SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Sonne Date: 19.02.2016. 19:37:21

Neko se odao da obozava Spiderman/a pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 29.03.2016. 20:15:12

Poceo da nosim sociva - i vidim losije nego bez njih. Evo npr ova jedva da mogu da citam.
Mucenje sa stavljanjem i vadjenjem koje traje po dva sata ukupno bih jos nekako i skratio vremenom, al dzaba kad ne vidim nista Sad

Ranije sam sumnjao, ali sad sam vec siguran da doktori u stvari proizvode pacijente umesto da ih lece. Cak sam im rekao da ne vidim bolje kad su mi stavljali probna sociva u Klinickom centru, ali ne zele da slusaju, objasne mi da svi sa astigmatizmom misle da bolje vide bez ikakvih pomagala. To mi zbilja deluje kao automehanicarsko objasnjenje sto mi se nakon 'popravke' cuje lupkanje iz tocka.
Kad mi izvadili ta sociva ja se vratim da ponovo procitam neki tekst koji nisam dobro video sa socivima i uspem nekako da procitam(doduse uz malo naprezanje ociju, ali ipak uspem). Samo su mi rekli - dovidjenja, imamo posla!
Zasto mislim da sam u pravu, jer na jedno oko zaista vidim bolje nego bez sociva, ali na drugo losije, i u zbiru losije.
Odmetnucu se u nekog superheroja koji kaznjava lose doktore tako sto ih tera da koriste ono sto prepisuju drugima.

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 30.03.2016. 11:45:38

Twisted Evil I moj deda ima astigmatizam ... elem , kad stavi naočale hoće da padne na nos  Laughing

Štos jeste u tome da je potrebno vreme da se navikne ... On odustao i -sve mu ravno do mora !  Twisted Evil

O doktorima ... JOOOOJ !

Komšija bio na Kliničkom, ORL. Biopsija pod narkozom, vađenje gaze pod narkozom, sve vreme na infuziji ...

Daju mu otpusnu listu na kojoj piše da ima rak i pošalju ga kući. Sam došao autobusom ...

Još sam u šoku ...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 30.03.2016. 12:12:59

ja kad stavim naocare, sve sa desne strane mi manje 20%. Trenutno imam naocare sa minimalnom dioptrijom -0.25 i kod njih ta razlika nije velika a i brzo se oko navikne na to i posle nekog vremena ne primecujes to. Medjutim to nije moja dioptrija. Meni je pre 4 god bila -0.75 i kad njih stavim secam se da sam zapinjao za stepenike i zakacivao za sto kad hodam a utisak razlike u velicinama sa leve i desne strane je bio bas izrazen, moze da nestane posle 15-20 dana non stop nosenja ali onda se javlja kontra efekat cim skines naocare. Tako da sam odustao od njih i uzeo te minimalne -0.25. Sad mi je dioptrija -1.5 (u proseku) i palsim se ako uzmem naocare da ce to biti mnogo vise izrazeno i da se nikad necu navici. Pa sam uzeo sociva, ali avaj...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 30.03.2016. 13:08:09

Problem pravi astigmatizam, a ne dioptrija, tvoj mozak ga je "ispravljao" celi život i zato se saplićeš sa naočarima kao i moj muž.

On je napravio kompromis: za daljinu - ništa a za blizinu - naočare.

Možda bi bilo dobro da proveriš dioptriju. Optičari imaju ugovore sa doktorima pa je pregled besplatan (a naočari za astigmatizam su skupe  Wink).

Vid se sa godinama pogoršava... kao i zdravlje uošte  Crying or Very sad  ali astigmatizam ostaje  grrr

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 30.03.2016. 14:24:56

Pa normalno da sam proveravao dioptriju pre kupovine sociva. Odes u kod ocnog, on te pregledai nervira se sto trepnes kad ti gura neku spravu u oko, pa onda kaze 'ovo ti je za naocare, nemamo opremu za sociva' pa te uputi u klinicki, tamo ti zakazu za dva ipo meseca, pa opet na neku spravu i dobijem papir s dioptrijom i s tim odem kod ovih sto prodaju sociva, platis i cekas mesec dana dok stignu (jer su moja i sa cilindricnom i sa obicnom dioptrijom pa se prave). Ne bih rekao da mi je prodavac napravio problem, jer sam i u klinickom isto lose video sa njihovim probnim socivima. Pre da dioptrija mozda nije najbolje odredjena.Zamenili ljudi malo + i -, sta fali.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 23.04.2016. 22:35:00

Zasto nam je sajt umirovljen.
Prestala je prica tj. ne reagujemo na postove prijatelja, nema pisane konverzacije.
Svi smo postali samodovoljni, suvise mirni. Cini mi se da bi sad i svadja bila korisna  Laughing

Iznad je lep primer a svi ostali smo zabusavali  grrr
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 24.04.2016. 11:13:09

pozdrav

1. ne slušaš babu - pij jogurt sa acidofilom !!!

