SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 28.04.2016. 00:42:18

Garv, javi se dodji, pogledaj pa cemo popricati, i objasnim ti sve odmah.
Ima i poneki majstor kojeg smem da preporucim.
U principu sve mozes sam. Sto rece Master samo treba alat.
Neki alati mogu i da se zamene. Naprimer masinu za secenje plocica menjas brusilicom i odgovarajucom reznom plocom. Ali previse prasi.
Mali Kuli je isto sve to radio sam uz asistenciju drugara. Menjao instalaciju, lepio plocice, pravio kuhinju i sad sredjuje podrum.
Znaci samo volja, priprema, pomalo alata (kupis pozajmis) i guras.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 28.04.2016. 09:09:11

Ovo deluje ohrabrujuce Smile
Cujemo se kasnije.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 28.04.2016. 14:16:20

Posao i obaveze u mom slucaju. Na poslu se bilo zauzeto sa jednim projektom, koji je sad zavrsen a kod kuce malog 3 puta sedmicno vodim na trening i utakmicu, pored toga ima jos LEGO sekciju. Cerka prezauzeta sa skolom i uvijek se nesto radi sto ukljucuje i familiju, tako proslu sedmicu poslije sinovog treninga smo isli u lov na zabe?! (djeca do koljena u vodi... cizme sve natopite bile Very Happy)

Dodaj na to da sam uzeo par predmeta na online faksu... no to se srecom zavrsilo i sad se malo lakse dise.

Ev' sinoc poslije par mjeseci odlaganja krenuo gledati ovaj novi Terminator... i morao odustati... hoce i supruga da gleda (radi nje ponajvise i cekam).... vidim da na kabolovskoj su vec pustili i Jurassic World, no sam ne znam kad cu ga stici pogledati.

I da, ovdje je kisa... noga ma boli, jedva hodam... Sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 28.04.2016. 15:40:39

E Zabac kako si spomenuo lov na zabe, krenula secanja.
Morao sam da lovim zabu i iskoristim kao mamac za pecanje  Laughing

Mnogo su ti navalili obaveza prijatelju. Gledaj malo da sabotiras kola i dobijes visak vremena za odmor  Twisted Evil

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 29.04.2016. 21:24:55

Kako ono kazu - nema odmora dok traje obnova.  Mr. Green

Auto je novo, nema sabotiranja... Smile no, lakse se dise...

Kontamo da sredimo kucu i prodamo je, te da pronadjemo nesto malo vece (i novije)...

Tako da cim zavrsi djeci skola, et' novih obaveza...

Neg, tog terminatora jos ne pogledah...  sad ne znam ni da li mi se gleda... Smile
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 02.05.2016. 10:33:01

Neki dan sam isao da malo razbijam stare plocice u kuhinji ikupatilu. Neikad nisam radio to pa sam prvo probao da ih dletom potkacim iza ivice pa da odvalim, al ne ide to lako, drobe se. Onda uzmem cekic i dleto i udri. U kuhinji su bile one bele obicne, one lako spadaju, a u kupatilu su neke druge i dosta su jace zalepljene, samo sam 10tak razbio da lupam u vreme popodnevnog odmora. Prsti keramika na sve strane, sreca ne izbih oko sam sebi. Rado bih nastavio s tim poslom jer oduvek volim fizicko, ali me ledja bole vec 10 dana pa se plasim da ne pogorsam to. Naime - sad cete da se smejete - zadobih nezgodan udarac (tj nije ni udarac nego prignjecenje mojim sopstvenim laktom, tesko zamislivo) u rebro od svoje lepse polovine i to se sutradan prenelo i na ledja i boli napred i nazad kad udahnem i izdahnem jako, smejem se, kasljem, savijam se, podizem ruku. Manje nego na pocetku al nikako da prodje. Nadam se da nisam rebro slomio. Pa mi cekicanje u savijenom polozaju ne bi nikako prijalo.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 02.05.2016. 11:39:54

Garve, nemoj siliti posao. Nisu ludi ameri kad stavljaju plasticne (zastitne) cvike. Ima ih u skoro svakoj farbari, bagatela.
Nesa ti je govorio da pozajmis alat, el.dleto. Nemoj ko jedan (you tube) da mlatis njime, vec ukljuci u struju.
Nije stos da lupas komsijama i sebe mucis danima, vec za sat vremena ... sve da poskidas.

Nije bezazleno ni tvoje nagnjecenje rebra. Mene je kolega podigao i naprslo je rebro, posle sam ga dokrajcio dok sam presavijen popravljao kola. Otidji da ti to snime i previju, malo ces mirovati i smisliti bolji plan za renoviranje.

