SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 31.08.2015. 17:29:55

Citat: Nesa  31.08.2015. 16:44:57
smeh
Bar si siguran da ćeš dobiti prave informacije ...
smeh smeh smeh

E neka se nasmeja bar neko  pozdrav Laughing

Sve je bolje od kukanja  Wink
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 01.09.2015. 20:49:18

Tja...
Za sada nisam u velikoj frci. Dobio sam otpremninu ali imam kredit koji će pojesti više od pola tih para. Treba da odradim i tri mjeseca otkaznog roka s punom platom pa ako do tada ne nađem ništa imam godinu dana 45% od biroa (uplaćuju i doprinose) pa tokom te godine mogu nešto i da honorarišem, tek toliko da pokrijem razliku. Valjda će se nešto naći.

Dan, nemoj da se čudiš. Nikome nije jasno šta ovi rade. Skoro sav 'stari' kadar dobio je otkaze (oko 150 ljudi u zadnja tri mjeseca). Oni koji su ostali tek treba da 'peku' zanat a to će trajati godinama - ako firma preživi u šta mnogi sumnjaju. Pokušaj i sam da se sjetiš kada si zadnji put bilo gdje čuo ili vidio bilo šta o mojoj (uskoro bivšoj) firmi.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 01.09.2015. 21:02:01

Стварно ми није јасно, коме је у интересу да упропасти Модричу.
Да је државно предузеће па ајде али овако...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 20.09.2015. 18:04:51

Neki dan drugarici crkne tv i odnesemo ga u servis ETC u Ustanickoj, tamo lik preuzme tv i kaze da pregled kosta 1000 din i da se placa samo ako se ustanovi da je popravka rentabilna. Ona objasni simptome, naravno. Posle par dana jave da je crkla ploca i da popravka kosta 29000 din. Cini mi se da ni ceo tv ne kosta toliko, star je model nekoliko godina vec. Odustane ona od popravke naravno, odemo da preuzmemo tv, i tamo drugi radnik i kaze da treba da se plati 1000 din, kao jeste neisplativa popravka, ali moraju da naplate jer je radnik neki morao da otvara tv i panel, i eto samo zbog toga mora da se plati. Ispade da je bolje bilo da nije ni isla da ga pokupi jer bi ostala bogatija za 1000 din. Sad ima 1000din manje i tv koji moze da baci.
Pa kvragu idealno bi bilo da ne moras da otvaras nista i da odradis pregled spolja vizuelno ili stetoskopom, ali nekad mora i da se radi da se uzmu pare. Ne mogu da verujem da majstori tako rezonuju. Ko neki automehanicar kad kaze morao sam da radim 5 sati jer su ti zapekle spone/srafovi/creva/stajevecbilonesecamse, ili jedva sam skinuo pumpu, iskrivio sam kljuc jer nikad nije skidana pre. A siguran sam da nisi nikome naplatio upola cene jer si brzo skinuo sponu i odvrnuo sraf zacas.
A umeju da traze vise ako zapne sraf...

Elem, hteo sam da pitam sta mislite ima li spasa tom tv-u za manje pare? Ima li npr neki otpad tv-a gde se moze uzeti maticna ploca, ili neko ko moze jeftinije da to popravi..?

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 20.09.2015. 18:21:00

То је као што ми је сервис за машину за прање судова наплатио долазак 1.300 дин. Само што су дошли! Али поштено су то рекли пре него што сам их ангажовао.

Да се барем снашла па да није хтела да преузме ТВ. Sad
А резервне делове ако немају у сервису можда неки мајстор има половно. За отпад нисам чуо.
Мајстори кажу да се данашњи рачунари углавном не поправљају (а то је ваљда и тај ТВ).