Deda i ja : grip = 1 : 0 !!! (1 jer smo već srasli - malo li je 35 godina (m)braka ?

2. malo Skajpa ne ubija ...

3. nije lepo računati na babinu bolest (skribomanija me strefila a rukopis propao zbog tastature  grrr Crying or Very sad )

4. vidi se da danas pada kiša  Wink Twisted Evil

5. ...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 24.04.2016. 19:58:54

Kod mene sto se tice tehnike sve po starom: nemam kameru a mikrofon i dalje ne radi, na sluskama.
Nije kisa vec nema novih filmova a serije ne gledam.
Ukinuli mi tenis na tv-u, jedino sto sam pratio.
Izuzev ovog naseg sajta, ceo internet me slabo interesuje.

Epilog - ucestalo kuckam ovde  Laughing
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 25.04.2016. 09:21:40

Epilog je dobar  Wink Twisted Evil

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 25.04.2016. 22:13:28

Cekao sam neke majstore da mi renoviraju stan jedno mesec dana (jer su kao s preporukom), oni dosli konacno, gledali mi jedno 2-3 sata i pravili plan gde ce bojler, gde masina za ves, gde premestiti lavabo, i slicno sto je relevantno za vodovod i keramiku, nista prekomplikovano nisam trazio, dve stvari su bile opcione, ako moze moze ako ne, nema veze(mada su za obe rekli da to moze), poslase me po materijal, a oni ce doci sutra...kad popodne kao odustali od posla, objasnjenje njihovog sefa bilo da ne mogu da shvate sta ja hocu, tako nesto blesavo.
I sad razmisljam da uzmem sam da renoviram, posto gubim poverenje lagano...
dakle, koliki je posao razbiti plocice u kupatilu(pod i zidovi) i kuhinji(ima ih samo malo po zidu, jedno 2 kvadrata), izbaciti kadu, promeniti instalacije vodovodne, pomeriti bojler na betonski zid, staviti hidrioizolaciju gde treba, postaviti plocice, montirati tus kabinu, slavine, lavabo, solju?
Hoblovati parket svakako ne mogu sam. Mogao bih da montiram stekere i prekidace, lustere.
Ili mozda bolje da pitam moze li covek sam da odradi nesto od ovoga? Npr lepljenje plocica deluje izvodljivo. Krecenje isto, mada ne znam da gletujem. Nacrtati kuhinju, police i plakare, kupiti daske pa sastavljati verovatno je izvodljivo uz neki alat i osecaj za tri dimenzije (bar to imam). Imam osecaj da se moze ustedeti i do 1500 evra za ruke?
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 25.04.2016. 22:52:34

Poprilično posla!!!
Nije problem u tome. Nije problem ni u znanju zanata (ako imaš vremena). Mislim, u većini tih poslova pametnom čovjeku nisu potrebne godine učenja da bi odradio posao. Učenjem i vježbanjem samo se stiče brzina.
Nevolja je što ti za većinu poslova koje si opisao treba odgovarajući alat a on može poprilično da košta. Ne isplati se kupovati zbog jednokratne upotrebe (pretpostavljam da nećeš mijenjati pločice ili cijevi svake godine). Teško je to i iznajmiti/pozajmiti jer onaj ko taj alat ima, on ga i koristi. Tako da - razmisli.
Naravno, neki poslovi ipak mogu da se odrade uz svakodnevni, ne previše skup alat ili alat koji može da se pozajmi. U tu grupo spadaju svi električarski radovi, montaže slavina, sudopera, bojlera i, naravno, krečenje. Nemoj se bojati gletovanja. Moja ćerka je to savladala za sat vremena samo gledajući šta ja radim. A ja nisam majstor te vrste.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 25.04.2016. 23:14:00

Garve, pronadji ipak majstore  Laughing. Sam sam pravio kuhinju i ustedeo gomilu para ali za keramiku ipak treba vesta ruka.
Samo za nivelisanje parketa za americki-plakar ... doneo covek hrpu alata a naplatio mi 10e  Laughing

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 26.04.2016. 11:06:06

Najbolji savet dobićeš od Neše - ima čovek iskustva sa tim.

Pitaj ga ovo na PP pa odluči.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 27.04.2016. 17:54:17

Nesi ne spominji majstore, jos se leci od njih  Laughing Laughing Laughing