је такође исто је да продавци немају појма ко је произвођач па морају да га узму у руке и погледају. А питање о моделу је, ваљда, за њих непристојно. У једној малој ми човек рек’о „Нема бирања, купиш шта има у радњи.“ А у огромној фирми, Комтрејду, момак задужен за оптичке уређаје није био у стању да ми пружи податке о тако основној ствари као што су брзине читања и резања. Да л’ је могуће да Комтрејд запошљава тако неспособне раднике, неписмене да погледају пратећу документацију или макар изгуглају податке. grrr

И још нешто је исто, сви, али сви, држе само најјевтиније моделе, углавном Самсунг.

Једина разлика је што су резачи у малим радњама скупљи за неколико стотина динара.

Од два резача у рачунару тренутно ми ниједан не реже како треба. Evil or Very Mad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 10.09.2011. 23:09:10

A da probamo ovde ?

Ako Milan nezna ... meni prodao jedan koji i danas savršeno radi  Wink

Kakav rezač ti treba ?
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: svetlost lutalica Date: 10.09.2011. 23:44:48

Dan, a šta ti tačno tražiš?
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 11.09.2011. 00:13:23

Добар резач који је тих у раду, не лупа вратанцима и не брља по дисковима.
До сада сам задовољан својим старим ЛГ-ом а разочаран Оптиарком (покварио се после свега сто-двеста резања). ’Тео сам неки ЛГ средње класе (цена око 3-4 ’иљаде, ал’ тога има само теоретски). Сада покушавам да нађем неки Сони.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: svetlost lutalica Date: 11.09.2011. 10:16:16

Jesi gledao na http://pcberza.rs i http://itsvet.com ?
Pa onda lepo kreneš zoveš telefonom dok ne ustanoviš gde stvarno ima.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 11.09.2011. 14:20:27

Koristim itsvet za informacije. Fala.
Ma, naćiću nešto, nego nisam očekivao da je ponuda po radnjama tako siromašna, svedena na jedan ili nijedan komad.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 14.10.2011. 15:04:11

Rolling Eyes Crying or Very sad Grip ....  grrr grrr grrr
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 14.10.2011. 17:06:35

Zdravo ga nosila. Cool Mr. Green
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 14.10.2011. 18:04:23

Twisted Evil Neće ni tebe zaobići !  Wink

Uranio ove godine ...  Crying or Very sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: venom187 Date: 18.10.2011. 20:57:00

Kad smo kod gripa, mene ne može zaobići, ali ove godine baš poranio.  Confused Sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 18.10.2011. 22:10:04

Rolling Eyes Crying or Very sad Da znaš ! Jedva izdržah ... Sutra izlazim. Nos više ne curi ali se ljušti ko' mlad krompir  Crying or Very sad grrr Nestalo mi literature pa se mora mada bi bilo pametnije da ne izlazim ...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 19.10.2011. 16:07:18

I za kukanje, i za plakanje, i za radovanje  Mr. Green

'Vrisnuo' mi monitor. Onaj moj Flatron od 22". U po' rada i iz čista mira, samo se ugasi i ni znaka života.
Poslije par minuta dvoumljenja (pošto nadležnog LG servisa nema u okolini od 200 km), dohvatim se alata i uradim demontažu.
Pošto je situacija takva da ništa ne radi (čak ni ona stendbaj dioda) moj jednoglasni (saglasio sam se sam sa sobom) zaključak je - dio za napajanje strujom.
Nisam ni pokušavao da to sam riješim. Odnio sam u svoju firmu, jednom dobrom elektroničaru.
Nakon dva dana (s prekidima, ipak se moraju obavljati i oni poslovi za koje se prima plata), dobio sam sklop nazada, ugradio ga i sada se ponovo veselim. Hip, hip, hura! Sve radi Laughing

PS Moram sutra odnijeti čovjeku bocun šljive  Mr. Green