Pozdrav  pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 08.08.2016. 10:39:08

Naucih i da gletujem i krecim Smile . Ali nazalost nakon sto sam platio majstore da isto to urade Sad
Ako nekom treba moler pocetnik koji za razliku od ostalih zna sta su prav ugao, ravna povrsina, paralelne linije, prvi izvod, gradijent, vaser vaga - na raspolaganju sam Smile

A danas cu da naucim kako izvaditi stok i vrata.
Svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 08.08.2016. 10:47:05

10/10
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 08.08.2016. 11:16:28

grrr grrr grrr
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 08.08.2016. 13:11:08

Sto rece Plocika, licimo na FB  Laughing
Od pomenutog sam se otkacio i stavio ga na mirovanje  štikliranje

Danas ce Garv da nauci sta je macola i pur-pena  grrr

Od filmova pogledao sam svasta i svakakve kopije.
- Supermen protiv Betmena: skoro nesto duze i gluplje nisam gledao a traje 3 sata. TV - dobra kopija
- Dedpul: Marvelov strip junak (valjda, nisam ga citao): decije, saljivo i smekerski, prijatno iznenadjen. TV - odlicna kopija
- Warcraft: nisam bio upoznat sa igricom po kojoj je radjen. Totalno opustajuce, lep filmic. TV - losa kopija
- Dan nezavisnosti 2: volim ja lovce i njihove letelice. Preskakao sam one patriotske govore pa nekako odgledah film.
   Ako ih ne bude mrzelo u najavi je dugacka fransiza, odosmo sve dalje i dalje u svemir. Dosta pozajmljivanja u filmu, to im vec prelazi  u  naviku. TV - dobra kopija
- Novi nastavak Zvezdanih staza: gledao sam u bioskopu, onaj los 3D ... bolele me oci naprezajuci se da citam i uhvatim nesto od filma. Mnogo zatamnjenih scena. Dali su sebi lepu putanju i onda udarili u bankinu. Zeni se dopao a ja kao matoro zakeralo.

Ako neko bude pisao prikaze, davacu ocene.
Usput, usao sam u 49-tu, poceo da slikam i to mi je (vrh  grrr ) dozivljaj.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 16.08.2016. 19:40:01

Nisam onomad izbio stok, bosekom sam isekao neke eksercine kojima je stok prikuca za zid, ali se posle ispostavilo da je i usadjen u plocu, tako da nisam imao opcija.
A i parketar je trebao da pocne jer sam sadasnji sta odavo otkazao pa je trebalo brzo da se preselim i nisam imao vremean da se bakcem sa vratima, kasije cu nnekad...
Juce je trebalo da montiraju tus kabinu. Pa su pomerili za danas. Pa sam otisao tamo da vidim sta rade. Posle dva ipo sata rekose jos pola sata. Nakon toga ostali smo jos oko 3 sata, morao sam da se ukljucim jer su stvari geometrijske prirode, a majstori naravno ne znaju prave uglove, vaser vagu, slicnost, rotaciju i traslaciju...
I zakljucismo da ne moze onako kako su zamislili jer vrata ne mogu da se zatvore, zamislite da je rupa an dojem kraju 8-10 cm, ej! Ne jedan-dva, nego 10 cm.
Npr majstori ne mogu da shvate da ako je gornji nosac stakla van vaser vage 7mm na 50 cm, da to izaziva da donja ivica stakla bezi od planiranog za 28mm (jer je staklo 200x50 cm)...

Defiitivno cu postati majstor kad tad. Naplacivacu recimo duplo vise od ostalih majstora, necu 4 puta vise.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 17.08.2016. 10:48:18

Komšinici za 7 dana središe sve komplet ...

A da pozoveš ove majstore ?  Twisted Evil
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 17.08.2016. 22:59:13

Pazi, pitanje je da li je ona kompetentna da proceni jel sve to ok? Jel koristila vaser vagu da proveri sve? Sto covek manje zna bice srecniji.

Danas ceo dan s majstorima, tri sata sa ovim za selidbu i sest sati sa staklarima. Toliko puta smo skinuli stakla i namestili ponovo da bih vec mogao i sam da se bavim time. Strpljivi momci i voljni da urade, ali opet sam morao da im pokazujem kako spasti situaciju i kad vaser vaga ne pomaze. Zasilikonisali pa cemo videti sutra jel uspelo.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 18.08.2016. 00:10:54

Kad citam tvoje postove, obuzima me dvojako osecanje.
Prvo, javlja mi se osmeh na licu jer sam se ja retosiljao te majstorske (rekao bih bag.e, ali neka bude) kaste.
Drugo, obuzima me tuga jer se ipak zlopati meni poznat (i sto ne reci drag) smrtnik.
Prijatelju. Znam da ima milion razloga ali "Ne se sekiraj". To ti je sto ti je. Pamet ti tu ne pomaze. Jedino moze da se desi da sem sto puknes pare, puknes i sa zivcima.
Sada valjda razumes zasto sam ja moje doktore majstore jurio po gradu da ih fizicki sankcionisem. Zamisli vest. Bivsi "onaj" fizicki nasrnuo na postenog radnika.
BDV, jedan od tih mi je uzeo kaparu, plis ne zavrsen posao, suma sumaru 1.500E i zapalio za nemacku.
Znaci i od losih ima gori. Eto nadam se da ti je sada bar malo lakse.