Увек јој остаје http://www.tehnomanija.rs/news/reciklaza-ekomanija-staro-za-novo.html барем 200 дин. да узме. grrr
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: peca777 Date: 20.09.2015. 20:00:04

ma sve se moze imas na netu sigurno da neko kupuje i prodaje delove i mozda se i nadje ploca za taj tv jer dosta lcd ekrana strada od neobicnih nezivih letecih predmeta   tako da ce se verovatno naci i to
ako se ne uspe ako je ceo lcd uve ce neko da da bolju cenu od 200 kinte od ovih iz reciklaze
ups ne pitah je li lcd
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 25.09.2015. 20:00:32

Posto radim vec dva meseca i uglavnom u spicu idem na i sa posla, podsetio sam se saobracajnih guzvi na autoputu.

Policijski presretaci izazivaju guzve. Kad presretac zaustavi nekog nesrecnika koji je pokusao da ustedi 10-tak minuta vozeci zaustavnom trakom izmedju konjarnika i dusanovca, kolona se do tog mesta krece brzinom puza a odatle odmah svi daju gas i ubrzavaju na 80 km/h.
Isto vazi i ako su u zaustavnoj traci parkirana vozila ucesnici u malopredjasnjem udesu . Iako nema nikakvih prepreka u ostale dve trake, vozi se mnogo sporije do njih nego od njih.

Izgleda nas covek mnogo voli da gleda tudju nesrecu. To je i dalje jedan dobar izvor zadovoljstva na dnevnom nivou.

Jedan od najvaznijih razloga zastoja na autoputu u smeru ka Nisu je iskljucenje kod dusanovackog mosta . Iskljucenje a ne ukljucenje. Do iskljucenja se vozi veoma sporo, kreni-stani, a odmah posle brzine su 100 i vise km/h. Zanimljivo da krajnja desna traka od BIP-a do tog mesta ne ide gotovo ni malo brze nego srednja. Jasno mi je da se ne mogu vozila odliti s autputa potrebnom brzinom jer semafor kod dusanovackog mosta blokira protok, a i druge ulicice ka vozdovcu i jerkovicu, su uske ali dosta vozaca vozi autoputem nekom od dve trake za pravo pa se onda pred iskljucenje prestrojava udesno i posto nemaju gde da se ubace, stvaraju zastoj svima ostalima, da ne kazem sve do studentskog grada. Kod mostara standardno ubacivanje iz krajnje desne trake koja tu prestaje, u srednju.

Znaci, njih nekoliko se probije napred po cenu kasnjenja svih ostalih. Jos jedan recept za srecu.

Ne znam sto sam ovo napisao, al eto doslo mi Smile
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 26.09.2015. 08:25:00

O Garw me man,ti čoveče kao da si bio u nekoj dubokoj hibernaciji,pa stalno otkrivaš probleme koji se vuku 30 i više godina u nazad,prosto me zapanjiš ,majke mi... grrr ili pak lagannini prestaje tvoj  bezbrižni momački staž i otkriva se u jutarnjoj magli  stvarni svet oko nas,sa sve majstorima,lekarima,špicevima u Bgd...
Nek si ti nama živ i zdrav...proći će i ta gužva na autoputu kafa , chill dude ,to je samo život-ništa strašno, navikne se ćoek posle nekog vremena  dedica
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Sonne Date: 26.09.2015. 14:41:44

Garwor ovde je prekljuce bio Papa... od 38 ulice na Manhattanu pa do ulaza u Brooklyn mi je trebalo 3h obicno istu razdaljinu predjem za 30min a kad udjes u Brooklyn to je tek nocna mora... sudara I policije gotovo da nema ali zato nepregledna kolona vozila imas utisak kao da su automobili, odrzavanje istih I gorivo besplarni... tako da je kod nas jos uvek dobro...  pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 27.09.2015. 23:55:02

Citat: garwor  25.09.2015. 20:00:32
Posto radim vec dva meseca i uglavnom u spicu idem na i sa posla, podsetio sam se saobracajnih guzvi na autoputu.

