SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 19.11.2014. 17:38:07

ne znam kako je kod vas, no ovdje ova bjela goVna padaju vec drugi dan kao sto nikad nisu padala...

citam nesto, prosla godina je bila skoro pa rekordna, sa skoro 3 metra snjega za cjelu godinu... a juce je samo za jedan dan palo preko 25 cm. (oko cm po satu) i uopste ne usporava, jos uvijek pada...   Shocked
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 20.11.2014. 09:28:10

Pa čuj,kraj novembra(studeni kod vas),oće to...mislim da pada,odozgo naročito  Laughing , sve ok kad nisu one proklete poplave.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 20.11.2014. 16:58:45

Da je nešto trulo ... jeste. Ovde baba šeta u novembru ... Sasvim prijatna temperatura ...

A da tamo kod tebe nešto nije u redu ...

http://www.kurir.rs/planeta/video-evo-sta-je-predvideo-fizicar-koji-je-najavio-ledenu-kataklizmu-u-americi-clanak-1618557
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 20.11.2014. 19:57:50

Snjeg pada i danas, 3-ci dan, no kako Glorija rece, vec smo se navikli... djeca su nazad u skoli... a kazu da nece prestati padati do subote, tad najavljuju ledenu kisu...  Mr. Green

Obicno kad se ovakvo nesto desi, drvece i granje pucaju pod tezino, kao i kablovi za struju u slicno...

Ovakvo vrijeme obicno bude u januaru ili pak februaru... no ove godine smo uranili... Smile

Buffalo, NY imao 6' padavina (oko 180cm)... blago njima...

I naravno, sve treba gledati sa pozitivne strane... Smile

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 21.11.2014. 10:37:12

Da Frog,stvarno da se čovek zapita koji se to ..... dešava na tom kontinentu?
Kad krene da izuva baš je tvrdo ( Embarassed ) ,ima 10tak godina (najmanje) kako se događaju te anomalije.
Mada i ABNORMALIJE lepo zvuči ( nisam siguran dal je to  to reč)  Very Happy
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 21.11.2014. 14:37:09

Ne znam, sve mi djeluje da se ostvaruje, istina umnogome sporije, ali veoma slicno onome sto smo vidjeli u 'The Day After Tomorrow' (Dan poslije sutra)

Zemljina klima se mjenja, no izgleda da smo mi samo malo ubrzali process sa nasim zagadjivanjem....
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Sonne Date: 26.08.2015. 00:32:05

E jeste da je tema sa snegom u istocnom delu SAD stara ali prosto nemogu da nedodam par recenica. Ovde je taka zima da sam vec nekoliko puta ozbiljno razmisljao da se preselim u Kaliforniju. Kada pocne sneg da pada nije mu potrebno puno da predje 10" I vise... sat, dva... a svaki cas je padao. Pa nemozes izaci sa kolima jer je grtalica prosla pre mene... na bus? Deluje logicno pa busom na posao putujes dva ipo sata umesto 50min... pa onda otkazu sav prevoz (subway and bus MTA) sto je bilo samo jednom prosle zime... ali bas kad mi je ocajnicki trebao prevoz... ali je zato sve ostalo extra

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 26.08.2015. 10:44:59

Мораћете да пазарите нешто овако. Mr. Green

Или још боље ово.

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 26.08.2015. 11:49:11

Twisted Evil

U Kanadu

https://www.youtube.com/watch?v=MKuA6VS_ujw

Pa na Floridu

https://www.youtube.com/watch?v=moMWsv2G-J8
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Sonne Date: 27.08.2015. 03:53:28

L.A. California... to je moja final destination... jos samo da se supruga slozi (radim na tome da je ubedim samo ona to nezna) a stvarno su ovde zime katastrofa... ja jos nemogu da se naviknem...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 27.08.2015. 10:07:09

Ja sam rođena u Banjaluci ... doživela onaj "veliki zemljotres" i '81. "mali" (sve sa bebom u stomaku i u bolnici  Rolling Eyes grrr ) pa se može reći da sam navikla na zemljotrese ( ? ).

Ipak... malo bi više razmišljala o ideji da se selim u Kaliforniju ...

Da se razumemo: NIJE zbog svih onih teorija katastrofe ! Jednostavno, to je TRUSNO područje kao i Banjaluka - mnogo "maleckih" potresa koji znaju vraški da iznerviraju (treba moj dragi da vam priča o tome  Twisted Evil zato smo i otišli iz BL  Rolling Eyes ; on je svaki put doživljavao žešći stres i nikako mu nije bilo jasno kako sam ja mrtva-ladna  Laughing navika je čudo !)

Blaga klima, čari Grada Anđela, miris love i Holivuda ... šta je malo "ljuljanja" prema toj lepoti ?

Nemoj samo da i tebe slušamo na Youtubetu kako se žališ !  Twisted Evil (Kao: prokleti LA - 172 put jurim sanduče za poštu niz ulicu sve sa autom, jer je moja ljubljena, opet, zaboravila da povuče ručnu ... bar su slike na svom mestu - onaj super lepak je čudo ! ...  Mr. Green )

grrr Embarassed Mali napad skribomanije ...

