SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 29.08.2015. 09:48:52

Strasno je sto su redovi u nekim zdravstvenim ustanovama ogromni, ako ne dodjes pre 7 ujutro da stanes u red neces uopste biti pregledan. Nekada je u toj istoj ustanovi bili 4 lekara u smeni a sada 2. Ok mozda je sezona odmora, ali guzve su bile velike i kad ih je bilo 4. Zar je moguce da se ne moze zaposliti jos koji doktor u najboljem intresu naroda, siguran sam da ima dosta mladih doktora koji ne mogu da dobiju posao. Ovako treba da gubim ceo dan da bi me neko pogledao 2 minuta. Nekih bolesti prosto ima vise u ovo doba nego pre 50 godina kad je neko zacrtao kolko kojih doktora treba.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 29.08.2015. 15:59:12

Ti si Garw to sleteo na zemlju posle dugo vremena i baš ti zapalo u Srbiju,pa se silno iznenadio ili?  kesa

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 29.08.2015. 19:59:18

ma znam da sam preterani optimista ali kvragu valjda negde u nekom zapecku jos ima zdravog razuma.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 29.08.2015. 20:26:48

Hahahhaahhahaha....dobra fora   smeh
U vladajućoj kasti nema brate moj ni trunke istoga(tu podrazumevam sve majmune koji se politikom bave),ma ni u tragovima bre...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 29.08.2015. 21:55:31

Citat: garwor  29.08.2015. 19:59:18
ma znam da sam preterani optimista ali kvragu valjda negde u nekom zapecku jos ima zdravog razuma.
Ima kako da ne.
Gde sam ja, tu je zdrav razum.
 pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 30.08.2015. 09:43:43

Sad, ne mogu da kažem da li je ovo na dobro tek : posle 15 godina i ja imam karton u ambulanti !!!

Ne verujem ja da će me izlečiti već nemam lovu za lekove  Rolling Eyes Crying or Very sad (umesto 270 samo 20 din. i tako i ostali ), a u toj ambulanti nema penicilina...

Šta reći a ne poludeti ? (Neki od nas ne mogu poludeti - odavno su to obavili  Wink )

Elem, babi podivljale streptokoke (ovaj put žešće) a na pregled može 12. novembra  Shocked

(To je kao da, npr., imate nož zabijen u stomak pa vam kažu da dođete za nedelju dana. )

Najgluplje pitanje doktora: Zašto se sami lečite ? Odgovor: mrzi me da umrem čekajući pregled  Twisted Evil

(A najgluplja "dijagnoza" - morate smesta da skinete 30 kg.  Shocked grrr Twisted Evil to je trenutak kad se ja osvrćem i pitam za vešalicu na koju je doktor okačio svoj višak kilograma ... )

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 30.08.2015. 10:03:13

Ljekari k'o ljekari. Ne valjaju ali ne možemo bez njih. Posebno mi kojima su rodni listovi davno dobili žućkastu boju.
Tu, nedavno, ponovo sam morao da prođem 'kroz sistem'. Neprekidna vrtoglavica, bride i trnu prsti na nogama i rukama, jezik normalan ali kao da je duplo deblji i niz sličnih simptoma. Morao sam da prođem cijeli niz pretraga vezanih za funkcionisanje onog sivog organa u glavi (CT, MR, kolor dopler, 3D rendgen vrata) a da bi sve završio u nekom razumnom roku sve pretrage sam platio iz svog džepa. Na kraju su se specijalisti složili s onim što mi je (prije svih pretraga) rekao jedan stari iskusni ljekar opšte prakse - okoštavanje pršljenova od C2 do C7 koje stvara probleme u snabdijevanju mozga krvlju. A to se rješava fizioterapijom.
Tja...

U petak sam, poslije 36 (i po) godina rada dobio otkaz. Tehnološki višak. Četiri godine do starosne penzije. Gdje sada da nađem drugi posao, da odradim još te tri (i po) godine. Ko će da zaposli nekoga starog 61 godinu.
A mjesec prije toga na moje radno mjesto su rasporedili drugog radnika a da mene niko nije obavijestio o tome. No, ovo pitanje ću da prepustim advokatima.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 30.08.2015. 11:46:42

Drž se Master,ja na svakih 5 do 6 godina tražim novi posao i svaki put je sve teže naći išta iole pristojno.Ovaj put sam baš mnogo ljut...podneo zahteve za iseljeničku vizu u 4 države.Čak se i žena slaže sa tim,klinac moli da odemo već par godina(kad je njemu jasno sa 16 god,to ti sve kaže).Ovih ovde skotova  koji nam još malo pa 30god. deru kožu sa leđa mi je na vrh znaš već čega ljutko udri ...Videćemo što će biti?
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 30.08.2015. 13:58:42

Која будала је отпустила таквог стручњака као што си ти, Мастере? Да радиш за неког нашег новокомпонованог „бизнисмена“ па да још разумем али то је велика руска фирма... grrr

Некако се не бринем за тебе. Прави си ренесансно универзалан човек који свашта зна и уме а оно што не зна научи тако добро да ради да постане профи. Много пута смо се у то уверили овде на сајту.

Можда да активираш оно што си раније радио ван посла? Програмирање и одржавање разно-разних ствари? Или ако можеш сам да уплаћујеш стаж (ја сам то радио неколико година док нисам схватио да од пензије нећу имати вајде)?

Или једноставно да узмеш отпремнину (дају ли је?), одеш у викендицу и уживаш, бре! pozdrav Very Happy
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Sonne Date: 30.08.2015. 19:28:08

Strasno je to da nemogu od nikoga iz Srbije cuti lepu vest!... I to dugo vremena... Plotz samo napred, podrzavam te da odes van...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 31.08.2015. 08:57:14

STvarno sam se zaželeo malo uređenog društva i nekakve prilike za zaposlenje koliko god zajeban sistem bio.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 31.08.2015. 09:42:23

Tuga ...  grrr Evil or Very Mad

"Vest o tome da Austrija traži 29.000 konobara, kuvara i pomoćnika, a da je pritom minimalac veći od plate programera u Srbiji ..."

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/586712/Austrija-trazi-radnike-a-evo-kako-da-se-zaposlite-ako-ste-iz-Srbije

Srbija ... http://www.24sata.rs/prljave-prevare-poslodavaca-dodete-na-razgovor-za-posao-a-oni-vam-ukradu-ideje-i-novac/12646

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/586638/Petar-Bozovic-Cuti-i-sedi-dok-jos-imas-za-leba

Ipak ... malkice bolje nego

http://www.24sata.rs/umro-ves-krejven-legenda-horor-filmova/17500

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 31.08.2015. 10:23:12

Da vidiš nije loše otići na te seminare koje organizuju iz ambasade.Vrijedi probati.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 31.08.2015. 14:24:33

Bar si siguran da ćeš dobiti prave informacije ...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 31.08.2015. 16:44:57

smeh
Citat: Glorija  31.08.2015. 14:24:33
Bar si siguran da ćeš dobiti prave informacije ...
smeh smeh smeh