Policijski presretaci izazivaju guzve. Kad presretac zaustavi nekog nesrecnika koji je pokusao da ustedi 10-tak minuta vozeci zaustavnom trakom izmedju konjarnika i dusanovca, kolona se do tog mesta krece brzinom puza a odatle odmah svi daju gas i ubrzavaju na 80 km/h.
Isto vazi i ako su u zaustavnoj traci parkirana vozila ucesnici u malopredjasnjem udesu . Iako nema nikakvih prepreka u ostale dve trake, vozi se mnogo sporije do njih nego od njih.

Izgleda nas covek mnogo voli da gleda tudju nesrecu. To je i dalje jedan dobar izvor zadovoljstva na dnevnom nivou.

Jedan od najvaznijih razloga zastoja na autoputu u smeru ka Nisu je iskljucenje kod dusanovackog mosta . Iskljucenje a ne ukljucenje. Do iskljucenja se vozi veoma sporo, kreni-stani, a odmah posle brzine su 100 i vise km/h. Zanimljivo da krajnja desna traka od BIP-a do tog mesta ne ide gotovo ni malo brze nego srednja. Jasno mi je da se ne mogu vozila odliti s autputa potrebnom brzinom jer semafor kod dusanovackog mosta blokira protok, a i druge ulicice ka vozdovcu i jerkovicu, su uske ali dosta vozaca vozi autoputem nekom od dve trake za pravo pa se onda pred iskljucenje prestrojava udesno i posto nemaju gde da se ubace, stvaraju zastoj svima ostalima, da ne kazem sve do studentskog grada. Kod mostara standardno ubacivanje iz krajnje desne trake koja tu prestaje, u srednju.

Znaci, njih nekoliko se probije napred po cenu kasnjenja svih ostalih. Jos jedan recept za srecu.

Ne znam sto sam ovo napisao, al eto doslo mi Smile
Hteo sam reci krajnja leva.
Guzva nikad nece proci bice samo veca, jer je sve vise kola u saobracaju a ulice iste. Npr Mirijevo se siri, sve vise ljudi ima tamo. Ulica Mite Ruzica kuda neki od tih ljudi putuju do grada je ista ko i uvek, uska, s rupama, semafor na dnu dugo drzi crveno...pa se stvara guzva u onoj sto ide uzbrdo s mirijeva.

Plotze, rek'o sam da sam se podsetio guzvi a ne da sad prvi put vidim to Smile Pre 11 godina sam poceo kolima da idem u zemun na posao, od tad izbegavam gradski prevoz.
Golfovi dvojke cesto crknu na gazeli pa naprave zastoj. Izgleda im ne prija gradska voznja.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 28.09.2015. 08:46:32

Hiroviti neki golfovi,neće po gradu pa to ti je  Very Happy.
Ja preko mostova samo vozom,to mi nekako ponajbolje,nema gužve,nema kontrole,nema semafora idu na vreme,stižu na vreme...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 28.09.2015. 18:16:01

U stvari srednja traka od malko pre autokomande do iskljucenja za dusanovac ide brze nego krajnja leva, danas sam proverio. A za to nema racionalnog objasnjenja.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 04.11.2015. 21:18:24

Ko o cemu, ja o internetu  grrr
Presao sam na telekom VDSL i nece da mi radi mtorrent.
Glava mi ko dulek, ne znam sta sve nisam radio i nikako da proradi.
Da zovem Garva, do mene nema srednje trake  Laughing. Dva dana bih mu objasnjavao gde sam.
Mada ... mozda je zapamtio druzenje na Vidikovcu  pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 04.11.2015. 23:04:03

Skini BITCOMET odličan je i lak za upravljanje.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 05.11.2015. 00:26:43

Poslusao sam te Plocika ali nece.
I jedan i drugi ne detektuju moj port.
Cak i na sajt sf tima ... moram da radim osvezavanje.
Na torentu mi ispise da je mreza dobra ali me ne nalazi.
Mislim da cu posle lepe saradnje sa eunetom, imati kidanje kose sa telekomom.
Ja zapeo da dobijem popust  grrr i jos jednom  grrr