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 27.08.2015. 20:49:57

Ocu i ja u Kaliforniju, al ne znam kako...?

https://www.youtube.com/watch?v=oHOQR-rFZJA
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 27.08.2015. 21:28:26

Ljudi u belom

Danas sam obisao 5 lekara na 4 razlicite lokacije, i jos po jednom kod dva. Dve apoteke, jedna je bila malo dalje ali samo su tu imali neki glupavi rastvor. U jednoj od klinika mora se doci pre 7 ujutro da se stane u red ispred zgrade (drzavna ustanova) da bi se predala knjizica sto ranije i tako se stiglo na pregled za koliko toliko razumnih 2-3 sata cekanja.
4 razlicita doktora imaju 3 razlicite dijagnoze za istu stvar, od toga dva specijalista za istu oblast imaju razlicito misljenje. Ne mogu da verujem, tolike godine uce ljudsko telo, po ceo dan gledaju u njega, i ne mogu da sa sigurnoscu utvrde da li je nesto cista, zlezda, otok ili modrica. Cini mi se da vecina pacijenata sa vecom verovatnocom pogadja dijagnozu na osnovu par recenica razgovora nego doktori sa njihovim metodama Smile
Ovo me podsetilo na situaciju u kojoj sam bio pre nekoliko godina, imao sam jak bol levoj strani stomaka, odem nekako u dom zdravlja i tamo me opet spopadne bol i presamitim se u cekaonici i prime me odma preko reda, od svega utvrde samo da treba da idem u drugi dom zdravlja jer su oni tamo dezurni taj dan (neko tako blesavo objasnjenje iako je bio radni dan), i usput me nekako ubede da mi je muka (mada mi i nije bilo, vise sam bio besan jer zbog tog napada nisam otisao na zakazan razgovor za posao) i krknu mi neku injekciju protiv mucnine, u drugom domu zdravlja stotinak starijih sugradjana ceka na neka previjanja i kontrole, nista hitno, al doktori se ne pojavljuju, kao u operacionoj sali su, mene opet spopadne bol i udjem u ordinaciju i tamo sam se presavijao sat vremena od bolova, sestre nece da mi daju vode dok doktor ne odobri, al doktora nema, al u susednoj ordinaciji koja je spojena sa ovom jedna baka dovela deku na previjanje i baci pogled ka ovamo, gde te boli?, tu i tu, tako i tako, - e pij vode i piva, to je pesak, sestre se smilovase na to i dadose vode, na kraju dodje i doktor i potvrdi bakinu dijagnozu.
Ali me podseca i na situaciju kad ti vulkanizer kaze da auto trese iz nekog drugog razloga a ne zato sto je on upravo promenio gume na tockovima bez centralne rupe (koji se usput teze balansiraju i treba da imas IQ veci od broja cipela da ne pokusavas da nataknes tocak bez rupe na osovinum nego da nadjes adapter), pa te posalje kod trapadzije koji ti spomene da su mozda felne krive, pa odes kod cekicara da ti iscekica nove felne...i tako u krug dok ne ne odes do normalnog vulkanizera koji ume da balansira.
Niko te ko doktor i majstor ne moze zajebati. Tacnije kao ekspert (u sopstvenim ocima, uglavnom). Ekspert je covek koji vremenom stice sve vise i vise znanja o sve uzoj oblasti dok na kraju ne dodje do toga da zna apsolutno sve o apsolutno nicemu. Zato su eksperti uglavnom eksperti za dijagnozu da nije do njih i delegiranje posla nekom drugom.

Da, a moja danasnja dijagnoza se od pocetne da je u pitanju nesto vrlo ozbiljno na kraju pretvorila u takoreci 'mazi alkoholom da izvuce otok' sto mi je mogla reci i bilo koja baba. Nije da verujem poslednjem doktoru bas 100%, kao ni svim prethodnim, ali bio sam umoran da idem kod nekog petog.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 27.08.2015. 23:08:25

Crni Garve, šta te snađe! grrr
Nadam se da je taj poslednji i najbolji. Very Happy

Ih, imam i ja razne priče o lekarima, već sam se žalio na njih.

A to što ne znaju šta je u pitanju dešava se. Meni pre 3-4 godine na ultrazvuku našli senku preko 3/4 jetre, skener zakazao za 3 meseca a odmah otišao kod urologa (išao kod 4 vrste specijalista, jadan ja grrr) a on će meni, šta mi dolaziš zbog ovog, vidi kakva ti je jetra idi juri to. Ja šta ću, odem privatno na (skupi) skener a tamo posle pregleda izlazi lekarka sa izrazom lica od koga sam pomislio "gotov ja". A ona će, ma ne, nego nije sasvim jasno šta je. liči na cistu ali nisam sigurna. Ej, "ne znam koliko slajsni" skener a ona ne zna (plus 100 € pregled). Pitam a magnet, e to je još bolje. Odem na MR (opet 100 € plus kontrast Evil or Very Mad) i tek mi tamo kažu da su obične ciste.
Mislim, šta reći...

Potpuno te razumem.
Naše zdravstvo je pravljeno samo za zdrave ljude čeličnih nerava jer samo oni mogu da izdrže naše medicinare i birokratiju. udri
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: plotz Date: 28.08.2015. 06:28:53

E da,dijagnoze ne znaju da postave ali ništa zato,nepogrešivo daju gomilu pogrešnih uputa,predpostavljam da im pisanje uputa ima veze sa količinom plaće koju primaju(dal kod privatnika ili tamo gde rade puno radno vreme?),drugi razlog za toliko papira stvarno nmg da prepoznam.Naravno da ima izuzetaka samo mi se čini da je velika većina njih negde u nekoj pravoj državi...ovde mu nekako puno toga dođe kvazi.
Msm, ne dao Bog da moraš kod lekara makar to bilo i zbog kijavice. Potpuno razumem ta vaša naopaka iskustva imao sam ih isto kao i velika većina.